היי

ofir_y

New member
היי

אני חדש פה, ראיתי את הדיון על פסנתר חשמלי ורציתי להעלות אותו מחדש: קניתי פסנתר חשמלי של רולנד, ב5000 ש"ח לא מזמן. גם אני הסתייגתי מפסנתר חשמלי, "מכונה", "מתכתי" וכו´... כי אני חולה על צליל של פסנתר.אבל הלכתי לפי האוזן ולא לפי הרגשות, וראיתי שהצליל באמת מדהים. פסנתרן מיומן אולי ישים לב להבדל קטן, אבל זה מתקזז עם היתרונות שלו: לא צריך לכוון, ניתן למפות מחדש את המקלדת, לשחק עם הרגישות של הקליד, עם הווליום, יש עוד 2 צלילים, יש דמו, יש אוזניות... אני בן 17 וחצי, למדתי 4 שנים על אורגנית ויש לי שמיעה אבסולוטית, ואני רוצה להתחיל ללמוד עוד פעם. הבעיה שלי היא כזאת: אני לא מאלה שמשקיעים, וזאת בעיה חמורה. אני לא אשב להתאמן כמעט כמו שאני מכיר את עצמי, אבל בכל זאת אני רוצה ללמוד כדי לדעת טכניקת פסנתר שאני אוכל לנגן שירים שאני אוהב לפי שמיעה, וגם תרגילים לאימון הידיים. האם ניתן ללמוד את זה גם בלי אימון ממושך יומיומי?

[אורן]

New member
ממש לא

בלי אימון- אין סיכוי. במיוחד אם אתה רוצה לנגן שירים שאתה אוהב לפי שמיעה- שזה דורש אימון כדי לפתח את השמיעה. טכניקה אפילו עוד יותר זה עניין רק של אימון.

galgal15

New member
לא, לא ועוד פעם לא!

אימון זאת הדרך היחידה להתקדם. יכול להיות שיש לך שמיעה אבסולוטית ושאתה מאוד מוכשר אבל אם לא תתאמן ותעבוד על הטכניקה שלך אין סיכוי שתגיע רחוק... בכל אופן, בהצלחה!

[אורן]

New member
במיוחד טכניקה

יש דברים בפסנתר (כמו היכולת להביע את עצמך) שלא צריך לפתח- או שיש או שאין (גם אותם, כמובן, אפשר לפתח ולהיות מעולים בזה). אבל טכניקה- אימון, אימון, אימון (באסה, הא?)

למעלה