היי לכולם

hedva200

New member
היי לכולם../images/Emo13.gif

אני מושתלת כליה כ 3 שנים ההשתלה נעשתה בארץ בבית חולים בלינסון, אשמח לענות ולעזור לגבי כל שאלה שתיהיה , שמחתי מאוד לראות שיש סוף סוף פורום כזה ,בהצלחה בהמשך

ברוכה הבאה ../images/Emo24.gif

היי לך, הייתי רוצה לדעת איך התהליך הולך של השתלה בארץ אם זה יכול להיות ממשפחה ולא רק ממת, כמה זה עלה? ואיך מרגישים לאחר מכן? מה אסור לאכול
במיוחד או לשתות
?? תודה רבה המון בריאות!!!

hedva200

New member
היי

התהליך הוא כזה,אפשר לקבל כליה ממשפחה לא רק ממת , אבל בתנאי שיש התאמה מלאה בין קרוב המישפחה לבין מקבל הכליה(סוג דם וכדומה יש פרוט למטה), לי זה לא עלה בכסף כלום,גם לא למשפחתי , אני מרגישה מצוין היום אני לוקחת פחות תרופות ממה שהייתי לוקחת לפני ההשתלה,אני מגיעה לבדיקות פעם בחודשיים, לגבי האוכל אחרי ההשתלה מותר לך לאכול את המאכלים עם הנוזלים מה שאסור לך לאכול בזמן הדיאליזה כגון:עגבניה מלפפון וכל סוגי הנוזלים אבל יש מאכלים שאסור לאכול כגון: מאכלים מתוגנים,מאכילת כרוב צריך להימנע זה יכול להיות מסוכן כי כרוב יכול לפגוע בספיגת הכדורים בדם ובגוף וזה יכול לעורר דחיה, מאכלי עתירי שומן, יש עוד רשימה ארוכה, אני אישית משתדלת להמנע אבל לא מצליחה לשמור על הדיאטה הזאת, לגבי שתייה עדיף להמנע מלשתות אלכוהול ואין איזה משקה טבעי או מוגז שאסור לשתות, המון בריאות מקווה שקצת עזרתי חדווה

hedva200

New member
היי שוב../images/Emo13.gif

בגלל שזה המישפחה, אמא שלי היקרה תרמה לי את הכליה, בגלל שזה המישפחה אז לא היו אוצאות בד"כ שאת עוברת את הניתוח בחו"ל אז את משלמת למי שמוכר לך את הכליה שזה בדר"כ מישהו שאת לא מכירה, ויש לך הוצאות של טיסה הרופא המלווה שאת משלמת לו וכל זה, שזה בארץ בית חולים בישראל לא יגבה ממך כסף. ובטח שבמקרה שלי לא שילמתי לתורם שזאת הייתה אמא שלי. ואם יש עוד שאלות או משהו לא מובן את מוזמנת או מי שרוצה יכול לשאול אותי בכיף

../images/Emo51.gif

רבה רבה לך באמת שעזרת לי מאד. הדם שלי ושל אמא שלי לא תואם אז בטח שזה לא יסתדר, אבל מישהו מהמשפחה יכול לתרום? מה הסיכויים שמישהו אחר יתאים? הכי אני עכשיו רוצה לדעת איך מרגישים בדיאליזה, אני יודעת מה זה ואיך זה מתבצע אבל אני לא יודעת איך ההרגשה כשעושים את זה באותו רגע ואיך מרגישים לאחר מכן. אפשר אחרי הדיאליזה ללכת לעבודה?? או לפגוש חברים וכאלו או שזה מתיש?

hedva200

New member
ממ אז ככה

הדם לא חייב להיות אותו הדבר בדיוק בדר"כ O יכול לתת לכולם ולקבל רק מO ויש בזה עניין רפואי ובדיקה יותר מעמיקה של רופא , תלוי גם מה סוג הדם שלך ושל אמא שלך,אבא שלך גם יכול לתרום אם יש לך אחים אז לקבל כליה מאח\אחות זה ניחשב להשתלות הכי מוצלחות,אפילו יותר מאמא. אני מכירה גם השתלות בן בני דודים אבל זה פחות נפוץ מה שחשוב שתהיה התאמה ברקמות ובסוג דם אלו הם הבדיקות הראשונות שצריכות להיעשות. בדיאליזה אני לא יודעת איך מרגישים כי אני לא עברתי את התהליך הזה אמא שלי תרמה לי כליה עוד לפני שהזדקקתי לדיאליזה, ואני חושבת לפי איך שאני ראיתי ידידים שעשו דיאליזה שהם מנהלים אורח חיים רגיל כמעט , וחברים אם הם חברים אמייתים אפילו ילוו אותך לדיאליזה במשך הזמן שתבוצע הדיאליזה, מקווה שעזרתי בנושא הדיאליזה אני פחות מבינה.

hedva200

New member
בבקשה ../images/Emo140.gif

אני תמיד שמחה לעזור
ואם יש לך עוד שאלות שאת לא רוצה לדון בהם בפורום שלחי לי מסר אם כתובת איימל שלך או מספר אייסיקיו אני כבר אמצא אותך

למעלה