איך לזהות שרלטן

geashono

New member
איך לזהות שרלטן

אני חושב שיש לנו פה הזדמנות לכולם לזהות שרלטנים,הנה כמה דברים שחוזרים על עצמם:
הם יפרסמו בלי סוף את ההודעה שלהם.
תמיד הטיפול שלהם קצר קל ובלי שום מאמץ.
יש להם מכתבי תודה מאנשים שבמקרה נכנסו לפורום.
הם לא לוקחים תשלום,אבל אם ממש תתעקש הם לא יסרבו.

yakovs

New member
איך לזהות שרלטן 2

שלב א':
השרלטן מספר בהתרגשות שמצא מזור ותרופה לסבלותיהם של משתתפי הפורום. הוא מעיד על עצמו, או על זולתו, שסבל בעבר מאותה הבעייה שכולם כאן מדברים עליה, ומתאר את מצבו הנפלא היום של מי שהשתמש בתרופה או בטכניקה ששינתה לחלוטין את איכות חייו.

שלב ב':
השרלטן המתוחכם אינו משתתף באופן קבוע בפורום, מהסיבה הפשוטה שזה באמת לא מעניין אותו. הוא ממוקד במטרתו, ולכן הוא יבצע גיחות מפעם לפעם, כאשר יזהה בכשרונו המיוחד את הקורבן הפוטנציאלי. הקורבן יהיה תמיד משתתף חדש בפורום שאין לו (עדיין) את היכולות לזהות שרלטנים מתוחכמים. הקורבן, הוא או מי ממשפחתו סובל מאד מהבעייה, ומוכנותו הנפשית לנסות כל דבר מכשירה אותו ליפול ברשתו של השרלטן המתוחכם.

שלב ג':
הסימביוזה בין העלוקה לטרפה הופכת להיות נעלמת מן העין והאוזן. לעולם אינך שומע דבר וחצי דבר מתוצאותיה. הקורבן התמים לא יחזור ויספר בפורום על מה שקרה בהמשך. הסיבה פשוטה מאד: זה לא הצליח, שאחרת החדשות המסעירות היו מתפרסמות מייד. הכישלון, מרפה ידים, מחליש ומבייש, והוא לא מוצא את הכוחות הדרושים כדי להזהיר את הקורבנות הבאים.

מוטי ס1

New member
תגובה לפסימיסט

ידידי צר לי לאכזב אותך ואתה גורם עוול לאנשים שבאמת זקוקים לטיפול שלי.אני כל כך מבין אותך שאתה נהפחתה לאדם חסר אמון באדם.איני בא לשכנע אותך וחבל לי שכך אתה חושב.

shuky63

New member
מוטי ,אתה מזכיר לי סיפור

לכפר אחד הגיע "רופא" שטען שביכולתו לרפא כל מחלה ופגע(כמוך מוטי)
הוא הקים במה בכיכר וכל תושבי הכפר התכנסותה"רופא"עמד על הבמה וקרא לכל מי שיש לו מחלה שהוא רוצה להרפא ממנה לעלות על הבמה.
קודם עלה אדם מדדה על קביים.איך קוראים לך? שאל ה"רופא"..משה השיב האיש.
אחריו עלה עוד אדם.
איך קוראים לך שאל ה"רופא"?
דד...דדדד.דדדד.....דדדד...וד השיב האיש
ה"רופא" הסתיר את שניהם בוילון,העלה קטורת,תופף בתוף ולחש כל מיני לחשים.ואז צעק:משה!תזרוק את הקביים!
וזוג קביים עפו מעבר לוילון
דוד!תגיד משהו!
ממממ...ממממ..משה נננננ....פפפפפל

Elchanan1

New member

למעלה