הרטבת לילה אצל ילדה בת 5 וחצי

עדי 4

New member
הרטבת לילה אצל ילדה בת 5 וחצי

הבת שלי בת חמש וחצי ועדיין אינה גמולה בלילות. הגמילה ביום היתה מהירה ובגיל שנתיים וחצי. חשוב לציין שהיא אינה מרגישה שהיא עושה פיפי בשינה ואינה מתעוררת מכך. כשמנסים לקחת אותה לשירותים בלילה היא לא עושה כלום ביות והיא ישנה מאד חזק. יש לי עוד בן שנגמל רק בגיל 6 ,שנתו היתה חזקה מאד והבנתי שיש בזה עיניין גנטי. האם יש בדיקות שאפשר לעשות כדי לראות שאין בעיה הורמונלית? תודה רבה עדי

הרטבה בגיל חמש וחצי

שלום מה שהינך מתארת הינו הרטבת לילה ראשונית. לגבי סיבות להרטבת לילה אז אחד הסברות הינה שדפוס של שינה עמוקה יכול להביא להרטבת לילה, כמובן שיש עוד סיבות ויכול להיות שילוב של מספר גורמים. אכן יש איזושהי גנטטיקה להרטבת לילה, נמצא כי אם אחד ההורים הרטיב בעבר אז עד 40% מצאצאיהם ירטיבו ואילו אם שני ההורים הטיבו אזי עד 80% מצאצאיהם ירטיבו. אין צורך לחפש בעיה הורמונלית כי בד"כ אין זה הגורם.

עדי 4

New member
תודה על תשובתך.ועוד שאלה

אז דבר ראשון בעלי ואני ניגמלנו בלילה בגיל שנתיים וחצי בערך ולא היו בעיות ופיספוסים. מה עלי לעשות כרגע? האם פשוט לתת לזמן לעשות את שלו? ללכת למרפאות לטיפול בהרטבת לילה?

עדי

שוב שלום בהחלט גיל חמש וחצי הינו גיל מומלץ כבר להתחלת טיפול בהרטבה וזאת על מנת לנסות להגיע לכלל גמילה עוד לפני גיל בית ספר. בכמובן תלוי אם הילד בשל ורוצה להיות יבש. בהצלחה וכל טוב דר יוסי בנימיני

למעלה