גרד באיזורים שונים ברגליים

• פותח הנושא bana
  • פורסם בתאריך

bana

New member
גרד באיזורים שונים ברגליים

תקופה ארוכה אני סובלת מגרד באיזורים שונים ברגליים, גרד כזה שלא עובר עד שאני לא מורידה את העור בגירודים (ואפילו גם אז לא תמיד זה עובר לבד אלא בעזרת אלכוהול או משחות קורטיזון) ואז נוצרים פצעים. שמתי לב שכל פעם מגרד לי באותם מקומות ועקב כך הפצעים אינם עוברים. הגירודים והפצעים נמצאים בעיקר באיזור גב כף הרגל (קצת מתחת לבהונות ועד הקרסול), לפעמים בעקבים, ובאיזור העצם . מה הגרד הזה מסמל? מעבר לזיהום של הגירוד, מה הפצעים מסמלים? מהם המקומות האלה? תודה לעזרה

אסתר84

New member
היי

תופעה מציקה במיוחד. מכירה באופן אישי
ישנם כמה אפשרויות (חשוב לי לסייג לא בהכרח): זרימת דם לקויה (יכול להופיע גם כתוצאה מסכרת. ..) אלרגיה פטריה יכול להופיע גם משימוש בסבון לא מתאים שימוש בחומרי ניקוי שמגרים את העור תשתדלי ללבוש כותנה (כולל גרבי כותנה) לא תאמיני אבל נעלי עור מחריפים את המצב בכפות הרגליים. בכל אופן העור מקושר לריאות. "הראיה השלישית". הרבה פעמים זה ביטוי לנעשה בפנים - חרדה, פחד, רעלים פנימיים שיוצאים החוצה על גבי העור. בהמשך הדף כתבתי על בעיות עור את מוזמנת להסתכל. יש גם פה מימד רגשי/נפשי מובהק. אגב ניתן ברפלקסולוגיה ביעילות רבה במה שתארתי כאפשרות למצב. חוץ מזה אפשר גם להשתמש ברקיחות של שמנים אתרים להקלה (עץ התה למשל). תייבשי היטב את העור לאחר המקלחת. רק בריאות אסתר רומי רפלקסולוגיה ותדרי ריפוי

5halo

New member
אני מסכימה עם אסתר

זו יכולה להיות אלרגיה, או פטרייה או בעיה אחרת... ההמלצה הראשונה שלי זה לבנדר, הוא גם אנטיספטי, וגם מרגיע גרודים. עץ התה מצויין לפטריות אבל בשביל לעזור לגרד אני ממליצה יותר על לבנדר, ולאלרגיה שמן זוטה לבנה. את השמנים לא שמים ישירות על הרגל (חוץ מלבנדר אותו אפשר גם את עץ התה אסור לשים ישירות אלא עם כן את יודעת איפה הפטרייה ואז מקומית עם מקל אוזניים) כארומתרפיסטית אני ממליצה לך לא להתעסק יותר מידי עם השמנים האתריים בלי ליווי מקצועי של ארומתרפיסט. אני מקווה שעזרתי קצת הילה נ.ב. אני עדיין ממליצה בחום ללכת לאיש או אשת מקצוע, ההמלצות פה הן בגדר המלצות בלבד ולא תחליף לטיפול. בהצלחה

שיטת הטיפול האנטגוניסטית - מוליות

להלן אנסה להסביר היבט נוסף - הצד הפלנטרי בכפות נחשב לצד היין, מקביל לצד הפרונטאלי של גופנו - צד הבטן. הצד הדורסלי בכפות נחשב לצד היאנג, מקביל לצד הדורסלי של גופנו - צד הגב. מבחינת ההשתקפות ניתן לראות תופעות של של הצד הדורסלי גם בצד הפלנטרי ותופעות של הצד הפלנטרי גם בצד הדורסלי. קשרים אלה הם קשרים אנטגוניסטיים - מוליות. כך גם גישת הטיפול , לטפל בצד המולי כאשר יש קושי לטפל ישירות בצד פגוע או נגוע. זו טכניקת "הטיפול האנטגוניסטית" ולה יש הרבה השלכות של איבחון וטיפול...
בברכה ועונג שבת שמוליק

גירודים... הנושא הזה תמיד עניין אותי

ואפילו העלתי את הנושא מס' פעמים בפורום. אני חושבת שיש מס' סיבות לגירודים בכפות הרגליים וכמובן שכל מקרה יבחן לגופו , בהתאם למטופל אבל בינואר קיבלתי תשובה מענבל בנושא. אני מצרפת לך את התשובה. בנוסף, כמו שענבל אמרה ברפלקסולוגיה אפשר לנסות ולבדוק את מיקום הגרד, מתי מתרחש ומתי קרה לראשונה. הגירודים באים לידי ביטוי בעקב, בגב כף הרגל- שלד ושרירים, חזה, קרסול. האם את מרגישה שאת צריכה שינוי כלשהו בחייך? הם ישנו שינוי הורמונלי?

bana

New member
תודה לכל העונים

אני מרגישה חנוקה, מרגישה שאני צריכה שינוי וזקוקה לשינוי. אני מרגישה שהמקום שאני נמצאת בו כבר מיצה את עצמו. אני מצרפת תמונות כדי להמחיש חלק מאיזורי הגרד והפצעים.

bana

New member
ועוד אחת

הפעם הגרד ביד שמאל עם פצעים מוגלתיים

אסתר84

New member
היי

"ריאה שלישית" - שזה העור - חנק - שבא לידי ביטוי בגירוד שהוא תקיעות... . הרעל, הפחד, החרדה התקיעות יצאו על פני השטח שזה העור.. את מקיאה אותם מתוכך. עכשיו הזמן לעשות משהו אפילו משהו אחד קטן שיזיז תהליך . הכל ממש משול לגלגלי שיניים דבר מפעיל דבר. מאחר ואת בפורום רפלקסולוגיה ומאחר ואני עוסקת גם גם ברפלקסולוגיה משולבת עם פסיכואנרגטיקה. ...ומודעת ליכולות ההילנג, ותהליכים אנרגטיים לגרום לתמורות מופאלות , הייתי ממליצה לך בחום לחפש מטפל שישלב את הכלים המופלאים האלה. יש הרבה כאלה אגב בצפון. שיהיה רק שמח אסתר רומי רפלקסולוגיה ותדרי ריפוי

ואני שואלת אם את מרגישה כ"כ חנוקה

ושאת זקוקה לשינוי מה את עושה למען זה? מה היית רוצה לשנות? מה היית רוצה לעשות? איזה תחביב חסר לך בחיים? ולמה המקום שבו את נמצאת כ"כ מיצה את עצמו? האם באמת כך המצב או שזה רק מקום שנכנסת אליו ואת לא יודעת איך לשנות אותו? מה משתק? ממה את מפחדת? מה מקשה עליך לעשות את השינוי? נסי לשבת עם עצמך ולכתוב מה את רוצה ואיך את רוצה להרגיש הרבה פעמים עצם ההתמקדות והכתיבה כבר גורמים להרגשה טובה יותר כי פתאום המטרות עולות ונראות לנו מול העיניים. דרך התמונה קצת קשה להבין האם הפצעים והגירודים מגיעים רק ממקום של חנק ותקיעות, ,ייתכן שיש גם איזשהו מצב הורמונלי שהשתנה אבל אני באמת מאמינה שטיפול רפלקסולוגי ועשייה למען עצמך יכולים לשנות את הרגשתך ולהועיל לך. אם תרצי לשתף אותנו נשמח לבוא לעזרתך

bana

New member
תשובה

עכשיו שאני חושבת על זה, אני לא עושה הרבה למען שינוי, לא יודעת אם זה בגלל שאני לא באמת רוצה להשתנות או שאני לא יודעת כיצד... הייתי רוצה לשנות מקום מגורים, עבודה, מראה חיצוני, דברים באופי שלי. אני מרגישה שאני לא מתקדמת לשום מקום, שנים באותו תחום עבודה, יש לי הרבה שאיפות וחלומות וחוץ מהזמן שעובר, שום דבר לא משתנה ולא מתקדם. יכול להיות שזה התחום עצמו שתוקע אותי ובשביל להתקדם בו צריך לרמוס אנשים וזה בטח שלא אני, ואולי, למרות שלא נראה לי, יכול להיות שזה רק תקיעות זמנית עד שדברים בתוך המערכת ישתנו.... אולי באמת הגרד והפצעים הפתוחים זה הניסיון שלי לצאת "מהעור" שסגר עליי, אולי זה המסר שעליי לעשות שינוי קיצוני בשביל להשיל מעליי את העור החונק (כמו נחש). האם יש משהו בדבריי או שרק ברברתי?

אני לא יודעת איך לא ראיתי את ההודעה שלך...

מצטערת
אני חושבת שיש הרבה בדברייך... ושהכל תלוי בך... נסי לשבת עם עצמך ולכתוב לעצמך את הדברים שאת רוצה להשיג ורוצה לשנות, תכתבי את הדברים לפרטי פרטים ותחלקי את זה לנושאים: עבודה, זוגיות, משפחה, חברים, מגורים, מראה חיצוני אחרי שעשית לעצמך רשימה מפורטת תקראי אותה ותרגישי מה השינוי הראשון שאת רוצה ליישם ואולי אפילו מה מבין הדברים יהיה לך יותר קל ליישם ותתחילי לאט לאט לעשות שינוי. השינוי לא חייב להיות מפחיד ויותר מזה הוא בד"כ עושה מאוד טוב , כי רוב הסיכוייים שבשינוי תפגשי המון דברים חדשים ומעניינים. טיפול רפלקסולוגי כמובן יכול לעזור לך ובכלל נסי לחפש משהו שאת אוהבת לעשות ותפעילי למענו . אני מאמינה שהטיפול הרפלקסולוגי יכול להרגיע אותך, להקל עליך בשינויים, ולעזור לך להגיע למחשבה נינוחה יותר ובהירה יותר. שיהיה המון בהצלחה! ואנחנו כאן אם צריכה להמשיך ולהתייעץ

למעלה