מבזק חדשות בשידור חי

Yaniv-DC

New member
../images/Emo34.gifמבזק חדשות בשידור חי../images/Emo34.gif

עוד כמה דקות בית המשפט הגבוה במסצ'סטס ימסור את החלטתו לגבי חוקיות נישואים חד מיניים. עידכון ברגע שזה יצא

Yaniv-DC

New member
יש פסיקה

בית המשפט פסק לטובת נישואים חד מיניים! עוד מעט נראה מה המשמעות של זה.

Yaniv-DC

New member
אז ככה...

בשנת 2001 הגישו 7 זוגות הומוסקסואלים (גבריים ונשיים) עתירה לבית המשפט הגבוה במסצ'וסטס לקבלת אישור להנשא תחת הגנת החוקה. לאחר שנתיים של דיונים, הפסיקה הגיעה היום, ברוב דחוק של ארבעה מול שלושה שופטים. עדיין אין מה למהר ולעבור למסצ'וסטס, בית המשפט החליט שלא לצאת בהחלטה אופרטיבית על מה לעשות, אלא החזיר את הטיפול למדינה, והורה לה להגיע להחלטה בתוך 180 יום.

ronnl

New member
מזל טוב

נו אז מסתבר יש גם קצת אנשים שפויים אצלכם באמריקה מה?
מזל טוב

Yaniv-DC

New member
עוד אין כל כך מה לשמוח...

מושל מסצ'וסטס כבר אמר שאינו מסכים עם החלטת בית המשפט. "יש לתת להם זכויות מסויימות, אך המושג נישואים הוא רק בין גבר ואשה". כמו כן אמר, כי יטיל וטו על כל החלטה שתתמוך בנישואים. וזה המקום לציין, כי מי שהזיק הכי הרבה לזכויות ההומואים והלסביות בארה"ב, הוא לא אחר מהנשיא לשעבר ביל קלינטון. בשנת 1996 חתם קלינטון על חוק הגנת הנישואים, חוק שהגדיר נישואים כהסדר פדרלי בין גבר אחד ואישה אחת.

Countrybumpkin

New member
In my opinion

I don't feel very strongly about gay marriage. As long as we get the same rights and enjoy the same benefits such as Next of keen status, Inheritance, Pensions and so on, that married couples do , it doesn't have to be marriage as such, it could be something like civil partnership registration which is how I would prefer it to be Good night.

odedee

New member
לא, זו עדיין אפליה.

אני אהיה מרוצה רק כשאני ובן זוגי נוכר כבני זוג לכל דבר ובכל מובן. אני חושב שהדבר הראוי הוא להכיר בכך שזוג הוא זוג, ואין זה משנה אם הוא גבר ואשה, אשה ואשה או גבר וגבר. אם, מעבר לסטטוס של "זוג" אנשים מסוימים (כנראה רק גבר ואשה) יבחרו גם לעבור טקס דתי כזה או אחר שנקרא לו "נישואין", זו זכותם. בינינו, לא יהיה מצב של שוויון זכויות בלי הסטטוס "נשואים", ולו בגלל הקושי הפרוצדורלי להכיר בשני אנשים כבני זוג בכל צורה אחרת. הרי הסטטוס "נשוי" הוא הדרך לפתוח חשבונות בנק יחד, למלא החזרי מס יחד, להיות מוטבים של צוואה מתוך ברירת מחדל, ועוד ועוד. כל דבר אחר הוא מסובך יותר. מנסיון.

Countrybumpkin

New member
Yes, but it's a step forward

In England, in June 2003 the government published its proposal for the legal recognition of same-sex partnerships - Civil partnership registration bill. Couples who register would have a new legal status as 'registered civil partners', and would acquire a package of rights and responsibilities (pensions, inheritance tax, next of kin, intestacy and more) . I hear so many people criticising this proposal because they won't be given 'marriage' right. I say support this proposal because if this proposal doesn't come into effect , what are the chances of total equal rights? None - so lets accept the civil partnership proposal and then we will be one step further to raising the 'marriage' issue for those of you who consider it to be a big issue. Some rights are better than no rights at all.

odedee

New member
זה נשמע לא רע.

האמת היא שקצת קשה לי לבחור עמדה חד משמעית בנושא. מצד אחד אני מסכים שעדיפות זכויות מסוימות על שום זכויות בכלל. מצד שני, אין קבוע מהזמני. אם יתקבל חוק שנותן זכויות חלקיות, הוא כנראה עתיד להשאר בתוקף שנים רבות, וכך אולי לעולם לא יגיע השוויון המיוחל. כל מי שלוחם לשוויון ויקבל חוק פשרני כזה ינוח על זרי הדפנה, הארץ תשקוט 40 שנה, וככה הדברים ישארו. יש בזה משהו, לא?

nerod 72

New member
זה מה שאני חושב...

תראו, באופן אישי אני נגד הרעיון בכלל של נישואים גם בין גבר ואישה וגם בין הומואים ולסביות! אבל אני מודע שיש הרבה גייז ולסביות שכן רוצים להתחתן וחייבים לאפשר להם , כי אחרת אם נותנים רק לסטרייטים , אז איפה השיוויון? אני בטוח שאני לא אתחתן בכל אופן , גם שאני אגדל וחתונה בין גברים תהיה חוקית (מה שאפשרי, אני רק בן 18) ! אני נגד המוסד של נישואים כי לדעתי זה כבר ממש לא רלוונטי לימינו! זה גם מוכח שכשמתחתנים הכל נהיה יותר גרוע בין בני הזוג! זה סתם כאב ראש אם תשאלו אותי , אבל למען כאלה שכן רוצים צריך להילחם עבורם בנושא הזה , כמו גם לכולנו! וגם בנושא ילדים ומשפחה- שהומואים ולסביות כן יוכלו באופן חוקי להיחשב כמשפחה ! הרי לכל אחד מגיע להיות הורה לילד ולנטייה מינית אין שום קשר ליכולתך להיות אבא/אמא טובים! כי אני כן ארצה בשלב כלשהוא ילד אני אוהב ילדים ואני בטוח שכשיהיה לי ילד אני אוהב אותו בלי תנאים!

DJNYC

New member
אפשר לעקוף את זה אם רוצים

אם המושג "חתונה" או "נישואים" ישאר רק עבור גבר ואשה, ויומצא מושג חדש עבור נישואים חד מינים אשר יקנה להם בדיוק את אותן הזכויות.. אז פשוט נשאר עם ביטוי שונה... אז שיקראו לזה "איחוד" או "שםגדןיכ" מצידי....

odedee

New member
זהו, שזה לעולם לא יקרה.

לא הגיוני לתת שני שמות לסטטוסים זהים לגמרי. לכן השאיפה צריכה להיות נישואין וזהו... מי שרוצה מעבר לנישואים גם הכרה דתית יוכל תמיד לעבור גם את הטקס הדתי. אבל אוי, כמה שישראל רחוקה מהמצב הזה.

ronnl

New member
כמעט בכל דבר יניב

ישראל מפגרת בכמה שנים טובות אז למה שכאן זה יהיה שונה ???

גלעד יא

New member
מנקודת המבט שלנו זה דומה

אבל מנקודת מבט סטרייטית מסתבר שיש הבדל בין נישואים של גבר ואישה לבין נישואים חד מיניים. למה? ככה. אני מסכים עם יניב. אם הבעיה היא הסמנטיקה, שייקחו לעצמם בעלות על המילה נישואים ויקראו לשלי איך שהם רוצים, כל עוד חוקית יהיו לי ולבעלי זכויות שוות. אני לא יודע עד כמה אנחנו באמת רחוקים מהכרה דתית. מאמר בשם הזכות לזוגיות שכתב הרב דוד אריאל-יואל לפורום בנים בלבד לפני קצת יותר משנה נותן קצת תקווה.

ronnl

New member
גלעד יקירי

אין הבדל הרי אתה אמרת בעצמך: "אם הבעיה היא הסמנטיקה, שייקחו לעצמם בעלות על המילה נישואים ויקראו לשלי איך שהם רוצים, כל עוד חוקית יהיו לי ולבעלי זכויות שוות. " סוף ציטוט אז מה ההבדל הגדול חוץ מהשם? אלה נישואים נקודה !!וחוץ מזה למה חייבים לערוך טקס דתי? אם יהיה מצב כמו בכל עיר מודרנית בעולם שבו עורכים בעיריות טקסי נישואין אזרחיים לכולם , לא תהיה בעיה כל כך והגיע הזמן שזה יקרה!!!

גלעד יא

New member
אנחנו מערבבים שני נושאים

1. הבדל בין נישואים של גבר ואישה לנישואים חד מיניים. לסטרייטים (או לנציגיהם הדתיים) יש בעיה שמוסד הנישואים יהיה פתוח לזוגות חד מיניים. אולי פוגע בעיניהם שאנחנו שווי ערך להם. אני לא אשנה אותם ולא אחנך אותם. אם יהיה להם יותק קל לראות בנישואים שלי משהו פחות טוב על ידי שינוי השם - אין לי שום בעיה עם זה. כל עוד החוקיות שלהם תופסת. 2. נישואים דתיים ונישואים אזרחיים. במדינת ישראל עדיין אין תוקף לנישואים אזרחיים (הדרך המועדפת עלי). כרגע האופציה היחידה בארץ היא נישואי דת (מצטער, אבל אני לא רואה את עצמי מטיס את כל המשפוחה והחברים לקפריסין או לאלוהים יודע לאן), ולכן אני אלחם שבמסגרת האופציה הקיימת אני אהיה שווה ערך. בהמשך לנושא 2, אני אשמח מאוד אם תהיה בארץ אופציה לנישואים אזרחיים. אני לא דתי, לא ממש שומר מסורת, לא צם ביום כיפור ואוכל לחם בפסח. אני לא רואה שום סיבה בעולם להתחתן בנישואים דתיים, אבל אני כן רוצה הכרה ממשלתית/חברתית בנישואי לבן זוגי לקבלת הטבות מס, דיור וכו'.

למעלה