דיאטנית של הוועדה...

liat5656

New member
דיאטנית של הוועדה...

בוקר טוב
הדיאטנית של הוועדה קצת בעסה אותי אתמול
כששאלה אותי מה המשקל שאני רוצה להגיע בניתוח אמרתי 65-70 מספיק לי !!
תשובת הדיאטנית הייתה עם אני יגיעה למשקל של 90 קילו מבחינת הניתוח הוא הצליח !!
כיום אני שוקלת :122 גובה : 1:55
לרדת רק 30 קילו למה?
מה היא אפשר לרדת יותר ?
כמה אפשר בכללי לרדת בניתוח ?
ובכמה זמן תיהיה הירידה ל90 קילו כמו שאמרה הדיאטנית ?
אה ועוד משהו הדיאטנית אמרה לי שאחרי חצי שנה עד שנה הורמון הגרלין ( הרעב )חוזר לפעול !
סליחה על הבלבול מוח על הבוקר קצת נכנסתי לבלבול .
תודה ויום טוב לכולם/ן

דיאטנית של הוועדה

צודקת הדיאטנית בכך שהיא מנמיכה את הציפיות שלך לתחום הריאלי.
לרוב בניתוחים בריאטריים - ואני מניח שאת מתוכננת לשרוול קיבה - יורדים כ-60-70% מהמשקל העודף.
היות ומשקל הגוף התקין שלך הוא סביב 60 קג, את בעודף משקל של כ-60 קג, ומכאן שבממוצע את צפויה לרדת סביב ה-40 קג.
יתכן שתגיע למשקל גוף תקין ותרדי מעל 60 קג, אבל לא זה הממוצע אלא המקרים החריגים - המצטיינים.
את מרבית המשקל תרדי ב-3 החודשים הראשונים, ואת היתרה צמשיכי להשיל עד שנה מהניתוח.

אני חושב שלכוון לאזור ה-80 קג זה יעד ריאלי מבחינתך ואני צופה שתהיי מאוד מרוצה במשקל כזה.

בהצלחה

אופירA

New member
מנהל
מי אמר לך לרדת רק 30 קילו?

לא הדיאטנית...
היא הסבירה לך שגם 30 קילו ירידה זו הצלחה בניתוח.
זה לא מונע ממך לרדת יותר... הרבה מאוד אנשים ירדו הרבה יותר.

היא מדברת איתך על סטטיסטיקות. מי אמר לך איפה תתייצבי בסקאלה הסטטיסטית? אין נבואה, הדיאטנית לא התיימרה לנבא, רק סיפרה לך על הידע המחקרי הסטטיסטי.
אל תקחי את זה לתובנה של נבואה וגזירה...
בדרך כלל מנצחים את הסטטיסטיקות אלו שלא מתרגשים מהם... אלו שנותנים להם יותר מידי כבוד, יכולים להיתקע רק בגלל האמונה המיותרת שלהם ב"נבואה הסטטיסטית"...
אל תתרשמי מהממוצעים. הם לא אומרים כלום לגבייך.

אין גם שום אפשרות לצפות מה יהיה תהליך הירידה והקצב שלו אצלך. אז תהיי סבלנית, ותראי מה קורה כאשר זה קורה.
יש אנשים שיורדים מעט ובעקביות, ויש אנשים שיורדים המון בבת אחת, ואח"כ ממשיכים לרדת טיפין טיפין. קצב של אחד לא מעיד על הקצב של האחר, כי יש המון סיבות לשינויים בין בני אדם שונים, ואי אפשר להקיש מאחד לשני.
לכן הכל צפוי, וגם אם יש בסטטיסטיקה איזה ממוצע או אחוז של ירידה בחודש, יכול מאוד להיות שאצלך הוא יהיה שונה לחלוטין ועם זאת תגיעי בסופו של תהליך להישג שונה לחלוטין מהממוצע הסטטיסטי.

גם החוק על הגרלין הוא לא חוק. אין לדעת מה יהיה.
לא בהכרח שבכלל הוא ייכרת בניתוח - יש מקרים שבהם לא נעלם ההורמון.
לא בהכרח שהוא יחזור. ברוב המקרים הוא חוזר במשך הזמן, אבל אין חוק שזה חצי שנה.
ובכלל - מה זה משנה אם זה גרלין או סתם גדילה טבעית של יכולת האכילה? התיאבון מתגבר עם הזמן, וגם יכולת האכילה גדלה והולכת.
בשנה הראשונה זה טוב, כי זה מחזיר את הנוחות לאכילה, לאחר החודשים הראשונים שיש אנשים שהם קשים בשבילם. בהמשך, זה מחייב לשמור על התנהגות אכילה ופעילות גופנית בריאה, כדי לא לעלות במשקל.

למעלה