התנדבות בצבא

mos60

New member
התנדבות בצבא

שלום לכולם,
קיבלתי תוצאות של הקב"א 49 והדפ"ר 50 ציונים נמוכים.
אני מאד מעוניין להגיע לקצונה. לציין שכיום אני לקראת סוף התואר.
האם תהיה לי אפשרות להגיע לקצונה? כי אם אני לא מגיע לקצונה חבל על הזמן שלי.. ואני ימשיך באזרחי. לציין שיש לי רקורד עשיר מבחינה אישית ונסיון רב. מה גם שבקב"א לא עניין אותם כלום מזה.
תודה מראש על העזרה.

noboya

New member
למה חבל על הזמן? מי שלא קצין לא תורם או נתרם?

מועדים לשמחה,

אם מה שהילה אמרה בפוסט הקודם שפתחת פה לא רלוונטי (שאלת בכלל את מדור מתנדבים?), אני חושב שאף אחד כאן לא ידע בוודאות להגיד לך אם תוכל להיות קצין. תשובה חד משמעית תוכל לקבל רק אחרי שתתחיל את השירות.
ניסיון בתחום שלא צבאי לא ישפיע על קצונה. גם אם היית מהנדס בNASA אף אחד לא יתן לך מסלול מוכוון קצונה מראש.
קב"א לא בודקים התאמה לתפקיד. הם בודקים מצב אישי כללי (ידע בעברית, הקשרים במשפחה, מקום מגורים וכו') ולכן לא יעניין אותם שום רקורד אישית מרשים.
השאלות שלי -
1. מה אתה מצפה לקבל מקצונה?
2. מה אתה מצפה לתת כקצין?
3. מה תוכל לעשות רק כקצין ולא בשום תפקיד אחר?
4. בתואר שאתה מסיים - יש רלוונטיות בצה"ל?

חג שמח ובוקר טוב.

mos60

New member
קצונה

אכן בתואר שאני מסיים הוא יכול לתרום רבות במבא.
התואר הוא תואר ב'משפטים', לציין שהיום אני כבר לא בגיל 18 שיש לי את הזמן והאפשרויות.
כל מה שאני רוצה להגיע לצבא זה בכדי לתת מימה שיש לי ויש לי המון.
מבחינת תרומה לחברה הישראלית- תרמתי המון ורבותוגם אני ממשיך בדרך הזאת גם כשאני אהיה בצבא כל עוד ואני יכול לתרום אז לא אכפת לי להמשיך בעשיה.
נ.ב. לציין גם תרומתי במלחמת עמוד ענן או צוק איתן שבהם שהיתי במהלך המלחמה בדרום הארץ ונתתי מענה לאזרחים/לחיילים עוד בהיותי אזרח.
החשיבות שלי בקצונה זה לתת ואני יודע שאני אתן יותר בקצונה מאשר בתור חייל רגיל. כי חייל רגיל הסמכויות שלו הם בהרבה יותר פחותות..

תודה רבה על המענה המהיר.

hillator

New member
שוב תפנה למדור מתנדבים

תגיד שאתה רוצה לבצע אקדמיציה. אם הצבא יצטרך אותך כמשפטן הם יוציאו אותך לקצונה גם עם קב"א 40 ודפ"ר 0

למעלה