2 שאלות

borat1

New member
2 שאלות

1.עברתי לפני חצי שנה פציעת כתף במהלך האימונים בחדר כושר. ע"פ הפיזיותרפיסט שטיפל בי (לא בהצלחה), זה היה דלקת בגיד הסופרהספינטוס. הטיפול לא היה מוצלח ואפילו החמיר טיפה את המצב. המשכתי להתאמן מבלי להפעיל את הכתף (כמעט) ואחרי חודש-חודשיים לקחתי הפסקה מוחלטת. נחתי חודשיים מאימונים באופן מוחלט והמצב השתפר, אך עדיין אני מרגיש תחושת צביטה בקדמת הכתף בכל פעם שאני עושה פעילות קלה עם הכתף, וכאב עמום מתחת לשכמה (כשאני ממשש את האיזור אני מרגיש מין גוש קטן כזה כשואב בכל פעם שאני לוחץ עליו). עשיתי אולטראסאונד ורנטגן ויצא שהכתף שלי בריאה לחלוטין. מה יכול להיות מקור הכאב? האם יש לי צביטת כתף? אם כן, איך מטפלים בזה?

2. הובחנתי כסובל מברוסיטיס קל בברך ימין בבדיקת אולטראסאונד. בבורסה הסופראפטלרית. תרופות אנטי דלקתיות לא עושות לי טוב לקיבה, איזה טיפול שמרני אחר אפשר לעשות כדי לטפל במצב? האם חימום יעיל? או שמה קירור (קרח)?

תודה מראש.

borat1

New member
ע"פ הפיזיותרפיסט שטיפל בי

זה היה דלקת בגיד הסופרהספינטוס.

2 שאלות

הי
ייתכן ובמהלך האימונים בחדר כושר חיזקת קבוצות שרירים מסוימות יותר מאחרות מה שעלול היה לגרום לחוסר איזון שרירי סביב הכתף ולהופעת הכאב או שביצעת אימון אינטנסיבי מידי מבחינת משקל או חזרות על תנועה בתבנית תנועה לא מיטבית (למשל, יציבה לא נכונה יכולה גם להשפיע על תנועת הכתף). אתה צריך לעבור אבחון ע"י פיזיותרפיסט בכדי לנסות להבין את המנגנון שבגללו הופיע הכאב, צריך לבדוק את טווחי התנועה ולדאוג להגיע לטווחי תנועה מלאים בכדי למנוע הגבלה בעתיד ובהתאם לכך לתכנן תוכנית אימון/ תרגול לחיזוק חגורת הכתף.
לגבי הבורסיטיס- לא ציינת האם יש לך סימפטומים בברך. צריך לבדוק האם יש קשר בין ממצאי האולטראסאונד לתלונות שלך אם קיימות. גם במקרה הזה הייתי מציעה לך להתייעץ עם פיזיותרפיסט.

למעלה