האם כל מה שטבעי בטוח ובריא

אתי@

New member
האם כל מה שטבעי בטוח ובריא ../images/Emo35.gif

כל הזמן מנסים למכור לנו מוצרים (וגם תרופות) "טבעיים". הטענה היא שאם זה טבעי אז זה בריא וזה טוב. האמנם
האם באמת עדיף להשתמש בתרופות טבעיות על פני תרופות "רגילות" (כמיקלים?)
אשמח לשמוע מה דעתך בנושא אני יודעת שהנושא גורם ללבטים רבים אצל הרבה אנשים... תודה אתי@

ממתי

New member
בטחחחחחחחחחח

שמי מתי וגם אני רוקח שאוהב לגלוש אז אני בטוח שישראל יתן לי לענות במקומו או איתו. התשובה היא בפירוש לא. אמנם גופינו הוא דבר טבעי (עד כמה שאני יודע לא יצאני מאף מכונה) וככזה סביר להניח כי הוא יסבול חומרים טבעיים יותר מתרופות "כימיות". אבל בואו נחשוב רגע, טבק זה טבעי
מישהו יכול להגיד שלא
קוקאין/הרואין/אופיום זה טבעי. וכולנו אוהבים להסתכל על מקור הסמים הנ"ל
הפרג (פרט לקוקאין שמקורו בצמח הקוקה הגדל בפרו. את אחד הרעלים החזקים בעולם מפיקים מזרעי הקיקיון. קיקיון זה לא טבעי? אם את זוכרת סרטי תעודה שמתארים ציידים בג´ונגל שצדים בעזרת קנה נשיפה וחיצים שטבולים בתמצית מצמח הקוררה. זהו חומר משתק. והדוגמאות נמשכות ונמשכות. טבעי או "כימי"? ישנם חומרים רבים שהמולקולה שלהם יכולה להופיע בשני אופנים. נסי לדמיין זאת כמו שתי כפות ידייך שאמנם הן זהות אבל הכפפה ליד ימין לא תתאים ליד שמאל כי אחת תמונת ראי של השניה. מולקולות כאלה ניתן לזהות בחומרים טבעיים רבים כמו חלבונים, ויטמינים, סוכרים ועוד. השפה הכימית חילקה את החומרים האלו לימין ושמאל על פי הצורה שהחומר מטה אור מקוטב (לא נכנס לפרטים מדעיים כרגע) ועל פי זה מוסיפים לפני השם של החומר את האותיות L-left ו- R-right. עכשיו, אם נדמיין את החומרים האלה לידיים אז אפשר לדמיין "כפפה" שנמצאת בגופינו. הכפפה הזאת היא למעשה קולטן או אנזים שמזהה את החומר הזה. מה שאומר שאם יכנס לגוף חומר זהה לחלוטין אבל בתמונת ראי של החומר הטבעי ה"כפפה" לא תוכל לזהותו והגוף לא יוכל להפיק תועלת ממנו. למשל, בטכע כל החלבונים הם L וכל הסוכרים הם R (הסוכר דקסטרוזה מקורו במילה דקסטרה ז"א ימין). בגלל סיבה זו ויטמינים ממקור טבעי מתאימים יותר לגופינו מויטמינים המיוצרים במעבדה בגלל שבמעבדה קשה לנו ליצר את אותה הצורה הטבעית של החומרים. אאאאאבל, אני חוזר, לא כל מה שטבעי הוא בהכרח יותר טוב. צריך לדעת על איזה חומר מדובר ולהתייחס לכל מקרה לגופו. בשביל זה תמיד קיימים הרוקחים והתזונאים. מקווה שעזרתי, מתי.

בקשר לתרופות טבעיות

היי אתי, מה שלומך ! לא כל מה שטבעי נחשב בטוח, בדיוק כמו שלא כל תרופה נחשבת בטוחה. ישנם תרופות טבעיות שיהיו טובות לאדם אחד ולאחר לא, בדיוק כמו בתרופות. ישנן דוגמאות לתרופה טבעית שתשפיע טוב יותר מתרופה כימית, ויש גם דוגמאות הפוכות. בסה"כ הרוקחות המודרנית התחילה מכל צמחי המרפא הרפואיים. זה בעצם תלוי בשלושה דברים 1. מהי הבעיה הרפואית 2. באיזה צמח רפואי מדובר לעומת איזה תרופה כימית. 3. התגובה הספיציפית של כל אדם ואדם לתרופות הטבעיות יש הצלחות טובות מאוד לבעיות מסוימות אפילו יותר מתרופות כימיות, לעומת זאת לעיתים זה ההיפך והמצב הרפואי מחייב לקיחה של תרופות כימיות בלבד. אם יש לך שאלה ספיציפית לגבי תרופה טבעית מסויימת, או לגבי בעיה רפואית מסויימת אז אשמח לפרט יותר. להתראות לבינתיים ולהשתמע ישראל

אתי@

New member
תודה ישראל, לשאלתך אם יש תרופה

ספציפית: אם למשל אני רוצה לקנות משהו להקל על תופעות התקררות, עדיף לבחור באופציה הטבעית או הלא טבעית
שוב תודה ויום נעים אתי@

למעלה