איך נלחמים במכונת הרעל? הנה התשובה.

• פותח הנושא ayb1
  • פורסם בתאריך

דגלמנגל

Well-known member
קל למדי למען האמת :). פשוט מתעלמים ממנו, גם אם הוא מנסה להשליך את מעשיו על הצד שלנו.

כמו מדברים כאלה למשל :).
את החוכמה הזאת היטיב לתאר דאגלאס אדאמס, בספרו "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה". שם טוען אחד מגיבורי הסיפור, שאם מתעלמים מבעיה, היא תיעלם מעצמה.
במציאות, יודע כל טמבל (ואתה הרי לא כזה) שאם מתעלמים מבעיה, היא רק מחריפה ומתגברת, עד שהיא הופכת למפלצת, שבולעת ומשמידה כל חלקה טובה.
זהו. - איך אתה אומר? - מיציתי.

Harrington

Well-known member
מנהל
את החוכמה הזאת היטיב לתאר דאגלאס אדאמס, בספרו "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה". שם טוען אחד מגיבורי הסיפור, שאם מתעלמים מבעיה, היא תיעלם מעצמה.
במציאות, יודע כל טמבל (ואתה הרי לא כזה) שאם מתעלמים מבעיה, היא רק מחריפה ומתגברת, עד שהיא הופכת למפלצת, שבולעת ומשמידה כל חלקה טובה.
בהחלט שיטה ידועה שאולי בניגוד למה שיודע כל טמבל, אף יש בכוחה לעבוד במקרים מסוימים. אלא שלרוב אכן זה לא המצב :). כאן אין, מבחינתי בכל אופן, כל התעלמות מ"הבעיה". יש הצבעה על הבעיה הנכונה והמדויקת יותר ונסיון להבדיל בין אמת לשקר. אם יהיו כאלה שיעדיפו להתעלם מכך, זה אתה שהגדרת אותם כטמבלים ובתוך כך על פניו את עצמך, לא אני :).

dory30

Well-known member
מה שנקרא, שלום ותודה על הדגים.

דגלמנגל

Well-known member
מכיר, בעיקר מהסרט. גם חבר טוב (שגר בלואיזאינה) וגם חברה לשעבר השכילו אותי.
המלצה חמה אישית שלי - קרא את הספרים. שום סרט לא יכול להתקרב להומור, בכתיבה, של דגלאס אדאמס.
יש לי, אגב, סיפור יפה מהחיים, על הסדרה הזאת.
הבן שלי לא אהב לקרוא ואמא שלו פשוט הניחה לזה. דעתי היא, שכל ילד יכול לאהוב ספרים. צריך רק למצוא את הספר הנכון, כדי להפעיל אצלו את הסקרנות הספציפית, למילה המודפסת. שאלתי אותו אם הוא אוהב את ההומור הבריטי, בסרטים של חבורת מונטי פייטון. התשובה היתה חיובית. הבאתי לו את הספר הראשון בסדרה וביקשתי שיקרא 20 עמודים ראשונים ואח"כ יחליט אם להמשיך. הוא בלע את כל הסדרה ומאז תמיד יש לו ספר בהישג יד.
אגב, גם אני לא אהבתי לקרוא, כשהייתי ילד ואבא שלי הפעיל עלי בדיוק את השיטה הזאת. שם זה היה הספר "העופר", מהפרק השלישי, שבו יוצאים לצוד את הדוב.

איציק5111

Well-known member
רק לתקן, מפגיני קפלן ומעט מאוד משפחות חטופים אם בכלל.

בזמן מלחמה יש מי שהתגייס למען ישראל ויש מי שלא מפסיק להתעסק בפוליטיקה כמו מפגיני קפלן לפיד יאיר גולן וכולי...

במקום להתגייס לצבא או לעסוק בהסברה למען ישראל הם בחרו להתעסק בפוליטיקה ומאשימים אחרים במכונת רעל

למעלה