אבחנה בטרשת נפוצה

RotemHa21

New member
אבחנה בטרשת נפוצה

שלום, שמי רותם ואני בת 21. לפני שלושה חודשים התחילו לי כאבים בעין שמאל והייתה ירידה משמעותית בראיה. איבחנו אותי עם דלקת בעצב הראיה ושלחו אותי לבצע MRI ולבדוק אם ישנם נגעים של טרשת נפוצה. לצערי התוצאות היו חיוביות, אך הממצאים היו במוח בלבד והרופא טען כי הם לא פעילים ואף נראים די ישנים. כרגע הראיה שלי השתפרה וישנה בעיה רק עם אור וגוונים של צבעים, אך לא הבחנתי בשיפור כחודש לערך... האם זה אומר שהראיה לא תחזור לקדמותה? מה הזמן הממוצע שבו מחלימים מדלקת בעצב הראיה? בנוסף, לפני כחודש וחצי, ממש לאחר האירוע של הדלקת בעצב הראיה הבחנתי שיד שמאל שלי רועדת קלות אך לא התייחסתי לזה. לאחרונה הרעידות ביד שמאל התגברו והתפשטו מעט ליד ימין ולרגליים. לפעמים אפילו שאני מכווצת את הפנים חזק הן רועדות גם... זכור לי שביצעתי את הMRI בערך באותו זמן שההתקף התפתח, האם זה אומר שישנו נגע שהתפתח למרות שזה לא נראה בMRI? האם אפשר לעשות עם זה משהו? האם זה בהכרח מעיד על שלבים ראשוניים של ניוון שרירים? אני ממש מפחדת ממה שעשוי לבוא, ואין לי מושג איך להתמודד עם כל הדברים הללו... אני מרגישה ממש בדיכאון ומפחדת שהשנים הבאות לא יהיו שנים טובות...

תגובה

ראשית אין מדובר בניוון שרירים. צריך לבדוק מה מהות הרעד ויתכן שאינה קשורה למוקדים המוחיים ואינה משמעותית. בד"כ רואים את מוקדי המחלה שגורמים לסימפטומים בבדיקת MRI . הייתי חוזר לבדיקה נוירלוג כדי להבין מהם הרעידות שציינת

למעלה