ויטמינים וברזל.

ויטמינים וברזל.

באיזה מינון צריך לתת לפג ויטמינים וברזל? האם זה אותו מינון כמו לילד רגיל? איזה סוג ויטמינים? ומתי מתחילים לתת לילד? אני התחלתי כשהוא היה בן שבועיים אבל שמעתי כל מיני דעות בנושא, וגם לגבי במינון בכל מקום אומרים לי משהו אחר.

אנחנו נותנים לגיא 5 טיפות פריפל 3

ו-3 טיפות פוליוויט. כמו כן פעם בשבוע כמוסה של 1.25 מ"ג חומצה פולית. בהתחלה נתנו לו רק 4 טיפות פריפל אבל בבדיקת דם שעשו לו לפני חודש ההמוגלובין היה נמוך (10 נקודה משהו) אז הרופאה אמרה להעלות. את הוויטמינים התחילו לתת לגיא בפגיה ברגע שהוא התחיל לאכול מהחלב שלי. בזמן שהוא קיבל TPN ואינטראליפיד (באינפוזיה) וכמובן בהפסקות כלכלה שונות, הוא לא קיבל וויטמינים בטענה שיש הכל בתמיסות.

מיום השחרור מהפגיה נתנו שתי טיפת

ברזל ושתי טיפות A+D בערך בגיל חצי שנה במעקב פגים אמרו לנו להעלות ל4 טיפות ברזל לילדים שאינם פגים נותנים מגיל 4 חודשים אבל לפגים נותנים כבר בפגיה ומרגע השחרור הביתה זה מה שאמרו לנו בכל אופן

אצלנו מרגע השחרור נתנו 2 טיפות

ברזל, שתי טיפות A+D כל יום ו2.5 מ"ג חומצה פולית פעם בשבוע. בגיל ארבעה חודשים, בפעם הראשונה שהיינו במעקב פגים, אמרו לנו להפסיק עם החומצה הפולית ולהעלות את המינון של הברזל לשש (!!!!) טיפות ביום. זה נראה לי מוגזם. חוצמזה שלארז בעיית עצירות (היציאות יומיות אבל ממש קשות אפילו אחרי שאנחנו מחלקים את מנת הברזל במשך היום). השבוע אני אתייעץ עם רופא הילדים שלי. אולי אחרי בדיקת דם יורידו את המינון?

דבורי

New member
איך נותנים את הברזל?

השאלה היא במובן הפשוט של המילה - פיזית, איך הברזל נכנס לפה? לויטמינים יש טפטפות, אבל לבקבוק הברזל אין. נעמה לא משתפת פעולה בפתיחת הפה, ופולטת את זה החוצה כשאני נותנת לה בכפית. היא יונקת שלא שותה מבקבוקים. אז מה עושים?

popo11

New member
עם מזרק

1 מ"ל זה 10 טיפות. את החשבון תעשי לבד. תקני מזרק קטן בבית מרקחת (ב-2 ש"ח) ותזריקי (בלי המחט כמובן) לכיוון הלחי. אם גם את זה היא יורקת, תחזיקי קצת את הלסת עד שהיא תבלע, אין מה לעשות, האינסטינקטים עובדים. לא נעים, אבל עובד.

מוצץ היא לוקחת? אני הייתי מגישה

כאילו מוצץ ואז כשהפה נפתח מכניסה את הוטמין וישר המוצץ

הבקבוק הוא כמו טפטפת

כשהופכים את בקבוק הברזל יוצאת כל פעם טיפה אחת ולכן לא צריך מזרק. זה טעים לילדים - פשוט תהפכי את הבקבוק לתוך הפה.

אנחנו השתחררנו מהפגיה עם הנחיה לברז

לברזל, וחומצה פולית לתקופה קצרה מאד. את הברזל אנחנו עדיין נותנים, בגלל המוגלובין נמוך, ולפי משקל התינוק (את זה קובע הרופא). אנחנו נותנים 10 טיפות ביום. היה תקופה ששילבנו שוב חומצה פולית אבל זה לא העלה את רמת ההמוגלובין אז הרופא הפסיק לנו. שוב, מינון, ממה שאני מבינה, ניתן ע"י רופא לפי משקל התינוק.

במקרה שלנו

עמרי קיבל להמשיך עם נאו שור - סימלאק שהוא ממש עשיר בברזל גם ככה .. וחוץ מיזה קיבל כמו כל תינוק טיפות לפה

למעלה