התמכרות לאינטרנט-האם יש פיתרון?

ליאור...

New member
התמכרות לאינטרנט-האם יש פיתרון?

פתיחה קצרה: ל-א להיבהל מהארוך, מצורף שאלון, שהוא תופס הרבה, אז תיקראו ואל תיבהלו. לי, אישית, יש את האינטרנט רק שנה, ומחשב רק שנה וחצי. לאט לאט עליתי בקצב שלי בהתחברות לאינטרנט, קודם זה היה חצי שעה, אחרי זה שעה, ולאט לאט זה עלה. אני מודה שזה קרה גם בזכות צ`טים, פורמים, אודיגו, איי סי קיו, אי מלים, ועוד תוכנות כאלה של צ`יטוט. לא הייתי בטוחה בהגדרה ``התמכרות`` אבל יום אחד ראיתי שאלון על מחשבים והתמכרות והחלטתי לנסות אותו, וכמו שחשבתי-מכורה. הנה השאלון: 1. האם אתם מוצאים אץ עצמכם חושבים על האינטרנט בין התחברות אחת לשנייה, מהרהרים בפעם הקודמת שבה אתם עתידים להתחבר? 2.האם אתם חשים מצב-רוח רע בכל פעם שאתם נאלצים להתנתק מהרשת, למשל כאשר אתם יוצאים לחופשה ארוכה מהבית? 3. האם אתם מבלים ברשת זמן ארוך יותר ממה תכננתם מלכתחילה? 4.האם אתם מגיעים לרשת בכל פעם שאתם חשים רגשות שלילים כמו אשמה?דכדוך? חוסר אונים או חרדה? 5.האם יחסיכם עם בני משפחה, חברים, או בני זוג נפגעו עקב הסתגרותכם מול המחשב? 6.האם אתם מנסים להסתיר מפני הורים וחברים את פעילותכם באינטרנט? 7.האם זמן הישיבה שלכם ברשת הולך ומתמשך מפעם לפעם? 8.האם קיבלתם החלטה בעבר לצמצם או להגביל את זמן גלישתכם באינטרנט ולא עמדתם בה? 9.האם אתם מרגישים דחף כפייתי לבדוק כל הזמן את הדואר האלקטרוני? 10.האם אתם נרדמים בשיעורים או מרגישים עייפות בלימודים עקב שיחה ארוכה באינטרנט ליל אמש? אם עניתם על חמש שאלות ב-נכון, סימן שאתם מכורים, ד``ר קימברלי יאנג חיברה את הסקר, והוא קבע שבארה``ב כל אחד מ-10 בני נוער מכור לאינטרנט. כמעט על כל הסקר עניתי בחיוב...ואני לא ממש מאושרת מזה. חיי החברה שלי נפגעים, אני מבלה המון זמן מול המחשב ולא פותרת בעיות עם חברים, ההורים, כי באינטרנט הכל וורוד, ותמיד משווים את זה לחיים האמיתים אבל זה לא ככה.אני מרגישה עייפות בשיעורים, וציוניי ירדו, ניסיתי להיגמל, וגם הסתרתי מההורים את זמן שהותיי באינטרנט, אבל דבר אחד לא נכון-שאני יוצאת לחופש, אני דווקא מאושרת, כי הדבר הזה עוזר לי לצאת מהמחשב, ולהכיר אנשים חדשים, וזה כיף. אתמול בלילה חזרתי מחופשה קצרה, שמחה ומאשורת. ו-הופ- אני וב באינטרנט. אם היו מקימים קבוצת תמיכה לאינטרנט אני הייתי הראשונה שבאה. תחשבו על זה. ועוד משהו(מצטערת על האורך) אני תמיד הייתי צוחקת על החברים שלי שהיו מכורים לאינטרנט, ושקנו לי את המחשב, הייתי בטוחה וגם כך גם החברות שלי, שאני לא יבלה זמן רב בו, כי אני לא סובלת לשבת כמה שעות ולעשות דבר אחד.צחקתי על החברים שלי שהיו מכורים, ופתאום מצאתי את עצמי בקבוצה הזו. ליאור

e-magine

New member
תמיד חוזרים לד``ר קימברלי יאנג

זאת חוקרת אמריקאית שערכה את המחקר המקיף ביותר בנושא ההתמכרות לאינטרנט. בנוסף לעובדה כי היא פירסמה את המחקר שלה, כמו כל אמריקאית שמכבדת את עצמה, היא יודעת מה לעשות עם הידע שלה: א. כתבה ספר שנקרא ``נתפס ברשת`` caught in the net ב.הקימה מרפאות העוסקות בטיפול פסיכולוגי כולל טלפוני ואינטרנטי בהתמכרות. ג. את כל הדברים שעשתה, ריכזה באתר אינטרנט שהוא הנינק הראשון שלי בדף הפתיחה של פורום זה. לצערי הרב, אין לי מניות בעסקים שלה ;-) דברים אלה הם גם מעין תשובה נוספת לשאלה של A-NAT. היות ואין כל כך מחקרים אחרים, הדברים של ד``ר שאו מככבים בהמון כתבות במוספי המחשבים של העיתונים היומיים וגם בעבודות סמינריוניות. לכן אני אומר שבינתיים תמיד חוזרים אליה. זה כמובן לא אומר שכל מה שהיא כתבה היא תורה למשה מסיני. ליאור ברוכה הבאה.

lee_1

New member
אסון!!!!!!

קראתי את כל השאלות שלך והיה כתוב שם שאם עונים על מעל 5 שאלות בנכון אז זה אומר שאתה מכור לאינטרנט. אז יש לי עוד שאלה: מה זה אומר אם עונים על כל השאלות בנכון?????? לפי דעתי זה הופך להיות מכור קשה.... :)

ליאור...

New member
האמת היא...

ווידוי חושפני-עניתי על 9 שאלות נכון...אני אתקשר אליה ואשאל אותה

e-magine

New member
טוב כשאת משיגה אותה, אל תשכחי

להצטייד בכרטיס אשראי.

2B LoOnY

New member
כן, עצוב עצוב

שבזמן האחרון הכל מתחיל לעלות כסף באינטרנט. מה זה??? לא מספיק משלמים על הטלפון ועל החיבור? אני, אישית-לא נוגעת בדברים שקשורים בכסף- אם זה משחקים אוןליין-רק חינם משחקים קטנים-חינם מידע וחומר-חינם רק דבר אחד המצפון שלי לא מרשה לי להוריד בחינם-וזה שירים כן-זכויות יוצרים, ואני-מאמינה בזה אז זהו לוני- מכורה גם (אוףףףףף כמה התמכרויות) למוזיקה

למעלה