ברך כואבת

טוגי

New member
ברך כואבת

שלום, יש לי כאבי ברכיים, במיוחד בברך ימין. הכאב הוא בתוך הברך חד למדי וגם בצידיה. מתחת לברך, בשוק יש לי גם כאבים וגם מעליה, תחושה של שרירים מכווצים. אני מתאמנת בספינינג ומאד נהנית מזה, ממש לא רוצה להפסיק, אף כי יש לי חשד שזה מקור הכאב. מה לעשות? האם יש תרגילים שיכולים להקל על הכאב או לחזק את האיזור? שמעתי שאם יש כאבי ברכיים אז רצוי לחזק את השרירים שתומכים בהם. ולסיום, בזמן הספינינג הכאב נסבל, אבל אח"כ זה מאד כואב והכאב כמעט ולא מפסיק. משחת bengay עוזרת רק מעט.

ספינינג לכאב...

יש המון גורמים שיכולים להשפיע ולגרום לכאב בברכיים למשל: עומס עבודה רב שאינו מותאם ליכולות הפיזיות, קיצור או חולשה של שרירים מסוימים המשפיעים על הברך, מנח לקוי של הפיקה בברך ועוד. ללא בדיקה קשה לדעת מה הגורם ולכן הדברים היחידים שאוכל להמליץ הם: -להתיעץ עם איש מקצוע. -להקטין קצת את עומס הפעילות, כך שלא יהיה כאב בזמן הפעילות. -לבצע חימום לפני ושיחרור אחרי הפעילות. -להקפיד על מתיחות ואורך תקין של השרירים מסביב לברך לירך ולקרסול. לגבי הפסקת הפעילות, כדאי לזכור שלפעמים כדאי לעשות מנוחה או הפחתת פעילות יזומה לצורך החלמה או טיפול במצב וזה עדיף על החמרה והפיכת הבעיה למצב כרוני שיכול להמשך שבועות, חודשים ושנים...
לגבי חיזוק השרירים סביב הברך: שוב, צריך לבדוק על מנת לדעת מה לחזק ואם בכלל זו הבעיה...

טוגי

New member
תודה. ועוד שאלה

לגבי תרגילי מתיחות לאיזור. אני אכן מרגישה שהשרירים שלי מאד מכווצים וקצרים. פעם הייתי הרבה יותר גמישה. אם תוכלי להמליץ על תרגילים ספציפיים לשחרור והגמשת איזור הברך ומסביבו.בכלל, כל הרגל כואבת ומתוחה, גם שריר התאומים ומעל לקרסול יש לי כאב קל. דבר נוסף, באיזור שמעל הברך יש לי נפיחות קלה ודי ממוקדת. יכול להיות שזאת דלקת שמשפיעה על הכאבים בברך ועל שאר הכאבים ברגל? ולמרות כל זה, היום קצת פחות כואב לי, למרות שאתמול עשיתי ספינינג (בעומסים קלים יותר כדי בהמלצת המדריך)

למעלה