אנטיביוטיקה ושיניים ראשונות...

../images/Emo35.gifאנטיביוטיקה ושיניים ראשונות...

שלום רב, הייתי מעוניינת לקבל מידע לגבי השפעת נטילת אנטיביוטיקה (צפורל כטיפול מונע) על צמיחת השיניים אצל בני הפעוט, מאז גיל חודש וחצי, כיום בן 8 חודשים. הפיצפון אמור להמשיך ולקבל אנטיביוטיקה למשך זמן רב כפי הנראה. יש לקטנטן כבר 4 שיניים ואני מאוד מודאגת שמא תהיינה לו בעיות שיניים. שמעתי מכמה הורים לילדים שנאלצו ליטול אנטי´ כטיפול מונע שהאנטי´ הרסה להם את השיניים. (אני עצמי בעלת "עבר עשיר" במרפאות שיניים, לצערי). איך אפשר למזער את הסיכון לבריאות השיניים? מודה מקרב לב, אמא מודאגת !!!

אנטיביוטיקה ושיניים

שלום רב, אין ספק שלמצב הבריאותי יש השפעה על השיניים נמתפתחות של הילד. השיניים המתפתחות רגישות ביותר והתאים היוצרים את השיניים עלולים להפגע כתוצאה מארועים קצרים כגון מחלת חום סוערת או ארועים בריאותיים ממושכים כגון מחלת כליות ועוד.הפגיעה הצפויה בשיניים עלולה לבא לידי ביטוי באזורים בהם כמות הסידן אינה אופטימלית- כתוצאה מכך שהתאים יוצרי השן לא הצליחו להכניס לשן את כל כמות המינרלים הרצויה, או בצורה של שן לא חלקה כתוצאה מכך שהתאים לא ייצרו את מלא שכבת האמייל בזמן המחלה. יכולה להיות גם השפעה של האנטיביויטיקה עצמה (בד"כ בדרך עקיפה על ידי גרימת ריכוז פלואוריד גבוה בדם. אבל כמובן שילדך מקבל את האנטיביוטיקה על מנת לטפל בבעיה בריאותית כלשהיא. שיניים פגומות עלולות להיות פגיעות יותר לעששת. (אבל לא חייבות להפגע) ניתן לשמור גם על שיניים פגומות ללא עששת. כפי שהזכרתי רבות הפגישה הראונה במרפאת השיניים נועדה לזהות את הילדים בסיכון. ילדך הוא ללא ספק ילד בסיכון לפתח עששת! עדיין לא פיתח ורופא השיניים לילדים יכול כבר בשלב זה להסביר לכם מה הדרך הטובה ביותר למנוע עששת לבנך. לכן מומלץ בחום על בדיקת רופא/ת שיניים מומחה/ית לילדים

למעלה