בת 5

ravivsc

New member
../images/Emo10.gifבת 5

שלום רב, ביתי בת 5 ומרטיבה בטירוף. אנחנו משתדלים לקחת אותה פעמיים שלוש לשירותים מהלך הלילה אבל לרוב זה לא עוזר. עד לפני כחודשיים היא ישנה עם פולאפס של האגיס. היא עברה ניתוח לב פתוח לפני 8 חודשים וניתוח מתקן לפני חודשיים ולכן לא ערבנו גם טיפול גמילה. היא ישנה חזק כמו בול עץ (מרימים אותה לשירותים והיא אפילו לא מתעוררת בחלק מהמקרים). מה לעשות?

בת 5

שלום!! לא ברור לי אם מדובר אצל בתך בהרטבה ראשונית או הרטבה משנית. ייתכן ויש כאן קשר גם לטיפול תרופתי שלעיתים ניתן לאחר ניתוחי לב. רצוי לציין כי בגיל 5-6 באוכלסייה הבריאה כ 15% מהילדים סובלים מהרטבת לילה. אני הייתי מניח לה להתאושש מעט מהניתוחים אותם עברה ולאחר מכן לפנות לרופא המטפל בנושא בכדי להבדק לבחון האם הטיפול התרופתי מחמיר את ההרטבה וכן הכדי להתאים לה טיפול ולהגיע לכלל שליטה בשתן בלילה כל טוב ובהצלחה ד"ר בנימיני

ravivsc

New member
ללא טיפול תרופתי

שלום רב, תודה על התייחסותך לפנייתי. הילדה לא מקבלת טיפול תרופתי כ - 7 חודשים (הטיפול הופסק מייד לאחר הניתוח). הילדה בריאה לחלוטין היום, אך ההרטבה איומה (אנו לוקחים אותה לשירותים 2-3 בלילה ולפעמים גם זה לא עוזר). האם יש קשר לעובדה שהיא ישנה חזק מאוד? האם יש משהו שניתן לעשות בבית לפני טיפול אצל רופא (היה לה מספיק מרופאים במהלך חייה הטריים...) תודה, מירי

בת 5

שלום לך אני לא ממליץ להתעורר באמצע הלילה בכדי לקחת את הילדה לשירותים אין צורך לשנות את סדר חייכם. אולם בהחלט אפשר לקחת אותה לשירותים אם אתם הולכים לשון מאוחר יותר ממנה. כמובן מומלץ להעיר ולקחת בהליב לשירותים ולא לקחת אותה על הידיים. יש קשר בין שינה עמוקה והרטבת לילה אם תרצה לשוחח נוכל לעשות זאת דרך הטלפון למרפאה בבית חולים דנה

ravivsc

New member
אני אמא לא אבא...

אנחנו משתדלים נורא שהיא תקום יבשה בכל מחיר. עכשיו מתחיל אצלה בגן העיניין של לישון אחת אצל השניה ומתעוררת פה בעיה (בדיון ביני לבין בעלי אתמול עלתה השאלה - איזה אחוז מהילדים בגיל 5 גמולים בלילה?) אני אשמח לדבר בטלפון אם יהיה לי המספר...

בת 5

שוב שלום כ 15% מהילדים בגיל 5-6 עדיין מרטיבים בלילה. בהחלט אשמח לדבר איתך ב6974731-03 אם אנני השאירי הודעה ד"ר בנימיני

למעלה