ברכיים

YoNaTaNy

New member
ברכיים

שלום דוקטור, אני נער בן 14 וחצי. לפני 3 וחצי שנים התחילה נפיחות בחלק התחתון של ברך שמאל. היו לי מעט כאבים וקושי בכיפוף הרגל. הלכתי לאורטופד והוא אבחן אצלי דלקת בברך שמאל לפי הצילום ואמר שזה קורה לילדים בתחילת גיל ההתבגרות וזה עובר תוך שנה. עד גיל 14 הכאב עבר אך הנפיחות נשארה וגם קושי בכיפוך הברך. אני משחק סקווש בצורה מקצועית. במהלך תחרות החל כאב בברך ימין באזור זהה לאזור של הדלקת בברך שמאל. לאחר כמה דקות ריצה היה לי קשה לעמוד על רגל ימין וכעבור רבע שעה של מנוחה הכאב עבר וחזר לאחר ריצה נוספת. שבועיים לאחר מכן החל כאב זהה בברך שמאל (הברך הדלקתית) כאשר רצתי. אמא שלי קבעה לי תור חרום שזה אומר אבחון מהיר של אורטופד מבלי לקבוע תור. הוא שלח אותי לצילום ואבחן נוזלים בברך שמאל מתחת לפיקה והתפוררות של העצם באותו אזור בברך ימין. הוא נתן לי מרשם לזוג תחבושות בשם: Airoast אלו תחבושות מספוג בצבע בז' עם כרית אוויר באמצע ששמים על האזור הכואב במהלך ספורט וזה משכח מעט את הכאבים. האורטופד חזר לחדר שלו במהירות ולא הספקתי לשאול אותו שאלות בנוגע למה שיש לי והוא רק אמר שאני יכול להמשיך לרוץ ולעשות ספורט כרגיל עם התחבושות. השאלות: 1. ממה הנוזלים וההתפוררות נובעים? 2. תוך כמה זמן זה עובר? 3. ההתפוררות בברך ימין עברה לי לאחר מנוחה של כ3 חודשים אך ברך שמאל עדיין כואבת האם מנוחה נוספת יכולה לעזור? 4. האם יכול להיות קשר מסויים לכך שאני צמחוני מגיל 6? אני לוקח ויטמין b12 ואוכל ביצים, שותה חלב ואוכל מאכלים מסויה. אשמח לקבל תשובות, תודה מראש, יונתן.

YoNaTaNy

New member
אהה ומזל טוב על הפורום...../images/Emo49.gif

כבר הרבה זמן שאני מחכה לפורום הזה

Osgood Schlatter

לפי הפרטים שמסרת אני מניח שיש לך דלקת של לוחית הגדילה בברך שנקראת אוסגוד-שלטר. זאת בעיה נפוצה בילדים בייחוד כאלה שפעילים גופנית. הסיבה לא ידועה. ברוב המקרים לא נגרם נזק ובאמת אפשר להמשיך בספורט עד כמה שהכאב מאפשר. הכאב מוקל ע"י מנוחה, שימוש בברכיה או רצועה מתאימה ולפעמים גם תרופות. התהליך נמשך בד"כ חודשים עד שנים וחולף לבד, בחלק מהמקרים נשארת בליטה לא כואבת בברך לכל החיים. למיטב ידיעתי אין קשר בין הבעיה לבין תזונה צמחונית. הנוזלים וה"התפוררות" נובעים מהדלקת. בכל מקרה אם לא קיבלת מספיק פרטים מהרופא אני מציע שתחזור אליו לבדיקה נוספת.

YoNaTaNy

New member
אני יכול למשל לנסות להעריך לפי

צילום? אם כן אפשר פרטים? תודה רבה, יונתן.

למעלה