השבוע היה לי מפגש מקסים ורציתי לשמוע מה דעתכם

השבוע היה לי מפגש מקסים ורציתי לשמוע מה דעתכם

המפגש היה עם שתי בנות מאוד מיוחדות שהן לקויות שמיעה. ניהלנו שיחה שלמה ומאוד התרשמתי מהן ומהיכולות שלהן ואז עלתה בי המחשבה על הטיפול הרפלקסולוגי בלקויי שמיעה. עד היום לא טיפלתי בלקוי שמיעה ומעניין לדעת איך הם מרגישים לאחר טיפול. בחיי היומיום כולנו נמצאים בתוך ה"רעש" של החיים, אנחנו שומעים את כל הרעש שמסביב, מוסיקה, מכוניות, ציפורים, אזעקות וכו' ובטיפול אנחנו מנסים לגרום למטופל להשתחרר, להכנס לשקט פנימי, להרגע, להגיע למחשבה יותר נקיה והשקט הסביבתי אותו אנו מנסים ליצור עוזר בכך. מעניין אותי לדעת, לראות, לטפל, להבין איך הם מקבלים את הטיפול, מה הם מרגישים עם השקט הטיפולי ואיך זה מתקבל מבחינתם. אני אשמח שתשתפו אותי מטיפולים אישיים שלכם או מדיעותכים בנושא. תודה

אסתר84

New member
היי מעיין

לפני בערך כשנה בלימודי הפסיכותראפיה ... הכרתי בחורה מקסימה לקוית שמיעה ונוצר בינינו חיבור. יצא לי כמה פעמים לטפל בה ברפלקסולוגיה, אבל לא בזה רציתי לשתף אותך. בעקבות הכרותינו הכרתי עוד כמה "בקהילה" והתרשמתי ש.. דווקא מאחר ושמיעתם פגועה הם ניחנו ביכולות מדהימות אחרות שאנשים "מן המניין" לא פיתחו. יכולות תפיסה מיוחדות. יכולות רוחניות מאוד גבוהות. לא כולם כמובן מוכנים להיפתח לזה.כשאת מדברת על רעש זה מעניין כי אמרתי לה כמה פעמים שלפעמים אבל רק לפעמים אני מקנאה בה על כך שהיא מנתקת את מכשיר השמיעה ופשוט בעולם שלה. ככל שאני "מתקדמת".. אני מבינה שהרעש הוא מבפנים. בהנחה ואנחנו מאמינים כי אנחנו חוזרים לכאן לעשיית שיעורים - מעניין מדוע ישנה חרשות? מה השיעור?. במכללות מדברים על זה ש.."לא מעוניין לשמוע". אגב יש מסתבר "בורות" לגבי זה שחרשות ואילמות הולכים ביחד. רוב כבדי השמיעה מדברים לא ברור מפני שהם לא שומעים. שגם לזה ישנה משמעות עמוקה. אשמח לפתח דיון בעניין. שנה טובה ומתוקה אסתר

היי ../images/Emo13.gif

מעניין... ברור לי שה"רעש" הוא בעיקר פנימי ולכן מעניין אותי לדעת איך בכל זאת הטיפול הרפלקסולוגי משפיע, מה הם חשים במהלך הטיפול ואיך זה גורם להם להתנתק מהרעש הפנימי שלהם, באיזו דרך של ניתוק, אם בכלל... מבחינה הוליסטית אני מאמינה שיש לכך משמעויות רבות ושונות ולכן פניתי אליכם, חברי הפורום, כדי לשמוע דיעות, עצות, סיפורים, טיפולים וחוויות... תודה

הנה לך תקבלי...ורדי לסוף דעתי.

מבחינת מה הם מרגישים לעולם לא נדע, גם איננו יודעים מה הן תחושותיו של כל אחד ממטופלינו. פשוט שפת הדיבור איננה מספיק משוכללת ומסוגלת להביע. וטב שכך... ראשו של אדם הוא גם אם אין לו מום או אולי הוא עיוור או חרש . ברוב שנותי עם חרשים ועם עיוורים מצאתי יכולות שונות שמקבלות הדגשה אך מעולם לא ידעתי מה בראש שלהם. אנחנו כותבים פה וזה הכל... אפילו רוב השימות כאן מוצפנים... ובאין שם ההתיחסות אחרת... עבדתי 25 שנים עם עיוורים והרבה מהם היו תלמידי ברפלקסולוגיה. ועם חרשים עשיתי פרויקט של ניתוח שפת תנועות הידיים... ברצינות הייתי פותח כאן בנושא של הצפנת השם : למה , מה זה נותן, ואיך מרגישים חבויים פה בפורום... .??? חג שמח ושנה טובה בברכה שמוליק

זה נכון שלעולם לא נדע מה בדיוק מתרחש

בראש של המטופלים שלנו ואיך הם חשים ואני מסכימה איתך שטוב שכך ושיש להם יכולות שונות שמקבלות הדגשה. אני מכירה באופן אישי רפלקסולוגית עיוורת מדהימה. היא מטפלת ברפלקסולוגיה כבר 30 שנה בערך ואני יודעת שהיא מטפלת בעיקר מבחינה פיזיולוגית. הדרך בה היא מטפלת מאוד מעניינת אותי (ואם אתה מכיר ויודע למי התכוונתי אשמח לשמוע) יש משהו מסקרן בדרך הטיפול שלה, בבטחון שלה, בתחושות שלה, ועצם העובדה שהיא עיוורת רק מעצימה את הנושא. לאחרונה משהו מתעורר בי ואני רוצה יותר ויותר לטפל באנשים שנפצעו, נפגעו, נכי צה"ל לדוגמא כי זה מדהים לראות את הכוח שיש לבן אדם שרוצה להצליח, מדהים אותי לראות איך הכוח רצון בא לידי ביטוי. הצפנת השם..יש לכך משמעויות שונות לכל גולש. אני חושבת שישנם פורומים רבים בתפוז שאנשים לא היו רוצים להיחשף בהם (פורומים רפואיים, פורומים לבגידות, פורומים למבוגרים בלבד, פורומים לתמיכה ועוד) מטרת הכתיבה בפורום משתנה בין גולש לגולש ומשתנה בנושא הפורום. כשכותבים בפורום מקצועי כמו רפלקסולוגיה אולי יותר קל לנו להחשף כי כולנו כאן חושפים את דיעותינו המקצועיות אולם גולשים רבים, בפורומים אחרים, כותבים כדי להשתחרר, כדי לומר את כל מה שקשה להם לומר בסביבה בה הם חיים, כותבים כדי לשחק, כדי להתרגש, והמסתוריות שבכתיבה והחופשיות הזו כנרהא עושה את מה שהם צריכים ורוצים להרגיש. בנוסף, אל לנו לשכוח שהיום במנועי החיפוש כל אחד יכול לכתוב את השם שלנו ולמצוא עלינו הכל... הפרטיות נעלמה...ולכן בעבר הטלפון שלי היה כתוב בחתימה והחלטתי שאין ממש צורך שהוא יהיה רשום שם למטה... מי שיחפש אותי ימצא אותי גם ללא החיפוש במנועי החיפוש
מה דעתך? וחג שמח

freearth10

New member
רעש פנימי

היי מעיין, אם ברור שהרעש הוא רעש פנימי אז מה ההבדל בין מטופל חרש למטופל ששומע? אני מניחה שלא כל החרשים מתנהגים בדיוק באותו הדפוס כמו שלא כל השומעים מתנהגים באותו הדפוס. השקט בטיפול לא מגיע מהדברים החיצוניים למרות שהם יכולים לעזור להכנס לאווירה, אלא מתוך שחרור החסימה. לפעמים בטיפול אין שקט - ההפך יש בכי או צחוק וכעס ופחד, אבל בסופו של דבר כשזה יוצא יש מקום לשקט.
מאיה

בוקר טוב ../images/Emo13.gif

אני חושבת שההבדל הוא באופן קבלת הטיפול. כלומר, כל אדם מקבל באופן שונה את הטיפול (מכל סוג שהוא) ולעיתים בעת מוגבלות אנו מגלים שלאותו אדם יש יכולות טובות יותר בתחומים מסויימים, החושים מתחדדים, התחושות לעיתים עמוקות יותר ועוד ולכן מסקרן אותי לאחרונה לטפל ולעבור תהליך טיפולי מסוג זה. יום נפלא!

למעלה