אנדו וקושי להרות

נטע BB

New member
אנדו וקושי להרות

אני מבולבלת וחרדה

סליחה על האורך ותודה..
בת 29
מאז ומתמיד כאבי מחזור קשים, נורופן 400 מג 3 פעמים ביום במשך יומיים שלושה הכרחי ועוזר כמעט לגמרי.
כמו כן מאז שאני זוכרת את עצמי כאבי ביוץ קלים ובשנים האחרונות גם הפרשה חומה כהה צמיגה בזמן ביוץ.

לאחר 9 חודשים של ניסיון לכניסה להיריון
עשיתי מעקב ביוץ מס חודשים שהתקבל תקין.
באולטרסאונד רואים ציסטה צלולה של 4 ס"מ מחוץ לשחלה השמאלית.
רירית רחם 8.7
בשל הציסטה הופניתי לדר נדג'ארה מומחה אולטרסאונד ( יש לציין את היחס המדהים שקיבלתי)
) בוצע ביום 6 לווסת) הוא מצא בנוסף גם ציסטה עכורה 21 מ"מ בתוך השחלה וקבע כי מדובר באנדומיטריומה.

אני חוששת מאוד מטיפולי פוריות ( השראת ביוץ וivf)
מכיוון שאני סובלת ממיגרנות קשות עם הקאות והפרעות בראיה סביב הביוץ וכן בעת נטילת גלולות( מכל סוג שהוא, גם פרוגסטרון בלבד)
אני מבועתת מנטילת הורמונים סינטתיים עקב הניסיון המר עם המיגרנות.

(נטילת חומצה פולית, שתיה ופעילות גופנית מסייעות כך שיש חודשים בהם אין מיגרנה בתאריך הביוץ)

בימים האחרונים ( יום 10 לווסת שהסתיים כבר)כאב לחץ עמום בצד שמאל של האגן בזמן תנועות , עיטוש, שיעול וכל תזוזה. אף פעם לא נמשך כלכך הרבה זמן

מקריאה באתר הבינלאומי לאנדו צויין במפורש שטיפולי פוריות הורמונאליים אינם יעילים באנדו... רק ניתוח לפרסקופי

אני ממתינה לתור אצל רופא הפוריות שלי אך נורא במתח ולא יודעת למה לצפות
מה הסיכוי שאזדקק לטיפולי פוריות הורמונאליים?(די בטוחה שלא אעמוד בהם..)
האם יש רופא מומלץ לטיפול באנדו ופוריות באזור ירושלים?
בכללית
אפשרי גם באזור המרכז.

לואי84

New member
נתחיל מהמלצה לרופא בירושלים

פרופ' אריאל רבל. מומחה לפוריות וגם מבין באנדו'. חשוב מאד להיות אצל רופא שמבין באנדו' כי הטיפולים עשויים להיות שונים. ממה שידוע לי, זה לא שהטיפולים לא יעילים אלא שהם פשוט עלולים להחמיר את האנדו' שמושפע מההורמונים. מה שכן, מחקרים מראים שניתוח יכול להעלות את הסיכוי להכנס להריון במידה ויש קושי. קושי בכניסה להיריון הוא אחד השיקולים המרכזיים לעשות ניתוח. השיקול השני הוא כאבים שמפריעים לאיכות החיים.
מה שכן, באופן טבעי רופאי הפיריון הרבה פעמים ימליצו לא לנתח והכירורגים בד"רכ ימליצו לנתח... בכל אופן נשים נכנסו להריון גם כך וגם כך.

שיהיה בהצלחה ותרגישי טוב

מסכימה עם לואי84

בארץ, בגלל שטיפולי פוריות הם בחינם, מפנים קודם לטיפול. בשאר העולם ממליצים קודם על ניתוח. שניהם יכולים לעזור.
אם יש גם קליניקה של כאבים, ניתוח יכול לשפר איכות חיים ולכן לדעתי יותר נכון להינתח ואז לנסות שוב להרות עצמונית, לפני טיפולי פוריות.

למעלה