חרחורים ונחירות אצל תינוקות

לארין123

New member
../images/Emo221.gif../images/Emo221.gifחרחורים ונחירות אצל תינוקות

שלום. יש לי תינוק בן 8 חודשים, וילד בן 3. מאז שהילד נכנס למעון הוא התחיל להיות מנוזל כל הזמן ומחרחר וגם בלילה יש לו נחירות. כל זה לאט היה לפני הכניסה למעון. הוא גם העביר את זה לתינוק בן ה 8חודשים שהחיל גם לחרחר ולהיות מנוזל. הרופא המליץ על אינהלציה של סליין ובודיקרט וזה אכן עזר. אבל חזר שוב. אני לא מתלהבת לעזות להם אינהלציות עם החומרים הללו על בסיס קבוע.. אז חשבתי לעשות משהו יותר טבעי ופחות תרופות קנוייות. המליצו לי להכין מי מלח טבעי בבית עם מלח בישול ומים. האם אתם יודעים איזה כמות של צריך לשים לאיזה כמות מים וכמה פעמים ביום לילד ולתינוק? והאם יש משהו אחר שיכול לעזור לי איתם??? תודה

שלום לארין

יש הרבה שאפשר לעשות. חרחורי נשימה, נחירות ונזלות הם, מבחינה סינית, סימן להרבה לחות בגוף. אצל ילדים מאוד נפוץ לראות את זה, כיוון שהמערכות שלהם עדיין לא בשלות מספיק ומזון הופך אצלם בקלות ללחות. מה עושים? משתדלים לספק מזון כמה שיותר "איכותי" עבורם, וכמה שפחות מייצר לחות. לדוגמא - ידוע שבמבה, בננות, ריבוי מוצרי חלב וכו' הם יצרני לחות. נסי להפחית אותם כמה שאפשר. נסי להרבות בירקות מבושלים כמו קישוא, בטטה וגזר. הם מחזקים את מערכת העיכול והקישוא עשיר בנוזלים וטוב ללחות פתולוגית. לגבי מי מלח, המליצו לך באנילציה לעשות לילדים? לרוב היחס הוא של שתי כפיות גדושות לשלושת רבעי כוס מים חמימים. לא ידוע לי שילדים דורשים מינון אחר. אני ממליצה לך לגשת במקביל למטפל ברפואה סינית, שעבר הכשרה לילדים, כדי שיוכל לבדוק את הילד באופן אישי. שיוכל לתת המלצות תזונה בהתאם למה שהילד אוהב או לא אוהב לאכול, ובמידת הצורך יעשה גם דיקור (הדיקורים מאוד עדינים ונמשכים מספר שניות בסה"כ), ויתן פורמולת צמחים שתחזק את מערכת העיכול, תסלק את הלחות וגם תתמוך בריאות שגם הן מעורבות. הטיפול בבכור חשוב גם בשביל הילד הקטן כיוון שההתקררויות החוזרות מחלישות את מערכת החיסון שלו. בהצלחה! מירב מזרחי - מטפלת ומרצה לרפואה סינית Dip. Ac. CH [email protected] 054-2042086

shovalili

New member
לא מומלץ בכלל ...

מים עם המלח- שורפים את זקיפי השיער שיש בתוך האף שאמורים לסנן את האויר. כבר היום, רופאים קצת יותר מתקדמים, לא ממליצים בכלל על השיטה הזו, במיוחד בטיפול בתינוקות אשר אצליהם הכל יותר עדין ורגיש. את יכולה למצא מטפל ברפואה סינית שמתמחה בילדים - כפי שכבר הוצא לך. וישנם עוד שיטות, שאני משתמשת בהם, שמאוד נוחות עם ילדים. (אני מכינה ג'ל טבעי בשילוב של שמנים ארומתרפיים שמורחים על בית החזה שמטפל בנזלת ) זה יעיל מאוד בטיפול בנזלות והצטננויות אצל ילדים ותינוקות,מאוד נוח (לא צריך לבלוע ), וגם טבעי (עשוי מתמציות השמנים של פרחים ועלים) וישנם שפע דרכים נוספות - אם את מעוניינת - אפשר עוד פרטים במסר. בהצלחה שלומית

חרחורים ונחירות בילדים

היי לארין123, כפי שכבר ענו לך פה חברי הפורום, לגשת למטפל ברפואה סינית ולקבל התאמה אישית עבור ילדייך מה נכון ומה פחות זה הדבר לעשות. בעיקר בילדים, שלכל אחד הסיפור שלו, העדפות וקשה להסביר שצריך לעשות ככה "כי זה טוב לבריאות". עכשיו אוסיף לך קצת מהניסיון האישי שלי כאמא: שחר בן שלוש היום, וענייני הנשימה הם עיקר מקור החולי שלו. אובחן עם אסטמת ילדות בגיל שנה ומשהו, ומאז ניסינו המון המון דברים- רפואה סינית, הומיאופתיה, סטרואידים.... חוץ מחדרי המלח, חשבנו וניסינו המון דברים. יש לי כמה דברים שאני רוצה להמליץ לך עליהם עד שתגיעי למטפל: 1. ללכת לים- פותח יופי את האף (לכולם אגב), הנזלת מתחילה לצאת החוצה בין אם נדמה לך שהיא שם ובין אם נדמה לך שלא. לא חייבים להתרחץ, העיקר להיות בקרבת הים כמה שיותר כדי לנשום את האויר. 2. אזור הראש במיטה יותר גבוה- ובקשי זאת גם במעון, זה יקל על הנשימה בלילה. 3. קרבול- בסופרפארם תוכלי למצוא אמפולות של קרבול, ערבוב שמנים, שמים אותם על סדין בקרבת הראש של הילד והשמנים אמורים לעזור לפתוח את האף. שימי לב- לבנך בן השלוש זה בסדר, אבל עם התינוק, כדאי להתייעץ עם הרוקח, אני לא זוכרת אם זה מותר לילד בן פחות משנה. 4. מפזר אדים קרים או חמים- שווה לבדוק מה מהם יקל על בנייך, ולשים דרך קבע בכל זמן שהוא ישן בבית. 5. דיברו איתך על תזונה בהודעות שלפניי- שווה לבדוק מה קורה שם באמת, וזה משהו שמטפל ברפואה סינית שמטפל בילדים יוכל לעזור לך בקלות רבה. אני גם לא אוהבת שימוש בבודיקורט וחבריו השונים באופן קבוע, בטח שלא בגילאים צעירים כל כך. מאידך- בזמן התקף, כשלילד או לתינוק קשה לנשום- תשתמשי במה שעוזר לו, גם אם זה ונטולין או בודיקורט. זה עוזר כאן ועכשיו, וזה חשוב לא פחות. מטפל טוב ברפואה סינית ידע לעזור לילד להתמודד עם תופעות הלוואי (אם יש). אני גיליתי על שחר (הבן שלי) שהשילוב בין רפואה סינית למערבית עוזר בצורה הטובה ביותר, וגם זה לא 100%. מצד שני, יש גם את "דוקטור זמן", כפי שאמיר אניספלד קורא לו, שזה אומר שלפעמים אי אפשר לעזור במאה אחוז, ואז המעט שאפשר לעשות- אותו עושים, ונותנים לזמן לאפשר לילד לגדול, ולפעמים הבעיות נפתרות ברגע שהילד גדל. מקווה שעזרנו ואם יש עוד שאלות- אנחנו כאן. יעל

shovalili

New member
קרבול

בתור מטפלת גם בארומתרפיה, אני אסייג, שגם אם הרוקח אומר לך שזה בסדר לשים לילדים ולתינוקות את ה"קרבול" - זה לא מומלץ בכלל!!! יש שם שמנים שחלקם חזקים מאוד בהשפעות שלהם ואינם מתאימים לשימוש בילדים - לא במריחה וגם לא בהרחה. השמנים הללו מתאימים יותר לשימוש במבוגרים ! עבור ילדים ישנם שמנים אחרים שעושים את העבודה ועדיין לא חזקים כל-כך בכדי לפגוע בהם. כגון: לבנדר,אקליפטוס לימוני (וזה חשוב שיהיה לימוני), הדס ועוד... לכן אם לשמנים מועדות פניך (וגם ילדי שלי סבלו מאסטמה חריפה בתינוקות - אבל היא חולפת לאיטה) עדיף לפנות למישהו שמתמחה בכך כגון ארומתרפיסט. בהצלחה

גם לי יש נסיון מצוין עם האקליפטוס

הלימוני. הוא עובד טוב יותר מהאקליפטוס הרגיל, והתגובות הטובות היו שם ילדים, תינוקות ומבוגרים. אני מצטרפת להסתייגות של שימוש במי מלח לאורך זמן, אם כי נקודתית זה יכול לעזור ואני חושבת שבכל מקרה, זה טוב יותר ממשאפים שממש מכניעים את אנרגיית הריאות.

shovalili

New member
סליחה חיישבת להאיר הערה חשובה...

שכחתי לציין כמובן שגם את השמנים שמותרים לתינוקות צריך לתת במינונים שמותרים לתינוקות!!! ישנם מינונים מומלצים לתינוקות ששונים מאלו של הילדים ששונים כמובן מאלו של המבוגרים! סליחה ותודה !

מסייגת את ההתסייגות ../images/Emo13.gif

אומנם אני לא מטפלת בארומתרפיה, אבל התייעצתי עם מטפלים שעיקר עבודתם היא עם ילדים+ אני רואה מה שעוזר לילד שלי. אני לא חושבת שקרבול עושה את העבודה לבד, אבל היו פעמים שהוא בהחלט עזר. מפתיע אותי מה שאת אומרת על קרבול, מעולם לא שמעתי הסתייגות שכזו. שוחחתי עם 3 מטפלים שעובדים עם ילדים ויש להם ילדים משל עצמם, אף אחד לא התלהב מקרבול כתרופת פלא, אבל אף אחד לא הסתייג ממנה באופן בו את מסתייגת. לעומת זאת, אספר לך שאקליפטוס לימוני לא עזר לשחר מעולם.

shovalili

New member
צודקת - לא על האקליפטוס לבדו... ../images/Emo6.gif

כשאני קיבלתי את העיצה (מרוקח) להשתמש בזה, הלכתי לשמוע דעת מומחים , וזה מה שנאמר לי. קטונתי ולכן זה מה שאני מעבירה הלאה. בכל אופן אכן לאקליפטוס יש יכולות יפות אך לבדו הוא פחות עוצמתי ... תרכובת של כמה שמנים מעשירה את עוצמת הטיפול בעשרות מונים - מניסיון של מטופלים ושלי בביתי. בכל אופן זה נורא אינדיבידואלי - והעיקר שמצאתי את נוסחת הקסם שעובדת אצליכם וזה מה שחשוב באמת והעיקר הבריאות

yasminclinic1

New member
נזלת

הי לארין, אני מציעה טיפול לסילוק הנזלת של צמחי מרפא סיניים לילדים ותינוקות. הפורמולה מתוקה טבעית ולכן הילד אינו מסרב ואף אוהב את הטעם. הפורמולה מורכבת רק מחומרים טבעיים ועוזרת לגוף לסלק את הנזלת החוצה ופותחת את מעברי הנשימה בצורה בטוחה וטובה וגם תורמת לחיזוק מערכת הנשימה. אפשר גם להוסיף דיקור לחיזוק מערכת החיסון שבדרך כלל משתגעת קצת עם הכניסה לגן. חשוב לבדוק את התזונה בגן ובבית כדי לנסות ולהקל כמה שאפשר על הקטנים וגם לשלול אלרגיה שזו תקופה חביבה עליה במיוחד. אם אתה רוצה עוד פרטים את מוזמנת לכתוב לי או להתקשר 0506932538, בהצלחה יסמין

למעלה