שפני סלע בגינה - מה עושים

שפני סלע בגינה - מה עושים

פעמיים בשבוע אחד נתקלתי בבעיה הזו.
באחד המקרים זה אצל הוטרינרית שלנו, שכל הגינה היפה שלה חוסלה. אם היא לא יודעת מה עושים נגד שפנים, אז מי כן יודע?
אשמח למידע .

ס י ס

New member
תודה, מיכל

במקרה השני, אגב, הציעו לבעלי הגינה להוסיף גדר חשמלית מסביב לגינה

שלל עצות שאספתי מגוגל

לבנות גדר חשמלית
גדר פרספקס חלקה
לשתול צמחים שמכילים שמן אתרי. זה מבריח את השפנים.
הם גם לא אוכלים ערערים.
צמח הטיון הדביק הוא צמח מסריח במיוחד, הגדל בטבע בכל מקום. הצמח הזה מונע צמיחת עשבים וגם דוחה שפנים. יש להרתיח את העלים או לפזר מסביב לגינה.
נרקיס, חצב, לשון הכלב וגבעונית דוחים שפנים וניתן לקנות אותם במשתלות.
אפשר לרסס בטבסקו (תבלין נוזלי שמכיל פלפל אדום חריף) את הצמחים בגינה. גם תמצית פלפל אדום חריף מועילה להרחקתם.
אפשר לפזר גללים או שתן של כלב ולרסס על הסלעים סביב (יש מישהו שהגיע עד הספארי כדי לאסוף גללים של אריות).

avi5199

New member
רעיון! על הגדר למתוח חוטים ולתלות פעמונים

או פחיות וכל דבר שמרעיש ומקשקש כששפנים שמטפסים על הגדר, זה ידרבן את הכלבים לתקוף את הפולשים.
אבל קודם כל צריך גדר כמובן וכזאת שהבסיס שלה מבוטן באדמה לכל האורך אחרת הם חופרים מלמטה.

avi5199

New member
היה פעם פטנט שנקרא דחליל

בסיפורים זה נגד ציפורים, אולי זה יעזור נגד השפנים.
קראת באיזשהו מקום שיש גם דחליל אלקטרוני עם חיישן נפח שמרעיש או מתיז מים כשמשהו מתקרב אליו.

drorim69

Active member
עובד טוב? נגד איזו חיה??

לי אין כלב או חתול משל עצמי והחצר לא מגודרת לכן כל הכלבים והחתולים של הסביבה מאד חופשיים להכנס ולחרבן פה. זה מעצבן אותי מאד וניסיתי הכל מכל: את כל החומרים ה"אלטרנטיביים" כגון פלפל בכל הצבעים ובכל צורות הגריסה, מקלות/אבקת קינמון ותמצית/קליפות הדרים,. ניסיתי גם חומרים כמו אקונומיקה, ספריי סנו בכל מיני וריאציות, פיזור עשבי תבלין חריפים שונים על השבילים, פיזור חבילות קטנות של שיער כלב שלקחתי מהסירוק של הכלב של אחי, קניתי כל מיני ג'לים שמוכרים בחנויות של חיות מחמד, שאמורים לדחות חתולים ועשו לי כאב ראש איום. לא יכולה לדווח על הצלחה.

גללי אריות לא נתנו לי מהספארי מכיוון שיש להם הסכם עם עיריות בסביבה אבל הוטרינר שדיבר איתי בטלפון היה מספיק סבלני להסביר לי שלדעתו זו אגדה אורבנית ושהזכרון הגנטי הזה של החיות כבר "התבזבז" עם הקדמה והמעבר לסביבה צפופה ומאוכלסת שיש בה תנאים להתרבות מטורפת ולכמויות מזון כמעט בלתי נגמרות בסביבת הבתים והאנשים. הוא מסביר שכל ההתנהגות השתנתה ושלדעתו זה לא עובד יותר. העיריות ממשיכות להשתמש בזה כי זה נותן להן תחושה שהם כאילו עושים משהו.

Mישהיא

New member
תש'מעי...

על חזירי בר זה עובד
אומנם לתקופה קצרה
בערך חודש
ואז "צריך לחדש"

נגד חירבוני כלבים
חברה קנתה איזו שהיא אבקה
שאמרה לי שעזרה
אין לי מושג מה השם
אנסה לברר

drorim69

Active member
אשמח מאד אם תבררי לי

בבת ים וראשל"צ (נדמה לי שאלו העיריות, ואולי הוא בכלל אמר חולון) - אין חזירי בר. נראה לי יותר סביר שלוקחים את גללי האריות נגד כלבים בערוגות.

Mישהיא

New member
בדיוק התקשרה עכשיו החברה

היא לא זוכרת ת'שם
בחנות חיות מחמד
ביקשו "חומר שמרחיק כלבים"
אילו גרגרים לפיזור

בהצלחה

efo48

New member
חתול מחרבן בגינה מחפש פתרון

שלום
החתול של השכן שלי מחרבן בגינה שלי ותוך כדי כך
הורס לי את השתילים מה אפשר לעשות כדי שיבחר גינה של שכן
אחר?
יוסי

avi5199

New member
בפינה נסתרת שמים ארגז או קופסה עם חול ים

או חול חתולים , או מבקשים מהשכן שישים ארגז חול לחתול שלו .
בין השתילים נועצים ענפים יבשים של ורד קוצני או בוגנויליה ,או כל צמח אחר עם קוצים .

שיטה אחרת להתיז עליו מים או לזרוק עליו נעל בית כל פעם שהוא נכנס לגינה (הרעיון הוא להפחיד אותו, לא חייבים לפגוע בו).

efo48

New member
תודה - את הקטע עם נעל הבית כבר ניסיתי אנסה את

קוצי הוורד

drorim69

Active member
יש רשימות באתרים האנגליים של צמחים דוחי..

דוחי צבאים, דוחי ארנבות, דוחי שפנים.. זה בטח מאד ישפיע על מראה ואופי הגינה אבל אם להבא הצמחיה תהיה מסוגים שהם לא אוכלים, לפחות הם ישרדו.

למעלה