העלאת קצבת נכות

2014abc

New member
אני בת 26 מאובחנת ברצף הייתי בכיתת חינוך מיוחד ומאז שסיימתי תיכון לא עוסקת במשהו ובקושי יוצאת מהבית .
אני מוכרת בביטוח לאומי עם נכות ואי כושר עבודה של 100% , ומסיבות שונות בזמן האחרון אני רוצה שיעלו לי את הקצבה
קרובי משפחה שלי אמרו לי שלדעתם אין סיכוי כי זה גם ככה כבר 100% ואני בתפקוד גבוה אבל אני חושבת שאפשר כי אני כבר מוכרת בתפקוד יותר נמוך ממה שאני באמת
וגם הבנתי שבביטוח לאומי לא קיימת שום הפרדה בין הרמות תפקוד ומבחינתם זאת מגבלה ברמת חומרה גבוה מאוד אף פעם אין להם ספק על זה שלאוטיסט יש עוד קשיים כל קושי קטן שהם שומעים עליו הם ישר רושמים ומכניסים לתיק בלי לשאול כלום,
הם אפילו הכניסו לסיכום עליי שניסיתי לעבוד ולא הצלחתי כי הייתה להם שם טעות והפסיכולוג שדיברתי איתו אמר שהוא ראה שהעובדת הסוציאלית כתבה שאני ניסיתי לעבוד ולא הצלחתי שאל אם זה נכון אמרתי שלא והם בכל זאת הכניסו את זה לסיכום מבלי לשאול על זה כלום , הם גם הוסיפו לי עוד סעיף נכות של חרדות למרות שמעולם לא הוגדרתי כחרדתית גם לא באבחון וגם הצוות של הכיתה אף פעם לא חשבו שאני חרדתית (מאמינה שסביר להניח שהם לא היו מאמינים עד כדי כך בקלות לבן אדם שהוא לא ברצף שיש לו חרדות והוא לא מצליח לעבוד)

אז לדעתי זה אפשרי אבל אני לא יודעת למי לפנות ואיך לפנות

נערך לאחרונה ב:

schlomitsmile

Member
מנהל
לפי מה שאת מספרת, העוס"ית והפסיכולוג עשו את המקסימום כדי להעלות את אחוזי הזכאות והקיצבה שלך כמה שאפשר.
מניחה שהמטרה שלהם היתה שתקבלי מהמערכת כמה שיותר, לא להקטין אותך או לפגוע בך חלילה.
נכון שהקיצבה לא מספיקה, לכן נולד מאבק "נכה- לא חצי בנאדם" בדרישה להצמיד אותה לשכר המינימום.
בינתיים את יכולה לבדוק בקישור המצורף מאתר הביטוח הלאומי אם יש אפשרות להעלות את קצבתך -

2014abc

New member
לא חשבתי שניסו להקטין או לפגוע , התכוונתי שבגלל שהם רואים את האוטיזם כמוגבלות חמורה מאוד היה להם ממש קל לחשוב ולהאמין שיש לי קשיים ומוגבלויות כאלה
ולצערי ככה זה בכל מקום . תמיד כשרואים שלמישהו יש אבחון ברצף קל מאוד להאמין שהוא לא יכול וקשה להאמין שהוא יכול .

נערך לאחרונה ב:

schlomitsmile

Member
מנהל
לעתים קרובות מדיי, אבל לא תמיד.
אנשים נוטים להניח שהם יודעים על זולתם הכל על-סמך פריט מידע אחד
(למשל שהבנאדם על הספקטרום או שהיא אשה/הוא גבר או שמן או פסיכולוג או נ"ט)
אבל יש גם אנשים שפוגשים אנשים אחרים עם ראש פתוח.

למעלה