בעיות בברכיים ובקרסוליים

Darklos

New member
בעיות בברכיים ובקרסוליים את ההודעה הזו, כתבתי לפני כחודש וחצי במספר פורומים בתפוז (מאחר ובתקופה זו לא היה פורום אורטופדיה או פורום בנושא דומה): " לפני כחודשיים, שברתי את הקרסול תוך כדי משחק כדורסל (קפצתי לכדור חוזר, וירידה נחתתי על הרגל עקום עם נעליים נמוכות). השבר לא היה משהו רציני, גיבסו לי את הרגל לשבועיים, ולאחר מכן הורידו והתחלתי לחזור לעצמי בהדרגה. אמנם לאחר מכן התחלתי לעשות מתיחות כל יום לפני השינה, ובמתיחת פרפר, דחפתי את הרגליים למטה עם הידיים כדי למתוח יותר טוב, ומסתבר שמהמתיחה הזו הזזתי את הברכיים, מאחר ולאחר המתיחה הברכיים כאבו קצת. בהתחלה חשבנו (אני ואמא שלי) שהכאב בברכיים נובע איכשהו מהקרסול שנשברה, אמנם הדבר לא השתפר אלא רק החמיר, ובקשתי ללכת לאורטופד. האורטופד קבע שהזזתי את הברכיים, לאחר שסיפרתי לו על המתיחה שאני עושה שלאחר מכן כואבות לי הברכיים והוא סיכם שכנראה זה הגורם לתזוזה, והופנתי לטיפול פיזיותרפי (8 פגישות) לחיזוק שרירי הירח. מאז התרגילים שקיבלתי ואני מבצע כל יום (שני תרגילים, הרמת רגל ישרה בשכיבה והורדה שלה 5 שניות 10 סטים, ואותו התרגיל רק להפנות קצת את כף הרגל לבחוץ), הכאב ירד משמעותית, וחזרתי פחות או יותר לרוב הפעילויות ברמה סדירה, אמנם עכשיו מתפתחים כאבים בקרסול השבורה (ולפעמים גם בקרסול השנייה שלא נשברה, אך לא באותו מקום). אני משחק כדורסל וטניס, כאשר בתום אימוני הטניס אני רץ קצת כדי להגיע הביתה ולאחר כמה שניות ריצה מתחיל הכאב בקרסול, ובכדורסל אני משחק ורץ כל המשחקים, ובשלב כלשהו (של מספר דקות רב מאז תחילת המשחק) מתחיל כאב חד שמונע ממני להמשיך ללכת, ואני מפסיק את המשחק ומעסה קצת את הקרסול עד שהכאב מפסיק (וכמובן חוזר הביתה). אם חשוב לציין - מאז ששברתי את הקרסול, כאשר אני יודע שאני עומד לשחק (כדורסל או טניס) אני לובש נעלי כדורסל (אמנם לא עם תמיכה טובה כל-כך לקרסול). " הנה אגב קישור ישיר להודעה (ולתגובות שקיבלתי עליה) בפורום ווינגייט: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=614&msgid=32193538 בפורום חדרי כושר: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=348&msgid=32193606 ובפורום פיזיותרפיה: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=723&msgid=32193798 מאז כתיבת ההודעה והתגובות שקיבלתי עליה, חלו מספר הרעות במצבי, ועלתה לי לראש דיעה חדשה בגללן. בשל התגובות שקיבלתי, עשיתי פחות ספורט, בשיעורי ספורט בבית הספר לא רצתי אלא עבדתי עם משקולות בצד על פרק הגוף העליון (ידיים וכתפיים בעיקר, לפי התרגילים שקיבלנו מהמורה בתחילתה שנה). אימוני טניס גם-כן ברגע שחשתי בכאב, בקשתי מהמאמן שלא יריץ אותי, וקיבלתי בעיקר כדורים קרובים אלי, וכדורסל אני משחק רק מדי פעם וברגע של כאב אני מפסיק את המשחק. הכאבים בברכיים אמנם השתפרו הרבה מאז, מאחר ובהתחלה הם כאבו לי בלילות, בהליכה, בהכל, אמנם עדיין יש כאב, בעיקר כשאני מתכופף אך גם אחרי הליכה מרובה או ריצה. הכאבים בקרסוליים הם אלה שבעיקר התפתחו, עכשיו כואב לי עד כדי כך שאני לא יכול להתכופף לדברים כמו הוצאת בגדים מהמיבש או פינוי הצלחות מהמדיח שהמדף שלהן נמוך. אמנם לא כואב רק בהתכופפות, אלא גם אחרי הליכה של מספר שניות (או במקרה הטוב מספר דקות), ירידה\עלייה במדרגות וריצה קלה (למרות ששמתי לב שאם אני רץ על קצות האצבעות לא כואב, אלא רק אם אני רץ רגיל עם כל הרגל). מה שמוזר, זה שהכאב הוא בעיקר בקרסול ימין בעת הליכה\ריצה (אך שווה בין שתי הרגליים בעת התכופפות, ובעת ירידה במדרגות זה פעם כואב בימין ופעם בשמאל), כאשר הקרסול שנשברה לי היא קרסול שמאל. ומן הראוי לציין שעברו יותר משלושה-שלושה וחצי חודשים מאז השבר. מכל זה, גם כפי שכתבתי קודם, עלתה לי מחשבה לראש שאולי הכאבים בברכיים שלי הם לא בגלל שהזזתי אותם ממתיחה לא טובה, אלא בגלל משהו כללי שקורה לי ברגליים מאז השבר. עלתה לראש האפשרות של כאבי גדילה, אך אני פוסל אותה בגלל שאת המסת גביהה הגדולה שלי כבר עברתי, ועכשיו אני גובה בערך רק סנטימטר בשנה, משמע שאני לא ממש גודל בזמן האחרון. אשמח לקבל את דעתכם בנושא. דרך-אגב, קבעתי תור לאורטופד אחר, אך הוא נקבע ל-27.7 בגלל העומס.

Darklos

New member
במקרה ולא תסתכלו על נושאים מעמוד 2 הנושא ירד עמוד, לא הייתי בטוח אם תראו אותו כשהוא לא בעמוד הראשי או לא אז הגבתי בתקווה שהוא יוקפץ חזרה לעמוד הראשון.

בעיות ברכיים וקרסוליים קראתי את הודעתך בעיון. לא נראה לי שהכאבים קשורים לחבלה. אני חושב שכדאי שתבדק בהקדם אצל אורתופד כי לא נראה שאוכל לעזור לך דרך האינטרנט. אין לי כל רעיון לגבי האבחנה. הבדיקה הגופנית היא הכי חשובה במצב זה לצורך האבחנה וכמובן גם צילומי רנטגן.

למעלה