אגן כליות מורחב

ליה575

New member
אגן כליות מורחב

שלום רב אני בשבוע 34 להריוני בשבוע 24 גילו אגני כליות מורחבים עם הרחבה ניכרת יותר בשמאל אז היה 12מ"מ לאחר חודש בערך הכיליה השמאלית גדלה ל16 מ"מ היום היא מוגדלת ל53מ"מ עם אגן כיליה מורחב ל21מ"מ עם הרחבת גביעים והשטחת הפרנכימה לא נצפה אורטר מורחב שאלתי היא מה עושים במצב כזה אחרי הלידה ההרחבה היא עצומה האים זה משאיר איזה סיכוי לכיליה המיסכנה?|

הרחבת אגנים

שלום רב נכון הדבר מדובר בהרחבה משמעותית של האגן מה קורה עם הכיליה השנייה?? מהו מין העובר? האם כמות מי השפיר תקינה? עדיין בהרחבה שכזו יש סיכוי לתיפקוד טובשל הכיליה בברכה ד"ק בנימיני

ליה575

New member
הרחבת אגנים

תודה רבה על התגובה! הכיליה השניה בהתחלה היתה קצת מוגדלת באולטרסאונד האחרון נאמר לי שהיא חזרה לגודל של 5-6 מ"מ מרקם שמור כפי הניראה תקינה מין העובר הוא זכר כמות מי השפיר תקינה אין הרחבה של האורטר ולא של השלפוחית רק האגן וישנה השטחה של הפרנכימה יש מצב שיילדו אותי מוקדם? אני כרגע בשבוע 35 מאוד מקווה שיהיה טוב אבל אם האגן השמאלי היתרחב ליותר מ21 מ"מ והפרנכימה תמשיך לההרס לא עדיף לילד קודם?

המשך

שוב שלום בד"כ במצב כמו שהינך מתארת אין צורך לילד מוקדם יותר ובנוסף בילוד מוקדם עשוייה להיות בעייה נשימתית לתינוק לכן כאן עומד לנגד עיננו החמרה בהרחבה והשטחה של רקמת הכיליה אל מול בעייה נשימתית יכולה להיות בלידה מוקדמת לדעתי אם יחכו עוד כ 2-3 שבועות ואז יילדו אותך כמוכן אם יש צורך יהיה טוב יותר לעובר בברכה ד"ר בנימיני

למעלה