ברונכיטיס

linuxius

New member
ברונכיטיס

מישהו יכול לספר לי על ברונכיטיס? אני בריא ללא התקפים , כשהייתי קטן היה לי לתקופה קצרה ברונכיטיס(או ככה חשבו) יכול להיות שזה חלף או שזאת מחלה קבועה? אין לי כמעט שום השפעות לכך רק אני קצת מנוזל לפעמים(ולפעמים על ליחה) שאלה שנייה שלי היא על קוצר נשימה אני מתאמן הרבה , לפעמים קורה לי אחרי מאמץ או בשלב קשה במאמץ שקשה לי לנשום כמו בזמן רגיל אבל אני עדיין נושם ללא בעיה . האם זה מוגדר כקוצר נשימה? מה ההגדרה בכושר נשימה? עשיתי בדיקה ארגומטרית ונמצא שאני בריא מאוד אבל הבדיקה לא בודקת את הריאות(אולי כן אבל לא ישירות) אז האם יש סיכוי שאני סובל מקוצר נשימה?

ברונכיטיס וקוצר נשימה

שלום ברונכיטיס מתיחסת לתלונות של שיעול לחתי שבא על פי רב לאחר מחלה זיהומית. מה שהיה לך בילדות כנראה מתיחס לברונכיטיס ספסטית, היא האסטמה. אך על פי רב התופעה חולפת בילדים. קצר נשימה היא תלונה סוביקטיבית, ואני מניח כי אכן אין לך בעיה נשימתית . לשם וידוי הנל עליך לעבור תפקודי ריאה מלאים אותה מבצעים כיום מעבדות רבות. בהצלחה, פרופ´קיויתי

linuxius

New member
תודה רבה

אני מבין שזה לא פורופ פירסומי אבל אולי אתה יכול להפנות אותי לאחת מהמעבדות שעושות את הבדיקה?

linuxius

New member
עוד משהו קטן

אני לא בטוח שזה קשור אני מתאמן הרבה 4-5 פעמים בשבוע, חלק מהאימונים הם עצמיים וחלק במסגרת של כושר קרבי. בריצות קצרות כמו ספרינטים אני לא רע(כמובן שאחרי כמה ספרינטים קשים אני דיי גמור כמו כולם) הבעיה שלי היא בריצות ארוכות. אני מרגיש לפעמים בריצות ארוכות קשיים בנשימה סדירה וזה מדאיג אותי מאוד , אני לא מגיע למצב שאני לא נושם , אבל אני מרגיש קשיים כשאני מגביר את הריצה , האם יכול להיות שזאת בעיה מסויימת( דרך אגב רק בריצה , אני יכול למשל ליסוע בקצב מהיר מאוד על אופניים למשך זמן ארוך ולא להרגיש בעיות בנשימה)

למעלה