איזה יופי של פורום

shahar40

New member
איזה יופי של פורום ../images/Emo99.gif

שלום, סוף סוף יש מקום לשאול שאלות ולא להרגיש דבילית
אז ככה, ממש מדגדג לי באצבעות להכין פסיפס זכוכית על מסגרת של מראה. אבל לפני שאני מתחילה לקנות חומרים רציתי לקבל: 1) סדר גודל של מחירים (הבנתי שרצועות זכוכית הן די יקרות) 2) מהלך העבודה (קודם למרוח את כל הדבק על המשטח או שמורחים בכלל על הזכוכית?)
ויום נפלא

Elizab3th

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

לגבי המחירים, הם די משתנים, גודל האריזות שונה מחנות לחנות וכמובן גם תלוי היכן את קונה את פסיפס הזכוכית. לגבי אופן העבודה, ממליצה לך לקנות דבק חזק, אני למטרה הזאת משתמשת בדבק E6000 (נראה לי שאני כבר יכולה לבקש אחוזים מהחברה
) הוא דבק מאד חזק. את לא מורחת את הדבק על כל השטח, אלא על איזורים קטנים ביותר, למשל על ריבועים קטנים על פני השטח, ואז מתחילה לסדר שורות שורות של הפסיפס. לאחר שסיימת, הניחי לדבק להתייבש טוב טוב ואת יכולה למלא הכל ברובה רגילה, את יכולה אם את רוצה לשים כמה טיפות של צבע אקרילי ברובה ואז היא תקבל גוון אחיד בכל גוון שאת בוחרת, מומלץ להתאים לפי צבעי הפסיפס, או אם את רוצה להבליט צבע מסויים בפסיפס, הגוון של הרובה צריך להיות גוון מבליט. את מורחת את הרובה בעזרת מרית (שפכטל), וכעבור 24 שעות שהרובה התייבשה טוב, לוקחת ספוג, מרטיבה אותו וסוחטת את עודפי המים, בתנועות סיבוביות נגבי את הפסיפס, כך שכל הרובה שנמרחה על הפסיפס תרד. מחכה עוד כמה שעות לייבוש, ואת יכולה למרוח סילר או לכה.

shahar40

New member
../images/Emo13.gifתודה ועוד שאלה

היכן באזור רעננה הוד השרון פ"ת ניתן להשיג זכוכית לפסיפס? (הייתי במוזה ולא היה להם...) איך חותכים את הזכוכית לריבועים ואם אפשר בכל זאת סדר גודל של מחירים (שאני לא אקבל שוק בחנות
) תודה

Elizab3th

New member
אוכל לומר לך היכן

ברעננה למצוא חומרים לפסיפס, בפנינה לאומן על רחוב אחוזה, יש להם כל מיני סוגים של פסיפס, וביניהם גם פסיפס מזכוכית, הכל מוכן כבר, זה בא בריבועים שאותם את יכולה לחתוך אם את רוצה, ובשביל זה עלייך לקנות כלי שנקרא "צקצק" בשפתם של הפסיפסאים
אריזה (קשה לי לתאר לך את גודלה) עולה בסביבות 35 שקלים, אם אומר לך שהאריזה מעט יותר גדולה מצנצנת דבש זה ייתן לך בערך תמונה לגבי גודל האריזה? האם עשית אי פעם ויטראז'ים? כי אם כן ויש לך שאריות את יכולה להשתמש בהם לפסיפס ואז חבל לקנות פסיפס מוכן משום שהוא יהיה יקר יותר מהשאריות שיש לנו בבית.

shahar40

New member
שאלה אחרונה אם אפשר../images/Emo9.gif

החבילות באות עם ריבועים בצבע אחד בלבד? או שאולי יש כמה גוונים באריזה?

Elizab3th

New member
בכל מיני צבעים

ואם את הולכת לפנינה לאומן, תאמרי להם שאני שלחתי אותך (בטסי).

למעלה