אוכל מחמם...

נמשיר

New member
אוכל מחמם...

שלום רב, הבנתי שהמסורת הסינית גורסת כי כדי להקל על כניסה להריון חשוב לשמור על תזונה המחממת את הגוף מבפנים. למעט קינמון אשמח לדעת מה עוד רצוי לאכול וממה להמנע מעבר למוצרי חלב?

אוכל מחמם

כדאי מאד לאכול אוכל מבושל ומאודה ומוקפץ--ירקות שורש ,ירקות כתומים וירוקים---עדשים קטניות--אגוזים ושקדים--פחות סלטים קרים ופחות אוכל מעובד-רצוי בשר ודגים--הכל במידה-אין צורך להיות קיצוניים וצריך גם להתפנק מפעם לפעם--בהצלחה

shovalili

New member
אני דווקא לא הייתי הולכת על המלצה כל כך גורפת

כמו בכל דבר ברפואה הסינית - כל מקרה לגופו של עיניין (תרתי משמע) התזונה נורא תלויה בטיפוס - (עפ"י 5 האלמנטים) שצורך אותה, באופיו (מהלך יומו, סוג עבודתו, מיקום העבודה ועוד') וכמובן תלויית עונות השנה ומזג האויר. הרעיון הוא להתאים את התזונה לאדם ולא להיפך ! כך גם אם האישה מעוניינת להיכנס להריון - זהו בהחלט מצב שבו צריך להתאים את התזונה לאישה ולמצבה. לדוגמא: תזונה מחממת לאישה שמיזגה חם - עלולה לחמם מידי וליצור תגובה של קירור. (תגובה שלא רצויה לאור המצב.) הייתי מציעה לך דווקא לבחון יותר לעומק ואף אולי להתייעץ עבור המקרה הספציפי שלך. בהצלחה שלומית

yasminclinic1

New member
גם אני לא בעד המלצה גורפת...

אני מסכימה שלא רצוי להעניק המלצה גורפת, לכל אחד מאיתנו מתאים משהו אחר. נכון שבגדול הרפואה הסינית דוגלת בתזונה חמה לרחם אך זה במקרה ויש קור ברחם וזה ניתן לבדוק רק אחרי איבחון מדויק. בגדול הסיניים דוגלים בתזונה חמה אנרגתית כי האקלים הדרוש לפירוק וספיגה ששל המזון הוא חום ולכם הגוף פחות מתעייף כאשר הטמפ של המזון היא חמימה. המלצות כלליות שמתאימות כהכנה להריון הם ארוחות מסודרות היות ומערכת העיכול שלנו אוהבת סדר ותיזמון קבוע. סלק מאוד חשוב לרירית הרחם וחשוב גם לאכול חלבונים הקשורים להתפתחות של תאים בגוף. חשוב גם לעשות בדיקת גם מקיפה ולוודא ששום מינרל או ויטמין חיוני לא חסר.... בהצלחה...

eashushan

New member
תזונה להמונים היא לא תמיד הפיתרון ה

הנכון... הרפואה הסינית לא מכלילה ולא מייחסת חום או קור לכולם-נהפוך הוא, לכל אחד יש את המרקם האנרגטי שלו שיכול להיות חום או קור ולפי זה תותאם לו התזונה. יש גם עניינים טריקיים- יכול להיות שכאדם יתאים לך מזון קר אבל על מנת להיכנס להריון עלייך "לחזק דם"- או "להניע דם ברחם". את זה ידע רופא סיני לאבחן לפי סמפטומים חזותיים כמו צבע וצורת הלשון או הרגשת דופק היד בשתי הידיים ולימוד ההסטוריה הרפואית שלך.. כל זה יכול להיות ללא כל קשר לצריכת מוצרי החלב.. הטוב ביותר יהיה לפנות למדקר מומלץ באזור המגורים לסדרה של טיפולים- במקרים רבים לא נדרש הרבה כדי לייצר שינוי... בהצלחה...הריון זה מרגש וזוהיא רק ההתחלה...

למעלה