איך לתקן בורג מדף בארון?

גורי22

New member
הי, אשמח לעזרה ולהסבר כאילו אני בן 5 :)

יש לי ארון קיר שמותאם לנישה שלו, אחד מהדפנות שלו זזה הצידה (בשל השנים והמשקל של הדברים בתוכו) כך שהמדף התנתק ממנו וכרגע מחובר חלקית (הארון בן 20 שנה ומלבד זאת הוא בסדר וכרגע לא מעוניין להחליף אותו). ראו תמונות 1-2 (הבורג בצד שנפל ואני צריך להחליף), תמונה 3 (בורג בצד השני שיושב טוב).

יש לי מקדחה אבל אין לי מושג איפה לקנות בורג פלסטיק כזה ואיך לסדר את זה.
אשמח אם תוכלו להגיד לי איזה ביט למקדחה סוג וגודל אני צריך לקנות, איך קוראים לבורג הזה (בורג פלסטיק בערך 1 ס"מ קוטר) ואם יש בורג דומה אבל יותר ארוך (כדי שיכנס בדופן ולא "יברח") או כל עצה אחרת עדיף מפורטת של איך לתקן.

תודה מראש לעונים.

קבצים מצורפים

• 1.JPG
    1.JPG
    3.9 MB · צפיות: 10
  • 2.JPG
    2.JPG
    1.5 MB · צפיות: 10
  • 3.JPG
    3.JPG
    4 MB · צפיות: 10

רשר

Well-known member
מנהל
בכ
הי, אשמח לעזרה ולהסבר כאילו אני בן 5 :)

יש לי ארון קיר שמותאם לנישה שלו, אחד מהדפנות שלו זזה הצידה (בשל השנים והמשקל של הדברים בתוכו) כך שהמדף התנתק ממנו וכרגע מחובר חלקית (הארון בן 20 שנה ומלבד זאת הוא בסדר וכרגע לא מעוניין להחליף אותו). ראו תמונות 1-2 (הבורג בצד שנפל ואני צריך להחליף), תמונה 3 (בורג בצד השני שיושב טוב).

יש לי מקדחה אבל אין לי מושג איפה לקנות בורג פלסטיק כזה ואיך לסדר את זה.
אשמח אם תוכלו להגיד לי איזה ביט למקדחה סוג וגודל אני צריך לקנות, איך קוראים לבורג הזה (בורג פלסטיק בערך 1 ס"מ קוטר) ואם יש בורג דומה אבל יותר ארוך (כדי שיכנס בדופן ולא "יברח") או כל עצה אחרת עדיף מפורטת של איך לתקן.

תודה מראש לעונים.
בכל טמבוריה יש זוית פלסטיק יעודית לחיזוק מדפים, עדיף עם 4 חורים,
בנוסף קנו בורג מגולבן 3-4×16 מ"מ בכמות מספקת,
מרכיבים את הזוית על המדף (אפשר מחוץ לארון),
מבריגים את המדף לדופן הארון,
אם קשה להצמיד נעזרים בבורג קודח ארוך כ 5 ס"מ המוכנס לדופן ומוברג עד שהוא פוגע בקיר והדופן זזה למקומה,

רוני1955

Active member
בכ

בכל טמבוריה יש זוית פלסטיק יעודית לחיזוק מדפים, עדיף עם 4 חורים,
בנוסף קנו בורג מגולבן 3-4×16 מ"מ בכמות מספקת,
מרכיבים את הזוית על המדף (אפשר מחוץ לארון),
מבריגים את המדף לדופן הארון,
אם קשה להצמיד נעזרים בבורג קודח ארוך כ 5 ס"מ המוכנס לדופן ומוברג עד שהוא פוגע בקיר והדופן זזה למקומה,
יש בעיה עם זוויות הפלסטיק שאתה מדבר עליהן. מנסיון רב שנים בנגרות, הזוויות האלו מיבשות ונשברות. אני ממליץ לעשות א מה שהצעת, אבל עם זוויות ממתכת. זה נקרא "זווית כיסא". יש מגוון גדול. אני משתמש בזווית 30X30.

רשר

Well-known member
מנהל
יש בעיה עם זוויות הפלסטיק שאתה מדבר עליהן. מנסיון רב שנים בנגרות, הזוויות האלו מיבשות ונשברות. אני ממליץ לעשות א מה שהצעת, אבל עם זוויות ממתכת. זה נקרא "זווית כיסא". יש מגוון גדול. אני משתמש בזווית 30X30.
נראה לי שלא התיחסת לבורג אל הקיר שדוחף את הדופן ונשאר שם לעתיד,

רוני1955

Active member
נראה לי שלא התיחסת לבורג אל הקיר שדוחף את הדופן ונשאר שם לעתיד,
נכון. התיחסתי רק לחומר ממנו עשויה הזווית.
לגבי קרוב הדופן: לחבר עם זוויות את המדף לדופן שלא זזה. לאחר מכן, לחבר את הזוויות למדף בצידו השני בקצה המדף, להשאיר את המרווח שיש בין המדף לדופן. לאחר מכן להבריג ברגים דרך החורים של הזוויות לדופן. הברגים האלו ימשכו את הדופן למקומה. במידה והברגים לא מצליחים להתברג לדופן בגלל מרווח גדול מדי, אפשר להתחיל עם ברגים ארוכים יותר, ולאחר מכן להחליף אותם לברגים קצרים. הברגים שאני משתמש לזה, זה ברגי סיבית (ברגי עץ) 4X18.

גורי22

New member
אחלה פירוט תודה! אעשה מה שהצעתם.. יש איזה אופציה לדעתכם בו זמנית לחזק עם איזשהו דבק/מרק כדי שההברגה בעץ לא תהרס עם הזמן כמו שקרה בבורג הנוכחי (אם כן מה יעשה את העבודה)?

רשר

Well-known member
מנהל
אחלה פירוט תודה! אעשה מה שהצעתם.. יש איזה אופציה לדעתכם בו זמנית לחזק עם איזשהו דבק/מרק כדי שההברגה בעץ לא תהרס עם הזמן כמו שקרה בבורג הנוכחי (אם כן מה יעשה את העבודה)?
על איכות (או חוסר בה) של ה"עץ" לא ניתן להתגבר כי כל סוגי הדבק תלויים ב"מה מדביקים" וסיבית בעובי עד 20 מ"מ תמיד חלשה מול לחץ צידי,

למעלה