אמשח לשמוע איך אתם מתמודדות עם הבכי

darcp

New member
קשור לבכי אך קצת שונה

ביתי בת 4.5 וגם אני מההורים שקשה להם לשמוע בכי של ילדם. כתינוקת היא לא בכתה הרבה ותמיד ניסיתי להיות שם בשבילה ומהר! בגיל 9 חודשים היא אובחנה כ ADD עם בעיה שנקראת Regulatory Disorder ובתרגום ליקוי בויסות התחושתי. היא רגישה למגע, חום/קור, רעשים, מרקמים של בדים ושל אוכל (היא לא אכלה מרוסק מימיה) והילדים מבטאים את הבעיה בשלוש דרכים עיקריות: 1. אוכל (בגיל שנתיים היא הייתה אנורקסית, כן, יש דבר כזה אנורקסיה של הגיל הרך) 2. שינה (עד עכשיו היא לא ישנה לילה אחד שלם....) 3. בכי מתמשך. ובעניין הבכי היא הייתה בוכה וצורחת בהתקפות של 40-90 דקות בלי הפסקה שכלום לא מרגיע אותה. מה שכן הרגיע ועבד היה עצה שקבלתי שכשהיא נכנסת ל"התקפה", לבכות ביחד איתה בדיוק במקצב הבכי שלה ועם אותם תנועות התנדנדות שהיא הייתה עושה. אז לבכות איתה זה לא הלך כי היא התעצבנה מזה יותר אך כאשר היא הייתה נכנסת להתקפה כזו הייתי יושבת איתה על הרצפה, קרוב אליה, כמעט עוטפת אותה אך לא ממש נוגעת (בגלל הרגישות למגע), והייתי נעה איתה באותו המקצב ואני חייבת לומר שזה עבד! אחרי חודש קשה ההתקפים פחתו ונעלמו כליל. ההסבר מאחורי העצה הוא שכך שידרתי לה "אני לא מבינה אך לעזור לך אבל אני איתך במצוקה שלך" וזה ממש עזר. אז אולי זה לא ממש קשור לבכי שהתכוונת אבל לכל ההורים לילדים עם התקפי בכי ממושכים שווה לנסות.

לילך שי

New member
זו גם דרך- העיקר שזה עוזר

טוב שהיא אובחנה בגיל כל כך צעיר כי יש ילדים שמאובחנים לADD הרבה יותר מאוחר, ואז כבר לעיתים נגרמים נזקים בילתי הפיכים. יש הרבה גישות לADD וטיפול בו שיטות פסיכולוגיות ואלטרנטיביות מאחלת שתמצאי את הגישה המתאימה לה ביותר בהצלחה ותודה על השיתןף

shi2

New member
היי לילך

מאז ומתמיד אני מאמינה שתינוק אינו בוכה סתם ואם הוא בוכה, סימן שמשהו מפריע לו. איתמר בן 7 חודשים , בד"כ אינו בוכה הרבה , אך "מקטר" אם משהו מפריע לו. אני מיד ניגשת אליו ולוקחת אותו על הידיים,(אני אוהבת להצמיד אותו אליי ולנשום איתו כמה נשימות עמוקות ) או במנשא. אני מניקה ואני מוצאת שזו דרך נפלאה להרגיע תינוק. בלילות הוא מתעורר המון פעמים בבכי, אני מניקה אותו והוא חוזר לישון. אז, "להחזיק על הידיים" והנקה זה הפתרון שלנו להרגיעו כאשר הוא מקטר ואז בד"כ הוא אינו בוכה הרבה... ועוד דבר קטן, יש לי ילד בן 4.5 שגם לו, אף פעם לא נתתי לו לבכות והוא גם ישן במיטתינו עד גיל 3. והתוצאות נראות לעין: הוא ילד רגוע, מלא בטחון ועצמאי. אני זוכרת כשהוא היה תינוק ותמיד צחקו עליי שאני מרימה אותו הרבה וקופצת לכל "פיפס" שלו, אבל אני ידעתי שאני פועלת נכון ובאמת, כבר מגיל קטן הוא היה עצמאי והרגשתי שהוא סומך עליי שאני תמיד אהיה שם כשיצטרך...

לילך שי

New member
תודה שרון- אני מסכימה איתך../images/Emo140.gif

זאת הבעייה שכשאת אמא חדשה את מקשיבה לעצות של כולם- משום שאין לך הרבה בטחון עצמי ולוקח זמן עד שאת לומדת להאמין בעצמך ולהקשיב ולממוד את תינוקך

10shosh

New member
נורא יפה ונורא נחמד אבל

גם אני לא אוהבת שהמתוק שלי בוכה וכן ילד לא בוכה בלי סיבה אבל לפעמים במיוחד בגילאיי הביניים מעל חצי שנה שהם כבר לא מוכנים להיות לבד ומתחת לשנה שהוא לא יכול להסביר והבכי גם יכול להיות סתם משעמום, כי כבר הנקתי, חיתלתי, הפעלתי דיסק שהוא אוהב וצעצעוים לרוב והוא עדיין בוכה
כן על הידיים הוא יפסיק לבכות ! אבל אמא צריכה להתלבש לעבודה או סתם ללכת לשרותים או משהו בסגנון איך אז מתמודדים עם הבכי?

shi2

New member
נכון, את צודקת

זה קורה גם לי. אם אני לבד איתו וצריכה לשירותים, אז אני שמה אותו בלול או על הרצפה שיזחל ומשאירה דלת פתוחה כדי להיות בקשר עין. כנ"ל אם אני מתלבשת, עושה את זה לידו. דוקא בתקופה הזו נעשה קשה יותר מפני שהוא כל הזמן רוצה אותי....

sael

New member
עמית בת חודשיים וחצי

וכבר די למדנו לזהות למה היא בוכה. יש את הבכי שהיא עייפה ואז פשוט שמים אותה לישון, אבל בגלל שהיא אוהבת להירדם עם המוצץ בפה והרבה פעמים הוא נופל לה אז היא בוכה ואז צריך פשוט להחזיר את המוצץ לפה. ויש את הבכי של רעב ואז כמובן נותנים לאכול. ויש את הבכי של כאבי בטן ואז מנסים להקל בעזרת מסז' בבטן וקיפול הרגליים ו/או נתינת גליכל. ויש את הבכי המתוק והמתפנק שפשוט אומר "תקחו אותי לידיים כי אני רוצה להיות מחובקת" ואז כמובן שלוקחים אותה ונותנים לה פינוקי כמו שהיא רוצה. אבל אני מאלה שלא מסוגלות לשמוע בכי יותר מדקה ואז אני מייד ניגשת לראות למה היא בוכה ודואגת להפסיק את הבכי.

dafdaf

New member
היי...ברכות על הפורום החדש ../images/Emo140.gif

ולשאלתך... אני לא מאלה שמסוגלים לשמוע את התינוק בוכה ולא לגשת אז אני תמיד ניגשת ואני כבר יודעת לזהות את הבכי אם הוא רעב, עייף, כואב לו או סתם צריך צומי...בכל מקרה אני מרימה אותו, מבררת מה הענין ומרגיעה בהתאם

ravivsc

New member
הי לילך

אני מרגישה שנשבר לי הלב מהבכי (גם של התינוק וגם של שני אחיו הגדולים)...אני עושה הכל כולל הכל כדי להרגיע (ידיים הנקה טיול עגלה - פשוט הכל!!)

אנדראה

New member
לילך כל הכבוד לך!!!!!!

שאת טורחת וכותבת לכל אחת- באמת כל הכבוד וגם על התשובות המהירות!!!!

לילך שי

New member
תודה אנדראה- אני משתדלת../images/Emo99.gif

ותודה לך ולכולן על ההשתתפות והשיתוף

למעלה