ברכותי !!!

אתינקוש

New member
ברכותי !!! ../images/Emo50.gif

וכמובן גם שאלה: אני סובלת מקוליטיס עם מעורבות של הפרקים. בדרך כלל מדובר בכאבים בלבד שגורמים לצליעה, אבל לפעמים גם מתנפח ואדום. אף פעם לא הלכתי לרופא בהקשר הזה מלבד לגאסטרואנטרולוג שלי. אני צריכה לפנות לרופא נוסף בקשר לכאבים בפרקים, או רופא הגאסטרו אמור להבין מספיק בדברים האלה?

דלקת מפרקים ומחלות מעיים

שלום רב אכן קיים קשר ברור בין מחלות מעיים דלקתיות למפרקים. הטיפול לרוב משולב ומערב את הגסטרואנטרולוג ומומחה לבעיות מפרקים. כדאי לך לפנות לראומטולוג

אתינקוש

New member
המשך

האם הכאבים במפרקים זו בעיה נפרדת? השאלה היא משום שאני שומרת על עצמי מהתלקחויות של הקוליטיס על ידי תזונה נכונה. אבל גם במצב של רמיסיה אני סובלת מכאבים במפרקים לפעמים? אז אני מבינה שאת בעית המפרקים קיבלתי "בזכות" הקוליטיס. אבל השאלה שלי אם היום זו מחלה נפרדת? נניח שאני מצליחה להרפא מהקוליטיס (נניח, כי כל הרופאים יגידו שאין כזה דבר) , אז בעית המפרקים יכולה להשאר?

ארתריטיס וקוליטיס

ברוב המקרים, מדובר במחלה אחת ויש הקבלה בין פעילות הקוליטיס לארתריטיס- אם אכן היו מצליחים לרפא את הקוליטיס, גם הארתריטיס היתה נרפאת. יתכן שקיימת פעילות קלה של הקוליטיס שאינה באה לידי ביטוי אך היא מספיקה על מנת לגרום לפעילות הארתריטיס. זאת התאוריה המקובלת - כמו בכל מצב, יש כמובן יוצאי מן הכלל ומקרים נדירים בהם הארתריטיס פעילה על אף הפוגה בקוליטיס.

למעלה