בן שנה וחצי אוהב לנשנש כל היום

volifood

New member
בן שנה וחצי אוהב לנשנש כל היום

שלום רב, אשמח לעזרה

בני המתוק בן השני וחצי, אוכל מאוד יפה לפעמים יותר לפעמיים פחות, יודע ומודע מתי בא לו עוד ומתי שבע.

הבעיה מתחילה בנשנושים..
חטיפים לא מלהיבים אותו, אם רואה בגינה למשל ילדים אחרים אוכלים אז הוא רוצה אני משתדלת לשים איתי בתיק ותמיד זה מסתכם בכמה ביסים בודדים.

הבעיה היא העוגיות
כאשר הילד התחיל לדבר והתחיל להגיד עוגיה, וופלה, עוגה... ושאר מטעמים
כל הסובבים התלהבו וכמובן נתנו..
עם הזמן הסברתי לאנשים לא כל פעם שהילד אומר עוגיה יש צורך להביא לו כי לפעמיים הוא סתם זורק מילים ... זה קורה בכל התחומים שהוא זורק מילים לאוויר.. אבל שסבתא/דוד/גננת שומעים את המילה עוגיה הם ישר רצים להביא לו.. והוא כמובן אוכל:)

בגן הוא כבר התחיל לברור ולא מתאים לו הפתי בר הפשוט אז הגננת היום אמרה לי שהיא רוצה לקנות משהו שיהייה לו טוב כי אתמול הוא בכה עוגיה עוגיה ושהיא הביא לו פתי בר הוא התחיל להתבכיין ולהגיד לא לא ולא עזב אותה... היא מציינת שזה חוזר על עצמו כמה פעמים ביום.

מה ניתן לעשות עם העניין לא מתאים לי שבגיל כזה הוא יאכל 4 עוגיות ביום..
הילד אומנם רזה לגילו אבל לא לגובה שלו, וגם אין לי שום צורך למלא אותו בעוגיות סתמיות.
יש לציין שגם בבית הוא עושה לי את זה יכול לעמוד 10 דק ולבכות וופלה וופלה.

אמרתי לגננת שאני אביא לא תמר, צימוקים ואולי אפילו אכין לו עוגיות בבית האם זה דבר חכם לעשות?
מצד אחד אולי זה יותר בריא אך מצד שני אני מלמדת את הילד כל היום לנשנש קצת מלחיץ

נשנוש לילד בן שנה וחצי

הי,
חשוב להקפיד על סדר ארוחות קבוע כל 3-4 שעות, ולא להציע יותר מדי נשנושים בין הארוחות. אם הילד מבקש, ניתן לתת נשנוש קטן אחד ליום. למשל יוגורט/ פרי/ פרוסה עם טחינה גולמית/ שקדייה/ ביסקויט.
חשוב לזכור, שלילדים יש העדפה מולדת לטעם מתוק ולכן מומלץ לא לעודד צריכת מתוק יתרה מפני שכנראה יבוא על חשבון טעמים אחרים.
בהצלחה,

למעלה