אני אומרת לכם ש5=2+2.

עוד אחת

New member
הגעתי לזה מהגיון חשבוני במוח.

יש לי מוח מאוד מקורי. זה אומר שאני חכמה?

אני קוראת...

את המשפטים המקוטעים, שאת כותבת, ולא מבינה כלום, אני אישית ממש מעוניינת לקבל הסבר על ההברקות המדהימות האלה, כי לי...תמיד יצא 2+2=4 ולך משום מה יש טעות בחישוב, את כניראה מהאנשים שחיים מחוץ למסגרת ולנורמות, אם זה דפוס המחשבה שלך, אז מותר לך, רק אל תתייחסי לכל דבר בתבנית הזו כי אז זה יכול להיות מסוכן ואפילו פוגע... שלך מריה

העצלנית

New member
וכמו שאמר אדם חכם

הכל יחסי. ןהכל אנחנו כבני אדם המצאנו ככה שאיזה ערך יש למספרים האלה? ואם כבר אנו עוסקים במספרים. הידעתם שכל הפילוסופים הגדולים היו מתמטיקאים, פיזיקאים ושאר ירקות. אני אישית בדיכאון בגלל זה כי אני לא סובלת מתמטיקה. ככה שאחרי השעור הזה אתמול הייתי עצבנית קצת על המרצה. ככה שיש לי שנאה לזה ובגלל זה חשוב לי לברר את הסוגיה מה אלה בעצם המספרים האלה.

morning star

New member
מה לעשות?

אז היה באופנה להיות איש אשכולות... הם היו מתמטיקאים, פיזיקאים, ביולוגים, כימאים, פילוסופים, סופרים, משוררים, אמנים (אבל כנראה לא מוצלחים כל כך, טרם ראיתי פרסקו של אפלטון (-; )ומה לא. היום, עם כמות המידע שקיים, קשה מאוד להתפרש לכל כך הרבה נושאים ולהקדיש לכל נושא את מלוא הרצינות... אני מתכוון לעשות זאת, ולכן אני עכשיו בקטע של ביולוגיה וגנטיקה - למצוא משהו שיגרום לי לחיות לפחות 300 שנה. אני בספק רב אילו פיתגורס וחבר מרעיו היו מצליחים להשתלט במהירות על החשבון הדיפרנציאלי והאינטגרלי (תודה ניוטון, כאילו שהיינו צריכים את זה. ד``א, ניוטון התחיל בתור אלכימאי, תאמינו או לא...). מתמטיקה הינה לשון פילוסופית טהורה לדעתי... הרבה יותר מדויקת מכל שפה שאותה אנו מסוגלים לדבר ו``משחקת`` עם רעיונות שונים ומשונים כגון אינסוף, מינוס אינסוף, מספר קטן מאוד (אפסילון, למדא ואפילו האלפא, למי שמכיר את קושי ושאר המגבילים - הכוונה כמובן, למושג המתמטי של הLim). ואם זאת, לא מספיק משחוררת בשבילי. אני אדם ריאלי, אך לא מספיק כדי להנות לחלוטין ממתמטיקה. אני מודה שהיא יפה, אבל לא קלה. פעם גם אני שנאתי מתמטיקה (55 בבגרות 5 יח``ל), אבל הולך לי לא רע בטכניון (כמובן שמתמטיקה לביולוגים ולא חס וחלילה למחשבנים, אבל אני מתכנן מתישהו ללכת גם על זה). הכל יחסי - זה כבר איינשטיין, שדרך אגב, טעה קצת במתמטיקה של תורת היחסות בהתחלה (הוא השתמש בנוסחאות של יהודי איטלקי בשם לוי-צ`יויטה, אשר תיקן לו את טעויותיו בסופו של דבר). מישהו בפורום אחר (מכנה עצמו דוד היחיד, או דויד999, מעצבן מאוד בד``כ) אמר דווקא משהו נחמד (לשם שינוי) - שהמתמטיקה מסתמכת על שתי אקסיומות (אני משער שהוא התכוון למקבילים (אם כי יש מתמטיקה אשר שוללת את האקסיומה הזאת) וש- 1+1=2 ) והדת מסתמכת על אקסיומה אחת בלבד - קיומו של האל. מה המספרים האלה? עוד דרך לסבך את חיינו. מה, לא מספיקות האצבעות??? שלך, הנווד

ההבדל בין איש אשכולות למומחה...

איש אשכולות הוא אחד שיודע קצת על המון דברים.... ואילו מומחה הוא איש שיודע ה-מ-ו-ן על משהו שהוא כמעט כלום... ואפשר לדמיין את זה כשני משולשים... האחד עומד על בסיס רחב... השני.. עומד על הראש מתמקד בנקודה... ומתמטיקה יכולה להיות גם מדע יחסי... תלוי... ולאו דווקא בעל תשובה אחת! למשל: כמה זה 4+1? רובכם יאמו מה היא מבלבלת את המוח, זה, כמובן 5 אבל... זה יכול להיות גם 10... תלוי באיזה בסיס אתם נמצאים... :cool: ואם תשאלו אותי... גם המדע הוא סוג של דת. נוגעת.. בגבולות המדע... ;-)

morning star

New member
עוד לא נתקלתי במשתמשי בסיס 4

אבל 2, 8, 10 ו-16 נפוצים מאוד. פעם מרצה לקבלה אמר לי שזה ממש מופלא שהבסיס הנפוץ הוא 10, זה בטח בגלל שאלוקים ברא את העולם ב-10 ספירות. אני עניתי - ``כמה אצבעות יש לך על הידיים?``. I rest my case. אני מסכים על איש האשכולות, אבל בימינו צריך התמחות. מי תעדיפי שינתח לך ציסטה בשחלה (טפו טפו טפו, חמסה חמסה חמסה, לא עלינו, מלח מים) - רופא המשפחה או גניקולוג? מדע כסוג של דת, אני מסכים. אבל ביננו, קצת יותר מדוייק... לפחות אובייקטיבית ואנחנו מצליחים לראות חלק מהדברים ואיך שהם עובדים, לפחות בפינה חשוכה ולא אופנתית זו של הגאלאקסיה. גם דמוקרטיה מתחילה לקבל נופך של דת... שלך, בבסיס 10, הנווד

מהו דיוק?!

אתה יודע מה?! לו הייתי עושה מה שאמר המנחה שלי... ולא עושה ``מעשים יצירתיים``.... ולא נשענת על ``אינטואיציה``... לא הייתי מסיימת את המאסטר שלי בחצי שנה... ...וגם לא בשנתיים... אז גם במדע יש הרבה מיסטיקה :cool:

וגם.....

לא הייתי חולקת את חיי עם אדם שכל הזמן היה עסוק באלגוריתמים שלו... ולא רואה שום דבר אחר... או לחילופין... עסוק, אובססיבית, בחקר חייו של הבז האדום... ובז לכל עיסוק אחר...

ובניסוח יותר מוצלח...

אם אחזור אל שני המשולשים.. אז נושא ``איש האשכולות או המומחה`` מקבל משמעות תלויית קונטקסט ולא מה עדיף... כשמתייחסת לעניין נקודתי בחיים - מעדיפה `מומחה` כשמתייחסת לעניין רחב בחיים - מעדיפה `איש אשכולות`...

עוד אחת

New member
הוכח שהמוח האנושי,

בעיקר בעת ההריון ובשנים הראשונות, יכול להשתנות. אז אם נולד ילד שההורים שלו לא טובים במתמטיקה, כדי להפוך אותו לחכם, צריך לקחת אותו למומחים שיהפכו אותו למתמטיקאי הכי טוב שהוא יכול להיות כבר מהיום שהוא נולד. אני, אגב, טובה במתמטיקה וגיאומטריה. רק שאני לא ממש יודעת איך פיתגורס הצליח להוכיח את המשפט שלו על משולש ישר-זווית שיתר אחד במשולש ישר-זווית בריבוע פלוס יתר שני במשולש ישר-זווית בריבוע שווה לבסיס המשולש ישר הזווית בריבוע. הוא צייר ריבוע וחילק כל צלע לשני חלקים שהיחס ביניהם היה שווה בכל צלע ומתח קווים מכל נקודת הפרדה ביניהם בצלע אחת לנקודת ההפרדה בצלע הסמוכה בצד ימין (מי שקרא על זה פעם או שיש לו ראיה מרחבית טובה בטח ידמיין את זה בראש). ליתר הקטן הוא קרא a, ליתר הגדול הוא קרא b, ולבסיס (הקו שמתח בין הנקודות) הוא קרא c. אם שתי צלעות והזווית שביניהן שוות זו לזו אז המשולשים חופפים. ארבעת המשולשים שהוא קיבל חפפו והבסיסים שנגעו זה בזה היוו ריבוע פנימי שצלעותיו שוות וששטחו היה c^2. (^=חזקה). שטח הריבוע הגדול כולו היה 2^(a+b). שטח כל משולש היה 2/ab וסביב הריבוע הקטן היו ארבעה משולשים. דהינו: c^2+4*ab/2=(a+b)^2 c^2+2ab=a^2+2ab+b^2 c^2=a^2+b^2 מה שאני לא מבינה זה איך פיתגורס העלה על הדעת להוכיח בצורה כזאת, כי אני מוצאת את זה תרגיל שקשה להעלות על הדעת. אולי הוא שיחק. בכל אופן, לטובתכם, תאמנו את מוחכם. מתמטיקה היא מקצוע קל, כי כל מה שצריך לעשות בה זה פשוט ל ד ע ת, לא צריך לזכור כלום. בכל מקרה, על-פי החישובים שלי 5=2+2.

morning star

New member
ממתי הפכנו לפורום מתמטיקה?

אך בכל זאת, פיתגורס ``נפל`` על המקרה היחיד בו C^n = A^n + B^n. פרמה טען שהוכיח (רוב המתמטיקאים סוברים שלא הוכיח, או שהיתה טעות בהוכחתו) כי מקרה זה נכון רק ל - n=2. נאמר תודה לאנדרו ויילס ועל תשע השנים שהשקיע (שבע לפתרון ושנתיים לתיקונו) בהוכחת המשפט של פרמה. כנראה שפיתגורס באמת שיחק, או שהיתה לו הארה גאונית חוץ מזה, פיתגורס נחשב גם למפתח הנומרולוגיה (אם נשים את הקבלה בצד...) וטען כי לכל דבר ביקום יש הסבר מספרי. שלכם הנווד

קולקטד

New member
תגידו אתם לא רואים למה הכוונה??!!

2+2 ועוד אחת (רשומה בכותרת בצמוד ל2+2) באמת שווה חמש, אז מה הבעיה כאן!?

למעלה