דעה נוספת

bonyjack7

New member
דעה נוספת

דר' הוברט היקרה אבי עם יתר לחץ דם וסוכרת לא מאוזנת וטיפול באינסולין בשנות החמישים לחייו, אובחן לפני חצי שנה עם POORLY DIFFERENTIATED CA OF ASCENDING COLON עם גרורות בכבד ובריאות. עבר עד כה 10 טיפולים של אוסטין + FOLFIRI עם ירידה ב CEA מ 8,000 ל 300 . ב CT שיפור קל לעומת ה CT מיום האבחנה. לפני 3 שבועות הופסק האוסטין לקראת ניתוח. מאז ה CEA התייצב ואפילו עלה ל 350. הרופא המטפל ( מנהל היחידה במכון ) הציע לנתח : כריתת מעי גס ימני עם RF של כל אונת הכבד השמאלית. עם זאת הוא אמר שאנחנו צריכים להתייעץ ולקבל דעת מומחה נוספת . חשוב לציין שלפני כחודשיים עבר אבי ניתוח לכריתת התוספתן בשל דלקת חריפה ועדיין אין ריפוי טוב של הפצעים הניתוחיים. אני מזכיר, בנוסף לטיפול אבי גם סכרתי. אודה לך אם תתני דעתך בקשר להמשך הטיפול וגם : 1. האם כדאי לנתח או להמשיך טיפול כמוטרפי. 2. ואם כן אז מתי , כלומר כמה זמן להתרחק מהאוסטין ומה FOLFIRIבהתחשב בעובדה שריפוי הפצעים אצל אבי איטי מהנורמה. תודה.

hubert

New member
כריתת גרורות

1.הניתוח המוצע גדול למדי ויגרום להפסקה משמעותית בטיפולים,אך לא יפתור אותו מהצורך להמשיך בטיפולים לאור הגרורות בראות, אם אין הכרח לנתח בגלל המחלה במעי הגס(דימום חסימה) נראה שייש יותר תועלת מהמשך הטיפול הכימי. 2.אם יש צורך בניתוח אזי מומלץ להמתין 4-6 שבועות מהטיפול האחרון באבסטין ואותו פרק זמן עד לחידוש הטיפול,תוך תלות כמובן בקצב ההחלמה של הצלקות. ד"ר הוברט

bonyjack7

New member
תודה רבה ואם אפשר

עוד שאלות : האם נכון שכיום מאמינים שהוצאת ה"מקור" מהווה עיכוב בהתפתחות המחלה? והאם כדאי לחכות לחסימה כשהחולה על אוסטין ולנתחו באופן דחוף או שבכל זאת כדאי לשקול ניתוח באופן אלקטיבי ומסודר כדי למנוע חסימה? ושוב תודה רבה !

hubert

New member
כריתה

1.לא מכירה סיפרות בסרטן מעי גס התומכת בדעה כי כריתת המקור מעכבת את הגרורות 2.אם יש גידול על סף חסימה כדאי לנתח אלקטיבית ולא בדחיפות ד"ר הוברט

uk7

New member
אם יורשה לי...

לא יודעת אם זה בסדר מצידי, אבל אני מרגישה צורך להגיב, לצערי מנסיון. עזבי את אביך בשקט, ותרו על ניתוחים. הם רק מחמירים את המצב, מכיוון שהגוף נחלש. ממילא מספרים לכם מראש שהוא לא יחלים מהמחלה.. חבל על הסבל!!

למעלה