דררות

יעקב טל

New member
דררות

בסביבה שלנו יש דררות רבות.אני מגדל עץ אגוז פקאן.הדררות מורידות את כל הפרי מהעץ. אני לא יכול לעטוף את העץ ברשת כי הוא גדול מידי.האם יש למי שהוא נסיון כיצד להתגבר עליהם?

Ayana KimRon

New member
זו צרה גדולה. בחו"ל ראיתי פריסה

של רשת מעל וסביב. משהו שדומה העיקרון להגנת בריכות דגים מפני שלדגים.. לא שזה הרמטי או קל לבניה (לפחות במקרה של עצי פקאן).

ראיתי פעם פתרון נחמד ליונים

אולי זה יעבוד גם כאן: לתלות על העץ ציפורים (מפלסטיק או קרטון) לבנות, לתלות הרבה על הענפים. הם יפחדו להגיע לעץ או יחשבו שהוא נתפס כבר ע"י ציפורים אחרות. ראיתי שכך מרחיקים יונים בלי לפגוע בהם....אולי תנסה

מלכודות לציפורים

האם יש פתרון לכידה לציפורים שאפשר להשתמש בו נגד ציפורים פולשות?

nubijar

New member
רשות הטבע והגנים!

זה הפתרון החוקי היחידי! אנחנו חיים במדינת חוק (?!) ואסור לקחת את החוק לידיים. למרות שהדררה היא מין פולש, היא מוגנת בחוק הישראלי, ואסורה הפגיעה בה ללא היתר מיוחד מרשות הטבע והגנים. בכל מקרה של נזק לחקלאות, היחידים שמוסמכים לתת פתרון הם הרט"ג. ניתן להתקשר למוקד שלהם בירושלים ולבקש את הטלפון של הפקח המחוזי.

כנראה שצריך לשנות את החוק

המצב הנוכחי אבסורדי. חוק הגנת חיות הבר לא צריך לחול לדעתי על מינים פולשים, וגם לא על מינים מתפרצים כמו אנפית הבקר או תן זהוב.

ןתודה על ההכוונה אל המרווה

הכחולה באורוגווי 13--הנאה האסטטית היתה גדולה

אז זהו שיש.

מהתוכים- דררה ועכשיו גם תוכים נזירים. מתפשטים בארץ במהירות וגורמים נזק לחקלאות, אם כי לא ידוע לי שהם דוחקים עופות אחרים. ומיינה- זרזיר שנזקו הוא דחיקת ציפורים אחרות ובזיזת קינים.

למעלה