בית הדין הרבני ובגידה...

מצב
הנושא נעול.

הלאה

New member
בית הדין הרבני ובגידה...

בית הדין הרבני ובגידה...
שלום לאחר סיכסוך, הגיש בעלי תביעת גירושין בבית הדין הרבני : גירושין, רכוש, מזונות, מדור, כתב כי אני אישה מורדת שאינה עושה את עבודות הבית ואינה מקיימת איתו יחסי אישות - הכול שקרים !!!! ברצוני לשאול האם מעתה אסור לי להיפגש עם גברים אחרים, גם אם זה לפגישה ידידותית כוס קפה בבית קפה או גם יותר. האם עליי לחכות עד סיום ההליכים ? האם יוכל להשתמש בזאת נגדי ? מה אני יכולה להפסיד? תודה מראש

תשובה

בית הדין הרבני ובגידה...
שלום לאחר סיכסוך, הגיש בעלי תביעת גירושין בבית הדין הרבני : גירושין, רכוש, מזונות, מדור, כתב כי אני אישה מורדת שאינה עושה את עבודות הבית ואינה מקיימת איתו יחסי אישות - הכול שקרים !!!! ברצוני לשאול האם מעתה אסור לי להיפגש עם גברים אחרים, גם אם זה לפגישה ידידותית כוס קפה בבית קפה או גם יותר. האם עליי לחכות עד סיום ההליכים ? האם יוכל להשתמש בזאת נגדי ? מה אני יכולה להפסיד? תודה מראש
תשובה
כעיקרון אשה שבגדה מפסידה את כתובתה ואת מזונותיה (מזונות אשה ולא מזונות ילדים !). אם את עובדת וממילא אינך זכאית למזונות אשה, לא תפסידי דבר (מלבד הכתובה שממילא נדיר שפוסקים לאשה). יחד עם זאת - קחי בחשבון שיש לכך השפעה פסיכולוגית על נכונותו של בעלך להגיע עימך להסכם. אם את זו שרוצה להתגרש ובעלך מאיים שלא יתן לך גט, הרי שנסיונו לטעון שאת בוגדת זו עשוי לשמש כנגדו, שכן הוא עלול להיות מחוייב במתן גט.

תשובה

בית הדין הרבני ובגידה...
תשובה
בהנחה שאת לא רוצה להתגרש, או להתגרש בתנאים הנוחים לך, אין ספק שיש להמנע מצעדים שיוכיחו את הטענות של בעלך. לכן, לא מומלץ להתנהג בצורה שלא עולה בקנה אחד עם חובותיה של אשה נשואה.

הלאה

New member
המשך לשאלה ופרטים נוספים

בית הדין הרבני ובגידה...
המשך לשאלה ופרטים נוספים
ראשית, תודה על המענה המהיר. דאגתי היא כלפי הבית שברשותנו (שכתוב על שם שנינו) וכל הרכוש המשותף (חסכונות ורכב) האם לבגידה יש השפעה על רכוש משותף בבית הדין הרבני. אינני מבקשת את הכתובה, ואין לנו ילדים. שנינו רוצים להתגרש ולפני צעד זה עמדנו לערוך הסכם בהסכמה שהתפוצץ. הוא פשוט לא מוכן לוותר ורוצה את הבית כולו !!! וכאן שאלתי על הבגידה האם יש קשר בין בגידה לחלוקת רכוש, האם יש השפעה על הדיינים ברבני. או שהחוק תופס גם שם ? תודה מראש

אל דאגה

המשך לשאלה ופרטים נוספים
ראשית, תודה על המענה המהיר. דאגתי היא כלפי הבית שברשותנו (שכתוב על שם שנינו) וכל הרכוש המשותף (חסכונות ורכב) האם לבגידה יש השפעה על רכוש משותף בבית הדין הרבני. אינני מבקשת את הכתובה, ואין לנו ילדים. שנינו רוצים להתגרש ולפני צעד זה עמדנו לערוך הסכם בהסכמה שהתפוצץ. הוא פשוט לא מוכן לוותר ורוצה את הבית כולו !!! וכאן שאלתי על הבגידה האם יש קשר בין בגידה לחלוקת רכוש, האם יש השפעה על הדיינים ברבני. או שהחוק תופס גם שם ? תודה מראש
אל דאגה
זה לא משפיע בכלל, הכל יתחק עפ"י החוק. החוק תופס גם שם. אם רוצים ניתן לטעון את החלוקה השווה בנכסים, יש מספיק טיעונים מההלכה (רק צריך לדעת מה לטעון).

תשובה

המשך לשאלה ופרטים נוספים
תשובה
לפי פסיקת ביהמ"ש העליון חלוקת הרכוש בין הצדדים אינה מושפעת מהאחריות לפירוק קשר הנישואין. במלים אחרות, העובדה שאשה בגדה בבעלה אינה משפיעה על זכויות הקנין שלה למעט הכתובה.

קחי בחשבון

המשך לשאלה ופרטים נוספים
קחי בחשבון
שאמנם לבגידה אין כל משמעות מבחינת חלוקת הרכוש, ומשפטית לא יגרע מאום מחלקך ברכוש גם אם את מוד בבגידה, אבל את נמצאת לדעתי במצב של סחיטה. ולמה הכוונה? אם את בגיל שבו הגט חשוב לך כי את רוצה לפתוח בחיים חדשים ולהביא ילדים לעולם, ואין לך כמה שנים להמתין, בעלך ינסה לסחוט אותך ולדרוש דרישות כספיות מופלגות בתמורה למתן הגט. אני לא יודעת אם זה המצב אצלכם, אבל מהסיפור שלך זה נשמע לי כך. במקרה כזה, לבגידה יש דווקא משמעות הפוכה. אם בעלך יוכיח שבגדת בו יחייבו אותו להתגרש ממך... יש עוד דרכים לפעול כנגד מצבי סחיטה, אבל זה תלוי בנסיבות המקרה.

מה עניין בגידה לפגישה בבוקר

קחי בחשבון
שאמנם לבגידה אין כל משמעות מבחינת חלוקת הרכוש, ומשפטית לא יגרע מאום מחלקך ברכוש גם אם את מוד בבגידה, אבל את נמצאת לדעתי במצב של סחיטה. ולמה הכוונה? אם את בגיל שבו הגט חשוב לך כי את רוצה לפתוח בחיים חדשים ולהביא ילדים לעולם, ואין לך כמה שנים להמתין, בעלך ינסה לסחוט אותך ולדרוש דרישות כספיות מופלגות בתמורה למתן הגט. אני לא יודעת אם זה המצב אצלכם, אבל מהסיפור שלך זה נשמע לי כך. במקרה כזה, לבגידה יש דווקא משמעות הפוכה. אם בעלך יוכיח שבגדת בו יחייבו אותו להתגרש ממך... יש עוד דרכים לפעול כנגד מצבי סחיטה, אבל זה תלוי בנסיבות המקרה.
חבריי המלומדים מתפלספים מבלי לקרוא את שאלת הפונה. באשר לפגישה בבוקר, אין כל בעיה. באשר לפגישה אחר חצות הליל וחזרה בשעות הבוקר, זהו מעשה כיעור באם בעלך מעוניין בגירושין. יש לך בעלות מלאה על רוחך, נפשך וגופך ועשי עימם כרצונך. אין קשר בין זכותך לרכוש ולבין התנהגותך. בכתובה ישנם חיובים רבים הדדיים. באם הבעל אינו ממלא את רובם, את אינך מחוייבת להיות צדיקה. ברם, בכדי לתבוע כספי כתובה, רצוי שתתנהגי יפה עד גבול מסויים שתקבעי לעצמך.

בענייני הלכה וטענות הלכתיות

חבריי המלומדים מתפלספים מבלי לקרוא את שאלת הפונה. באשר לפגישה בבוקר, אין כל בעיה. באשר לפגישה אחר חצות הליל וחזרה בשעות הבוקר, זהו מעשה כיעור באם בעלך מעוניין בגירושין. יש לך בעלות מלאה על רוחך, נפשך וגופך ועשי עימם כרצונך. אין קשר בין זכותך לרכוש ולבין התנהגותך. בכתובה ישנם חיובים רבים הדדיים. באם הבעל אינו ממלא את רובם, את אינך מחוייבת להיות צדיקה. ברם, בכדי לתבוע כספי כתובה, רצוי שתתנהגי יפה עד גבול מסויים שתקבעי לעצמך.
בענייני הלכה וטענות הלכתיות
כאשר טוענים שאשה בוגדת והיא הולכת לפגישות קפה אם גברים אחרים זה מקנה בסיס לטענות שלו בצורה מסויימת. מונח שנקרא "יש רגליים לדבר" - כלומר, יש בסיס לטענה ויתכן מאוד כי טענותיו "השקריות" יתקבלו רק לאור הבסיס הנ"ל (ולא צריך להוכיח את האקט עצמו) גם אם אשה נפגשת עם גבר בחצות - אין קשר בין זה לבין מעשה כיעור בכלל. בשביל לטעון (בצורה הנכונה) מעשה כיעור יש להוכיח מס´ דברים אחרים ולא רק קיום פגישה לילית. אין קשר בין העובדה כי צד אחד אינו מקיים את חיוביו לעניין חיובו של הצד השני. על כך נאמר "שני דינים" - כל אחד צריך להיות צדיק ולקיים את חלקו. אם צד אחד לא מקיים אזי מתגבשות עליות לגט ו/או למטרות נוספות, אך זה בכלל לא אומר כי גם הצד השני יכול שלא לקיים את חיוביו. ובכלל ענינו לעניין בשאלה - כי שאשה שואלת לעניין בגידה - התשובות הופנו לעניין בגידה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה