הגשת בקשה לגרין קארד מארה"ב - שאלה בקשר לרישום פלילי

Ntaiyo

New member
הגשת בקשה לגרין קארד מארה"ב - שאלה בקשר לרישום פלילי

הי אני מגיש בקשה לגרין קארד מתוך ארה"ב ובעבר באחת ההפגנות נעצרתי ,נשפטתי ויצאתי - לא אשם - מחוסר בראיות מאוחר יותר הגשתי מכתב בקשה לנקות את שמי למשטרה וקיבלתי מהם אישור ששמי נוקה.
בבקשה שלי לוויזת תייר דיווחתי על כך וזה לא עשה לי בעיות.
עכשיו שאני מגיש את הבקשה לויזה נתקלתי בהמון מושגים ל"תעודת יושר" ולא הצלחתי להבין את ההבדל ביניהם, אם יש ? איך אני מבקש אותה מחוץ לארץ ? למי אני שולח אותה (כתובת) אם אני לא רשאי לקבל אותה באופן אישי, ומתי לשלוח (לפני הגשת הטפסים \ אחרי) ?
והשמות הם :
בעברית ואנגלית : 1) תיעוד פלילי - Criminal Records
2) בקשה לאישור בדבר היעדר רישום פלילי - Confirmation of Non-Criminal Records
3) תעודת יושר - Integrity Certificate
4) אישור לשם נקי - Approval for Clearance of your Name
5) תעודת מידע פלילי - Criminal Information Certificate
6) הסטוריה פלילית - Criminal History

אודה מאד למי שיוכל לעשות לי קצת סדר בבלאגן

KallaGLP

New member
לא נראה לי שלרבים כאן יש ניסיון לבקשה לגרין קארד

מתוך ארה"ב עם נתונים הדרושים יותר מ"תעודת יושר" בסיסית, ולכן, בעוד אני מקווה שיוכלו לסייע לך כאן, אני לא בטוחה בזה. אנסה בכל זאת לעזור מעט.
ראשית, לא לגמרי ברור: האם נעצרת בארה"ב או בארץ? האם אני מבינה נכון שזה היה בארץ ושמבקשים ממך אישורים מהארץ?
במקרה כזה, למיטב הבנתי מס' 1 זה מה שנקרא בעברית העדר רישום פלילי ("תעודת יושר") ובמס' 2 מבקשים ממך להנפיק את האישור הזה. בשביל זה צריך לפנות למשטרה בארץ, אך איך עושים זאת מתוך ארה"ב ולמי מבקשים להעביר את האישור אין לי מושג.
מס' 3 - אין כעקרון בעברית מסמך שנקרא "תעודת יושר", זה שם עממי לאישור העדר רישום פלילי (1 ו-2), ולכן אין לי מושג למה בדיוק הכוונה כאן. אולי כאן מדובר במסמך אמריקאי, המעיד על מצב הרישום הפלילי בארה"ב (כי ראיתי שיש אישור שנקרא כך בארה"ב).
כל היתר אין לי מושג.
אומנם לא נשמע שמה שקרה לך יכול לשמש עילה לפסילת גרין קארד (אפילו אילו היה רישום, כנראה לא מדובר בעבירה שאמורה לפסול אותך, ואם אין - אז בכלל), אך בכל מקרה, לדעתי לאור העובדה שכיום הפקידים מתודרכים להקשות על המבקשים אם משהו במסמכים לא לגמרי מתוקתק ואף לדחות בקשות בגלל מחסור או טעות במסמכים, אני הייתי מציעה לך לא לקחת סיכון ולפנות לעורך דין לענייני הגירה. וכמובן לא לשכוח להביא אליו את כל הניירת שקיבלת, אם בכלל, בזמנו מהמשטרה בהקשר הזה, כמו למשל האישור שניקו אותך (שהייתי מנחשת שזה מס' 4 ברשימה שלך).
בקיצור, זה עניין חשוב ומסובך מדי מכדי להסתפק בעצות בפורום בלבד, גם אם תקבל כאלה.

liron1313

New member
תפנה בטלפון לקונסוליה הישראלית הקרובה אליך

מעיון באתר של אחד מאתרי הקונסוליות הישראליות, נראה שיוכלו להנפיק לך תעודה כזו.

שיהיה בהצלחה! :)

למעלה