הרטבה אצל בן חמש וחצי

הרטבה אצל בן חמש וחצי

בני בן חמש וחצי ועדיין מרטיב מידי לילה! עלי לציין שכל נושא הגמילה אצלו, היה קשה ביותר. התחלתי את הגמילה כשהוא היה בן שלוש. עד גיל ארבע (ואפילו יותר) עדיין הילד לא ממש שלט בצרכיו. הוא המשיך, מידי פעם, (בשעות היום) לעשות פיפי במכנסיים, עד שנפטרנו מזה, נשמתי פרחה. לגבי צואה, עד לא מזמן הילד היה מתאפק, עד שהיה מגיע לכאבי בטן איומים, הקאות, חוקנים וכו'. לשמחתי, גם מזה כבר גמרנו, והיום הכל בסדר. לגבי הרטבת הלילה, הילד מרטיב מידי לילה. ניסינו להגביל את כמויות השתייה שהוא שותה החל משעות אחר הצהריים, ניסינו הפתעות, הבטחות וכו' - לא עבד! לאחרונה בעלי ואני התחלנו להעיר אותו מידי כמה שעות משנתו על מנת שעשה פיפי. לפעמים זה עוזר, אבל רוב הפעמים, למרות הטירחה מצידנו, זה לא כל כך עוזר והפיפי בורח במיטה. הילד מפותח כראוי לגילו בכל שאר התחומים. הוא מבין שהוא לא אמור לעשות פיפי במיטה ומאוד מתבייש בזה (מסרב להזמין חברים ללינת לילה וכו'). אתמול בלילה, בעלי נשבר, וביקש ממני לרכוש עבור הילד טיטולים מיוחדים, על מנת לפתור את בעיית הכביסות המרובות. אני קצת מתלבטת, האם נכון מצידי בשלב זה להחזיר את הילד לטיטולים? מה זה יגרום לדימוי העצמי שלו? אנא יעצו לי כיצד לנהוג עם הבעיה המציקה הזו. תודה, אמא נואשת

מספר פרטים נוספים

הילד לא מתעורר משנתו בשעה שבורח לו הפיפי. בעלי ואני נגמלנו בגיל שלוש, אבל גיסי (אח של בעלי) נגמל בגיל 12 (יש קשר?).

עדכון נוסף

אתמול התייעצתי עם הילד לגבי תחתון-טיטול. הוא מאוד התלהב מכל העניין. הלכתי לסופר, קניתי והילד לבש את זה בשימחה. כמובן שהוא גם הסביר לנו שהוא לא תינוק, הוא ילד גדול ששותה הרבה ובגלל זה בורח לו הפיפי. ידוע לנו שזה לא פתרון. הילד קם בבוקר עם טיטול ספוג. אנא הדריכו אותנו כיצד לפתור את הבעיה.

הרטבה בגיל חמש וחצי

שלום רק להרגיע אותך כ 15-20 אחוז מהילדים הגיל זה עדיין מרטיב הלילה. בד"כ אין המצב מופיע עם בעייה בהרגלי היציאות לבן חשוב לוודא כי אין מדובר בבעיה במערכת העצבים הגורמת לשתי הבעיות. לא ממליץ ואין הדבר מומלץ להתעורר באמצע הלילה בכדי להעיר את הילד בכדי שיטיל שתן. הרטבת לילה הינה בעייה משפחתית המתבטא בכך ש 40% מילדי הורה שהרטיב ירטיבו אף הם ואם שני ההורים הרטיבו אחוז הילדים המרטיבים יגיע אף ל80% הייתי ממליץ כי הילד יבדק ע"י "רופא" המטפל בבעיית הרטבת הלילה וא"כ יותאם לו טיפול אנני חושב שהפיתרון הינו להחזיר את הילד לחיתולים לדעתי כעת הוא הזמן לפנות לטיפול כך שיגיע בשאיפה לכתה א כאשר הינו גמול דבר שיחסוך ממנו עקבות לעתיד ורגשי נחיתות. ניתן לפנות למרפאה לטיפול בהרטבה בבית חולים דנה לילדים ( איכילוב) בהצלחה וכל טוב ד"ר יוסי בנימיני

למעלה