בוקר טוב, יעל נהדרת

• פותח הנושא kti2
  • פורסם בתאריך

kti2

New member
בוקר טוב, יעל נהדרת

זהו הפורום שתמיד חיפשתי באינטרנט! כל הכבוד ויישר כוח! אני גם מתרשמת מהעצות הטובות שנותנים החברים כאן האחד לשני, כפי שנאמר "כל ישראל חברים", ומהשיפור האישי בחיים שכל אחד עובר ומשתף וזה ממש מחמם את הלב ומעלה את המוטיבציה להצטרף לקהילת משפרי החיים. תמיד שאפתי לשפר את חיי בכל התחומים האפשריים. הבעיה שלבד קשה להתמיד לכן, אני שמחה לבשר לך ולחברים שהתחלתי את הצעד הראשון היום בשעה 5:41 בדיוק בבוקר - בכתיבת דפי בוקר, בינתיים רק חצי שעה. שנים מאז כתיבת היומן שלי לא כתבתי כל כך מהר. הכתיבה האסוציאטיבית והלא בהכרח מאורגנת בהחלט מזככת, כפי שהבטחת. למען האמת קראתי לפני מספר שנים את הספר על כך אך לא יישמתי אותו, אז היום אפשר להגיד שקצרתי הישג ראשון במסע שלי להגיע לאני הגבוה שלי...כך אני מקווה, וזה בזכות הפורום שלך. באשר למטרותיי שהגשמתן הוזנחה במשך שנים, קצרה היריעה מלהכיל את כולן (בין היתר: חיפוש עבודה) לכן אתמקד כאן רק בשלוש: התמדה בכתיבת דפי בוקר, סידור וארגון הבית והקדשת זמן איכות לילדים, והשאיפה היא שעד סוף דצמבר - הבית יהיה נקי מחפצים מיותרים (ניירת, בגדים, צעצועים וכיו"ב) וכמו כן - אצא יותר עם הילדים לגני שעשועים בימים שטופי שמש. אספר לכם על התקדמותי, צעד אחר צעד כאשר אתחיל, וכאן לא אוכל לדחות יותר, הרבה עיניים צופות ומצפות. שיהיה לכולנו סוף שבוע נפלא ומוצלח, כל אחד במסע הפרטי והמיוחד שלו. קטי.

שלום לך וברוכה הבאה

השבתי לך גם באימייל. מאחלת לך הרבה הצלחה ונשמח לשמוע על התקדמותך, שבת שלום,

kti2

New member
היי יעל,

תודה על קבלת הפנים החמה. טרם קיבלתי את המייל שלך, אודה לך על שליחתו מחדש, בינתיים שלחתי לך אי מייל נוסף מקווה שהגיע אליך. באשר להתקדמותי - גם כאן אין לי בשורות. במשפחה הילדים חולים וגם אנחנו ההורים מותשים, לאחרונה עוברים עלינו לילות לבנים. במחשבה שניה נראה לי שהצבתי לעצמי 2 מטרות הגדולות לנעלי כרגע, ונזכרתי שגם עמידה ביעדים ובזמנים זו מטרה בפני עצמה לאימון, אבל זה למועד מאוחר יותר... כתבתי כבר שקצרה היריעה לפרט את כל תחומי חיי הטעונים שיפור. בגלל תשישות ותשומת לב מיוחדת שהקדשתי לילדי החולים, נבצר ממני להשכים ולכתוב את דפי הבוקר וכתיבתם נדחתה לשעה 11 ולמספר דקות בלבד. נראה לי שאתמקד לעת עתה רק בשתי מטרות - התמדה בכתיבת דפי בוקר ובחינוך הילדים. באשר לחינוך הילדים - זו שאלה, מהיכן להתחיל? מאחר ואינני עובדת התאומים נשארים אתי בבית ועלי לחשוב להעסיק אותם כפי שבמעון היו עושים. במקום להינות מהם אני מגיעה לשיתוק (גם איברים וגם מנטלי) רק מעצם המחשבה של כמה זמן צריך כדי לבנות להם מערכי שיעור, לצאת עמם לגינה, למיין ולסדר את כל הקוביות, הפאזלים המפוזרים או המרוכזים באי סדר בארגז אחד במקרה הטוב, ובד"כ על הרצפה בכל מיני פינות עלומות בבית ולעיתים באורח פלא נמצאים בחצר הבניין ...לאחר שעשו צניחה חופשית למטה, להקנות להם הרגלים טובים (משמעת, סדר וארגון, עצמאות -שכמובן אני זקוקה להם בדיוק כמו ילדיי) לבנות סדר יום (שכאמור בגלל הצבת מטרות לא ראליות אינני עומדת באף אחת מהן - כמו למשל, לתכנן להשכים קום ולהכין ארוחת בוקר מזינה לכל המשפחה, אלא שבבוקר שלאחר מכן אני מוצאת את עצמי פוקחת עיניים רק ב - 7:30 וכל ארוחת הבוקר המשפחתית הופכת לחלום באספמיה...) ולבסוף אני פותרת את עצמי בהכנת שוקו ותו לא (בריא מאוד נכון? כעת נזכרתי שגם תזונה נכונה - היא מטרה בפני עצמה אצלנו בבית אבל היא עומדת בתור אחרי הרבה מטרות אחרות. כמו כן, גם ההתארגנות של לצאת מן הבית אורכת זמן רב (המפוזר מכפר אז"ר מסודר ומאורגן להפליא לעומת איך שארון הבגדים וחדר הילדים נראה, כך שגם שליפת בגדים מתאימים להלבשה ולהחלפה בחוץ למקרה הצורך דורשות אנרגיה מרובה - כאשר התחלתי לסדר ולמיין את בגדי החורף/קיץ נאלצתי להפסיק באמצע ולהחזיר את הבגדים המקופלים חזרה לארון כאשר הילדים החליטו שהבגדים המסודרים על המיטה מהווים משטח ג'ימבורי מצוין). ברור לי שעלי להתחיל בסדר יום ולעמוד בו, אך לנוכח העובדה שאני חוזרת ונכשלת בעמידה ביעדים שלי (ולדעתי הם לא בשמיים) השינוי נראה כמו שקיעת השמש באופק...ההולכת ונעלמת ממני וכך יום בא ויום הולך ואני עדיין תקועה. כאן אני פונה אליך יעל ואשמח לשמוע עצות מהורים לפעוטות ולילדים קטנים, האם יש לכם עיצה טובה בשבילי במה להתחיל? מודה לכם מאוד. קטי.

Gali112

New member
הי קטי

ממה שאת כותבת משתקפת ביקורת רבה שלך כלפי עצמך וחוסר פירגון טיפול בזוג תאומים היא משרה מלאה ואף יותר במיוחד כשהם חולים אז קודם כל קבלי פירגון וגם תני לעצמך על המאמץ בני כמה הם? לי יש תינוק בן שנה וחודשיים וחזרתי לעבודה די מהר עם לא מעט יסורי מצפון לגבי סדר בבית well come to the club אני "פתרתי" את הבעיה בכך שהורדתי את הסטדנרט לסדר למינימום- אם זה בכל זאת חשוב לך אז תתחילי מפינה אחת ותקדישי כל יום פרק זמן קצר נניח 15 דקות כדי לסדר תזונה קודם כל שוקו בבוקר זה לא רע, זה עם פרוסה מרוחה בגבינה זו ארוחת בוקר מזינה אני מקלה על הלחץ בבוקר על ידי הכנה בערב למשל של הסדביצ'ים של הגדולים לבית הספר, בגדים למחרת התיק של התינוק ועוד זה כמה רעיונות והעיקר שתרגישו טוב

kti2

New member
../images/Emo24.gifהיי גלי יקרה,

המון תודות על העידוד והעצות הטובות שלך. לשאלתך, התאומים שלי בני שנתיים וארבעה חודשים (והם לא היחידים שלי). מאחר שיש לי יסורי מצפון על כך שהם לא לומדים דבר ואינם נמצאים בחברה בת גילם, הגעתי לפורום, בין היתר כדי להכניס את עצמי למשמעת סדר יום שבמסגרתו אקנה להם נושאי לימוד שהיו מקבלים במעון אילו היו רשומים אליו. מכיוון שבניגוד למעון, בו המטפלות עסוקות רק בטיפול בילדים, עלי לטפל גם במשק הבית, התיסכול שלי הוא שאינני מגיעה לעיקר שזה זמן איכות איתם ומה שקורה שהם רוב הזמן מול הטלויזיה, וכאשר הם משחקים במשחקים אחרים בבית שהם כבר די משועממים מהם, אין לי זמן ללמד אותם לסדר אחריהם ואפילו להסביר להם כיצד להרכיב פאזל למשל. וגרוע מכך, כפי שסיפרתי גם ההתארגנות לגינה אורכת זמן רב בגלל שאינני מגיעה לסדר של ארון הבגדים שלהם, אלא עסוקה יותר בקיפול כביסה, הורדת כביסה, הכנסתה למכונה, הדחת כלים, בישולים, החלפת טיטולים ובגדים לפעוטות....וחוזר חלילה... כיבוי שריפות, בקיצור. בלילה, לעיתים אפילו רק ב 23:00, כאשר יש לי זמן לעצמי, אני מוצאת עצמי כל כך תשושה שאינני מגיעה לשום דבר שהייתי רוצה לעשות איתם (להכין מערכי שיעור למשל). השאיפה שלי היא לצאת מהמעגל הסגור הזה, לכן כאמור, הגעתי לכאן. בהחלט אתחיל בכך שאנסה את עצתך הטובה לעבוד על הסדר הבסיסי (מגרות, ארונות) רק 15 דקות כל יום, אבל עלי לשלב זאת עם זמן איכות לילדיי, שזו כעת המטרה שהצבתי בראש סדר העדיפויות שלי. אחכה מעט שהם יחלימו. ביי בינתיים, אעדכן אותך בהתפתחויות ואשמח מאוד לשמוע ממך עצות טובות נוספות. על אילו מטרות את מתאמנת, או שאת בעצמך מאמנת? קטי.

Gali112

New member
עוד עצה

לגבי הארון יש לי פטנט ששומר לפחות על הארון של התינוק מסודר יש לי סלסלות פלסטיק די גדולות- כך ש 2-3 נכנסות למדף בכל סלסלה ממויינים: גופיות חולצות מכנסיים גרביים וכו וכאשר בגדים יוצאים מהכביסה כל מה שאני עושה הוא למיין בסלסלות בלי לקפל לצערי זה כבר לא עובד בארונות של הגדולים גם לי יש 4 בקרים בהם אני עם התינוק (מתחילה לעבוד בצהריים)י כך שאשמח לשמוע על הצעות לפעילויות

Gali112

New member
והמטרות שלי הן

הראשונה לרדת במשקל- מה שאני ממש לא מצליחה והשניה לבנות מסלול קריירה שהיו לי כמה פריצות דרך בעניין בחודשים האחרונים אבל כמו שכתבתי בשרשור אחר אני עוד לא מצליחה לראות איך אני מתפרנסת מזה

kti2

New member
היי גלי,

לגבי המטרות שלך - הן גם בין היתר המטרות שלי , העניין הוא שיש לי עוד מיליון מטרות שעלי להתאמן עליהן וכפי שכתבתי לעיל אני מעדיפה להתמקד נכון לעכשיו בראש ובראשונה בחינוך הילדים. ובכל זאת, לגבי הירידה במשקל נוכל לאמן אחת את השניה בין מטרה זו או אחרת, אם תרצי כמובן. אם יש עוד חברים בפורום שמעוניינים להצטרף אשמח מאוד, נהיה מעין קבוצת תמיכה. העיצה שלי היא שנכתוב במחברת שתוקדש אך ורק ל"תזונה נכונה": מה אכלנו (בלי חישובי קלוריות ומשקל) כל רגע נתון ולמה אכלנו (רעב, שיעמום בפה, פיצוי וכו') ? ובסוף כל שבוע נעשה חשבון נפש - האם התפריט/נשנוש שלנו היה בריא ונחוץ, מה היו נקודות התורפה שלנו, מתי אנו אוכלות, מדוע אנו אוכלות. וזאת, מבלי לבנות תפריט מגביל מראש ולבסוף ההרגשה תהיה שעלינו לפרוץ את הגבולות, לא! לדעתי, הכתיבה המיידית לאחר כל דבר שאנו מכניסות לפה (אפילו אם זה רק קרקר) תעלה אצלנו את המודעות להרגלי התזונה שלנו. בנוסף לכך, אני מציעה לך (מה שעלי לעשות בעצמי והאימון/דיווח ההדדי יוכל לעזור לנו) לשתות מים כל שעה ולכתוב זאת בטבלת שתיית מים מיוחדת!! בנוסף לכתיבת המזון הנכנס למקדש שלנו - הגוף שלנו!! לגבי אילו מזונות נכונים לנו ואילו לא - את זה כולנו יודעים רק צריך ליישם, כל אחד לפי נתוני גופו, סדר יומו, הרגליו וצרכיו. מה דעתך? באשר לקריירה - שלי מעולם לא נסקה, וכעת אני מתמקדת כאמור בגידול הילדים. מטרה דומה שלי היא לחפש עבודה שתתאים לגידול הילדים.

kti2

New member
בשמחה רבה.

האם יש דרך ליצור אתך קשר מבלי לפרסם בפומבי את המייל/טלפון?

היי קטי,

בתור מנהלת מעון לשעבר תמיד חשבתי לעצמי שהילדים שלי לא יהיו במעון ובאמת הם לא היו במעון .כשהם היו קטנים לא עבדתי , ובגיל 3 הוצאתי אותם לגנון שאותו בדקתי בארבע עיניים עד שמצאתי אותו כשיר להשקפת עולמי . ובכן גם כאן אני ממליצה לך ללכת לפי דף מטרות שמרכיב את כל שעות היום עד השכבת הילדים. ראשית בראש בראשונה לפני תכנים ופעילות לילדים , תזכרי שהכי חשוב לילדים בגיל הזה הוא אהבת אם והמון חיבוקים וליטופים ( טוב זה רצוי בכל גיל
) . יש לי כמה רעיונות ופעילויות שעשיתי עם הילדים שלי . כמעט כל הבית שלנו היה נראה כמו גן ילדים . 1. פינת תחפושות (ליד המראה בפרוזדור ) ארגז ובו כלמיני בגדים ישנים , נעלי עקב, מחרוזות סיכות לשיער צעיפים כובעים וכו' הילדים מאוד אוהבים את זה. 2. קופסאות פלסטיק גדולות עם גרוטאות לפי נושא. למשל א. קופסת עם אריזות (או גלילי נייר טואלט) קרטון של מוצרים שבד"כ זורקים פח. ב. קופסא עם תיקים , ארנקים ישנים. ג. קופסא עם דפים ישנים, מעטפות של מכתבים, צלוטיפ, מספריים . ד. קופסא עם דברים מהטבע למשל : אצטרובלים , ענפים , עלים חיים ויבשים. ה. סוגים של חומרים , סקוצ', צמר גפן, בד, עץ, פלסטיק. כל יום הייתי נותנת להם קופסא אחרת וכן מחדשת את המלאי בקופסאות שלא יהיה להם משעמם. וכן היינו עושים כל יום יצירה , הדבקה, גזירה,או שתילה של צמחים או הנבטה של זרעים . - שעת סיפור - אפיית עוגיות, לחמניות ( ילדים מאוד אוהבים לעבוד עם בצק שמרים ) טיול לגן העיר ואח"כ מקלחות ולמיטה בסביבות השעה 17:30-18:00 אם את מצליחה לדחות את שינת הצהרים אז הם הולכים לישון מוקדם ויש לך את כל הערב בשבילכם לדעתי ברגע שיש לך תוכנית מסודרת קל לך להעביר את היום איתם. את התכנית הזו יש להכין ערב לפני. בזמן שהם עסוקים עם הדברים את יכולה כבר להספיק דברים בבית. למרות שאת הפעילות השוטפת הייתי עושה בערב אחרי שהם כבר שכבו לישון וביום הייתי נטו שלהם . מקווה שעזרתי איילת ומלמדת אותם על שמות של אביזרים המירקם שלהם רך, קשה ,מחוספס, חלק.

kti2

New member
../images/Emo39.gifאיילת, את באמת נהדרת

תודה על העצות הטובות, מבטיחה לנסות. בדיוק ברגעים אלה, אני יושבת וחושבת על פעילויות עם הילדים למחר. המייל שלך הגיע בזמן!! גם אני חושבת שילדים זקוקים לסדר יום, למעשה כולנו. עם זאת, הנטיה שלי היא להתפזר ולקבוע מטרות לא ריאליות ובסופו של דבר לא לעמוד בהן, בבחינת תפסת מרובה לא תפסת. מקווה שהפעם זה ישתנה. מבטיחה לספר לך על הפעילויות שאעשה עם ילדי.
היום אני גאה לספר שיצאתי אתם (למרות מחלתם) למספר גינות בעיר, מה שמעולם מאז היוולדם לא עשיתי, כלומר הייתי יורדת איתם (אם כלל) לגינה אחת הקרובה ביותר לבית ותו לו. עבודות הבית נזנחו כליל כמובן, אבל השמחה שבלב לבלות עם הילדים היקרים שלי לא עוררה בי יסורי מצפון כהוא זה לגבי ערימות הכביסה והכלים הממתינים להישטף... המטרה הראשונה שלי: זמן איכות עם הילדים מתחילה לרקום עור וגידים. אבל זו רק ההתחלה שבהתחלות והדרך ארוכה, ארוכה היא ורבה יש כל כך הרבה מה ללמד ולחנך ולגשר על פערים....

kti2

New member
היי יעל,

תודה על ניסיונותייך ליצור עמי קשר באמצעות המייל. שלחתי אלייך כתובת חדשה, עם מייל חדש. יתכן שעם המייל הקודם שלי יש איזשהי בעיה.

למעלה