ד"ר אלקיים - שאלה בקשר לכאבים בחזה

זוהרה7

New member
גידי - אשמח לשמוע כל דבר

וגם איזה רקע יש לך ומאיפה הנסיון. תודה. זוהרה*

זוהרה7

New member
שאלה נוספת לגידי

האם בדיקת הדם שאמרת ההומוציאסטין היא בדיקה שנעשית כדי לראות האם היה אירוע לב. כי אם כן אז עשיתי אותה כמה פעמים כשהגעתי למיון עם לחץ בחזה. הא.ק.ג. היה בסדר ועשו לי איזה בדיקת דם שגם יצאה בסדר. אשמח לקבל תשובה. תודה. זוהרה*

זוהרה7

New member
תודה לך גידי

אני מקווה שלהוא שם למעלה מספיק עם מה שיש לי, תשישות, פיברומיאלגיה, החמרה של הכל עקב תאונת דרכים עם בונוסים בדמות בעיות אורטופדיות, טינטוס, סחרחורות, הפטיטיס בי. מקווה שהלב בסדר. נמאס לי לראות רופאים. מקווה שאם לא מצאו משהו בבדיקות שגרתיות אז הכל יהיה בסדר. ואל תחשוב שאני מחפשת בעיות, להיפך, אני רוצה להיות בריאה, משפחתי צריכה אותי ויש לי עוד הרבה לעשות בחיים. שבוע טוב. ותודה בעד כל האינפורמציה, זוהרה*

זוהרה7

New member
ד"ר אלקיים - שאלה בקשר לכאבים בחזה

ד"ר אלקיים חג שמח. כמה כייף שיש רופאה שיכולה לענות און ליין. כחולת פיברו יש לי גם כאבים בעצמות בית החזה נראה לי שהכאבים התחילו לאחר תאונת הדרכים שהייתי מעורבת בה לפני כשנתיים וקיבלתי ממש מכה בצד השמאלי של הגוף. מידי פעם יש לי כאבים ממש חזקים כאילו בלב אבל גם בעצמות בית החזה. זה די מלחיץ אותי. מכיוון שאני גם על לחץ דם גבולי עם תמיכה אז דבר ראשון אני מודדת את לחץ הדם. כשהמד הראה פעם מאוד גבוה נסעתי למד"א. השאלה שלי, האם כאשר יש כאבים בעצמות בית החזה, בעיקר בצד שמאל, עם הקרנה לכתף וליד אבל גם לראש ולעין שמאל, האם זו תהיה פניקה מצידי להגיע למד"א??? למשל כעת לחץ הדם אפילו נמוך מהנורמה. כעת לקחתי משככי כאבים וגם אסיול ומקווה שזה יעבור. אשמח לקבל תשובה. חג שמח. זוהרה*

כאבים בחזה

במקרה שלך - יש להניח שהכאבים הנם על רקע שרירי - יחד עם זאת יש לבחון כל מקרה לגופו - אם מדובר בכאבים בחזה לוחצים , חריגים ושמקרינים לכתף - אין מנוס מלהתיעץ עם רופא פיזית ולשלול בעיה לבבית

זוהרה7

New member
תודה לך ד"א אלקיים

הכאבים הם כל הזמן בכל הגוף וגם בעצמות בית החזה. באותו ערב היו כאבים חזקים גם באזור הלב עם הקרנה ליד שמאל ופנים שמאל. לפני איזה זמן הייתי בברור אצל קרדיולוג. הוא כעס עלי שאני לא עושה פעילות גופנית. אמר שאין דבר כזה תשישות ופיברומיאלגיה, שלח אותי לא.ק.ג. במאמץ ושם הטכנאית הפסיקה מיד כי הדופק עלה מעל למותר בבדיקה. ושוב חזרתי לקרדיולוג והוא טען שאני צריכה לעשות כושר. הוא לא מאמין שיש דבר כזה פיברומיאלגיה ותשישות וטען שהכל בראש שלי. הוא אמר שעלי לעשות כושר ברמה כזאת שאזיע. אמרתי לו שאני מזיעה מלעלות קומה אחת. כמובן בתכלס לא היתה כימיה. אני מבינה שאני במילכוד, כי כדי להפעיל את הלב צריך לעשות כושר ואני לא מסוגלת לעשות מינימום של כושר, אפילו הליכה (עם עזרה)של כ200 מטר מפילה אותה לכמה ימים. וכנ"ל פיזיוטרפיה, הידרוטרפיה, ואפילו מסג´. תודה לך על תשובתך. אני חושבת שאני צריכה להיות בריאה ואז לא יהיו את כל השאלות האלו. חג שמח. זוהרה*

פעילות גופנית ופיברומיאלגיה

לצערי יש עדיין רופאים שאינם מאמינים לחולים וגם משום מה מטילים ספק בקיום הפיברומיאלגיה - לא כדאי להתרגש מהם יותר מידי בדבר פעילות גופנית, אין לי ספק שקשה לך מאד - יחד עם זאת יש חשיבות רבה בפעילות גופנית מבוקרת כדאי להתחיל בהדרגה- אולי תחת הדרכה של מדריך או פיזיולוג שיבנה לך תכנית בצורה הדרגתית

למעלה