רפלקסולוגיה כתרופה

כיצד הרפלקסולוגיה כשיטה עומדת בפני עצמה

ויכולה לעזור לאדם זה? האם לדעתך רפלקסולוגיה יכולה לעזור לאדם בפתרון בעיות רוחניות? מציאת יעוד בחיים? כן כן וכן
כמו שכתבתי בעבר הרפלקסולוגיה היא שיטת טיפול מדהימה שמשפיעה באופן מופלא אך היא אינה תרופת קסם ובוודאי לא קיצור דרך... ("אני חושבת שבחיים, ובכלל, אין קיצורי דרך. קיצור הדרך בדרך לשינוי יסחוב אחריו שינוי שטחי ולא שינוי אמיתי ופנימי...") אני חושבת, כמו ששמוליק כתב, כאן בפורום אין אנו מתיחסים לרפלקסולוגיה כאל תרופה והיא מורמת מעל... ולכן ישנה חשיבות רבה לדברים שאנו כותבים בפורום ולשיפור הדימוי של הרפלקסולוגיה.... מה דעתכם?

אסתר84

New member
היי../images/Emo13.gif

אם כך כיצד את עובדת על הרבדים הלא מודעים של האדם?(נכון שזהו פורום ומה שאני מבקשת הוא מלל אך בכל זאת תתארי מה שאת יכולה בטוח אפשר להפיק מזה)... האם רק באמצעות איבחוני אישיות? איתור חסימות אנרגטיות ? עבודה על מרכזים וצאקרות? אני מסכימה שיש הרבה מזה אך האם את מסכימה שבמה שקשור בנפש האדם רב הנסתר על הגלוי? האם יתכן כי איבחוני האישיות וחסימות אנרגטיות עשויות להיות חלקיות בנכונותם שכן כל אדם הוא בבחינת עולם ומלואו?. נכון שיש אינטראקציה בין הנקודות שיכולה ללמדנו רבות אודות האדם והשיח הפנימי אך האם את יודעת לזהות מצבים בהם אדם נתון במעגלים שאינם מודעים לו? שיושבים אולי על רבדים נשמתיים? אם כן אני אומרת זאת לא מתוך תשובה חד משמעית שבראשותי אלא נהפוך הוא מעין צומת דרכים בה אני מצויה. כל זה כמובן לא אומר או גורע מנפלאות הרפלקסולוגיה. יום טוב אסתר

העבודה על הרבדים העמוקים יותר של האדם

וניתן אף לקרוא להם הלא מודעים היא עבודה באופן עקיף ואנסה להסביר. יש לי מטופל, פסיכיאטר, שהיה סקפטי לחלוטין לגבי כל העולם של הרפואה המשלימה והרפלקסולוגיה בפרט, הוא תמיד אמר לי שזה בטח עוד איזה עיסוי נעים בכפות הרגליים ואז החלטנו לנסות ולראות... הוא הגיע לטיפול אחת לשבוע ובאופן עקיף הרבה דברים לא מודעים עלו אצלו, הזיות תוך כדי טיפול, מחשבות שרצו ממנו החוצה, רפיון מוחלט לאחר הטיפול, ולאט לאט דברים החלו לעלות אצלו ויום אחד הוא אמר לי "את יודעת, זה ממש סוג של היפנוזה..." ולקחתי את המשפט הזה איתי כי אם הוא הרגיש שזה סוג של היפנוזה ושהטיפול הוציא ממנו דברים שהוא לא היה מודע להם, וכעת הם בגלוי והוא רוצה לשפר אותם , הרפלקסולוגיה עשתה את שלה ואין מאושרת ממני... אני לא מציבה את הטיפול ברובד הלא מודע כמטרה ראשונית, בתחילה אני מנסה להבין לשם מה המטופל הגיע אליי, מה היא המטרה שלו, וכשאני אוספת את הנתונים, גם אם הם לא מלאים- נתונים איבחוניים, אישיותיים, אנרגטיים, אלמנטים ויסודות, מצבורים, רגישויות הכל יחד מתחבר לי כפאזל ועוזר לי להבין מי האדם שעומד מולי, מה כמות הדברים שחבויים אצלו בפנים ולאיזה כיוון צריך להתחיל וללכת. לא תמיד הבחירה הראשונית היא הנכונה והטיפול תמיד דינמי וזה היופי שברפלקסולוגיה, האינטראקציה שבין מה שאנו המטפלים רואים לבין מה שהמטופל מרשה לעצמו לומר לנו היא חשובה, פעמים רבות אני בוחרת שלא להגיד דברים מסויימים למטופלים, לאור הממצאים שעלו ורק בהמשך הטיפולים ועם השינוי שמגיע אני "מרשה " לעצמי לומר יותר. אגב, לאחרונה מישהי אמרה לי שהיא החליטה לעזוב את המטפלת שלה כי היא נכנסה לה לחיים יותר מדי וכי המטפלת שמה עצמה כפסיכולוגית שלה ולכן אני חושבת שמטפל מקצועי צריך לדעת איפה למתוח את הגבול ואיך למצוא את הדרך למטופל שלו. ככל שנשרה אווירה נינוחה על המטופל, אווירה של רוגע, של הכל בסדר ואין מקום לדאגה, הטיפול בה לדאוג לגוף ולנפש (ולא בתפישה של לקיחת תרופה כי משהו לא תקין) אני מאמינה שנוכל להגיע לרבדים הלא מודעים והיותר עמוקים. אני מקווה שהצלחתי להעביר את כוונתי כי זה בהחלט לא קל על גבי הכתב

אסתר84

New member
או קיי

אם כך לדעתך אין צורך להשתמש בעזרים כמו פרחי באך למשל.. או שילוב של שיטות אנרגטיות אחרות. שכן הרפלקסולוגיה עשויה להועיל כמות שהיא.. האם הבנתי אותך נכון?

אסתר84

New member
אני אומרת זאת

לאור מה שכתבת למטה יותר אודות השילובים וחשיבותם נקודתית על כל אדם ספציפי. מה זה בעצם עבורך שילוב.. אסטרטגיה טיפולית.. מנוף להבנת השלם? כלי עזר שיווקי? .. אני אגיד לך לאן אני חותרת.. אני רואה לא מעט סתירות בדברים שנאמרים פה בפורום שעיקרן מצד אחד רפלקסולוגיה כשיטה בפני עצמה מול שילובים שמותנים בכל אדם... אם אדם A מגיע מפני שהוא זקוק "לדרך" למה שלא אשתמש ברפלקסולוגיה בלבד אם היא לבדה יכולה לתת מענה? למה צריך ארגז כלים שלם? רפלקסולוגיה שלמה ... . שוב אין באמור להגיד ולו מילה רעה על הרפלקסולוגיה נהפוך הוא.

אני מאמינה ברפלקסולוגיה כשיטה בפני עצמה ויחד

עם זאת אני מאמינה גם בשילובים ואני לא רואה את הסתירה שבכך. את האסטרטגיה הטיפולית אני בונה ותוך כדי התהליך ועם הבנת "מצבו" של המטופל אני מחליטה האם נכון למטופל זה שילוב של רפלקסולוגיה עם שיטת טיפול נוספת ולכן אני חושבת שגם אם מטפל לא יודע מס' שיטות טיפול עליו לדעת ולהכיר את שיטות הטיפול שקיימות וכיצד הן משפיעות. לא כל אדם מתאים לטיפול רפלקסולוגי ולכן לא כל אדם יתאים לטיפול רפלקסולוגי, עצמאי או טיפול משולב ולכן ארגז הכלי, הרפלקסולוגיה השלמה היא כה חשובה בעיני. הגדולה של מטפל, בעיניי, היא לדעת לזהות את שיטת הטיפול אליה יתחבר המטופל ולזהות את שיטת הטיפול שתשפיע על המטופל בצורה הטובה ביותר. היה לי מטופל, שסובל מפסוריאזיס והזעת יתר ועם כל הרצון שלי ושלו הרפלקסולוגיה לא שיטת הטיפול הטובה ביותר עבורו ולכן אני חושבת שיש לבחון כל מקרה לגופו ולהבין, עם הנסיון הטיפולי והוותק המקצעוי, מה מתאים לכל מטופל, והאם הרפלקסולוגיה בפני עצמה או בשילוב עם שיטה נוספת

אסתר84

New member
אז בעצם..

את אומרת בדיוק מה שאני אומרת רק במילים אחרות.. רפלקסולוגיה עם כל יתרונותיה הרבים לא תמיד מהווה מענה מושלם.

אני אומרת שאין מענה מושלם ../images/Emo13.gif

אין מושלם בחיינו, יש הכי מתאים למטופל מסוים וכמו שלא כולנו מתאימים אחד לשני, וכמו שלכל אחד מאיתנו טעם שונה כך גם שיטת הטיפול. ולכן יש אנשים שהרפלקסולוגיה בפני עצמה תהיה המענה הטוב ביותר והיעיל ביותר עבורם ויש מטופלים שהשילוב יהווה את הטוב ביותר עבורם. אבל כדי לדעת איך להבין זאת ואיך לטפל בצורה הטובה ביותר צריך להיות מטפל מקצועי, מגוון, ובעל ידע רחב. ושוב לאו דווקא לדעת לטפל בהכל אבל בהחלט לדעת מה קיים ומה יכול להשפיע ולעזור. חג שמח

אסתר84

New member
חומר למחשבה!

ובהחלט יש הסכמה פה. מאידך מה היית אומרת אם היית מגלה שרופא הנשים שלך הוא גם רופא שיניים וגם רופא אף אוזן וגרון.. ובשעות הפנאי פלסטיקאי (טוב זה לא דוגמא...
) ?! תחשבי על זה האם להעמיק לעומק או לרוחב?! את יודעת כמה שעות קילומטראז' זקוק בעל מקצוע על מנת להיות מומחה?.
אסתר

"פסנטר" גופו של המטופל

תחשבי ותחשבו שטיפול רפלקסולוגי הוא כרסיטל לפסנטר. ממש אין הפסנטרן זקוק לשום חיזוק כדי להביע את עצמו באצבעות כפות ידיו. רפלקסולוג עשוי להגיע לרמה ויטואוזית. משמע, יכול לנגן כל יצירה מיזיקלית - יכול לטפל בכל מחלה - בכל אדם באשר הוא, כנגינה על פסנטר גופו של המטופל. בברכה שמוליק

למעלה