הסבה מינימאלית - יש דבר כזה ?!

• פותח הנושא egs
  • פורסם בתאריך

egs

New member
הסבה מינימאלית - יש דבר כזה ?!

שלום רב לכל שוכני הקומונות ולכל הממודרים
אני לא נמנה על רוכבי הסצנה אך משתמש חי ונושם בפורום שטח... ביצעתי חיפוש בפורום אבל רוב העניינים מבוצעים כנראה מתחת לראדר
ואני פונה בכל זאת בהודעה למרות שראיתי מס' שרשורים בנושא אבל ישנים מאוד אז מה אני רוצה מחייכם
אני צריך עצה - יש לי נסיעה יומית של 35 ק"מ ויש לי אופנוע אנדורו ישן מסוג KTM 640 שנת 98 (לא לצחוק על הדינזואר יש לו קרבורטור משופר, אגזוז משופר בעזרתו של פורטי 36K ק"מ אמיתיים והעגל מרים גלגל גם בשלישי) קראתי שיש סטים של סופר מוטו שניתן להרכיב ללא שום נגיעה נוספת (דיסקים ,בלמים ו/או גג"ש) הצורך - התניידות יומיומית. עם יד על הלב - מאז שהקטנה נולדה אני מצליח להוציא את העגל לאחו בערך פעם בחודש בלבד
. אין לי יומרות לרכב סופרמוטו (אלא אם כן אדבק בחיידק מהנסיעות היומיומיות
) ואחרי כל ה- 4PLAY הזה, מצ"ב השאלות: א. האם עדיין ניתן למצוא סט כזה? באיזה עלות בערך? ב. האם זה בטיחותי לשימוש כביש פשוט לרכב בתצורה כזו? (היינו סטוק עם ג'נטים וגלגלים שונים) ג. מנסיונם של אחרים - האם ניתן להישאר עם גג"ש אחורי מקורי או שבשביל 100 קמ"ש המנוע יצרח בסל"ד? תודה מראש לעונים, עמית לבט

45degrees

New member
תשובות

א. יש סטים כאלו. לי יש סט כזה למכירה מתאים לך לאופנוע ללא כל שינויים. פרטים במסרים אם אתה מעוניין. ב. כן. אני רכבתי ככה איזה 50000 קילחומטר, יום יום, נסיעות של 150-250 קילומטר יומי. זה גם הרבה יותר נוח וכיף מאשר על גלגלי קוביות. ג. לא מכיר גג"ש אחורי מקורי באופנוע מודל 98. הגג"ש בטוח הוחלף מספר פעמים. אתה שואל את השאלה הלא נכונה. השאלה הנכונה היא: "איזה גגשי"ם אני צריך להתקין כדי לשייט במהירות ____ קמ"ש ברגוע". האופנוע שלך יכול לסחוב היטב עם יחסי העברה: 17:40. יחסים אלו יתנו לך מהירות סופית של 180-200 קמ"ש עם גלגלי סופרמוטו, בתנאי שלמנוע יש מספיק אוויר בסל"ד העליון בהילוך החמישי, ובתלות ביחסי ההעברה בתוך הגיר. אתה גם יכול להסתדר בכביש לא רע בכלל עם 16:40. 16:40 זה השילוב המנצח ליום יום - אתה רוכב 16:40 על אספלט, ומקצר ל 14:40 בהחלפה לסט שטח. ככה לא צריך לשנות את אורך השרשרת במעבר בין הסטים השונים אלא רק את נקודת העיגון של הציר האחורי. ד. ה 640 הוא אחלה אופנוע עם פוטנציאל אינסופי. לסופרמוטו כדאי לשקול שימוש בדיסק 320 עם קליפר 4 בוכנות, אך בהתחלה אתה יכול להשתמש גם בדיסק 300 שהגיע עם האופנוע. עם זאת, לאורך זמן ברכיבת כביש לא מומלץ להשתמש בדיסקים ה"חצי צפים" המקוריים אלא לשים דיסק צף מלא מקדימה.

למעלה