חדשה בפורום !! שאלת אחיזת מספריים

מיכל153

New member
חדשה בפורום !! שאלת אחיזת מספריים

האם ילדה בגיל שנתיים וחצי צריכה לדעת להחזיק ולגזור במספריים ? קצת רקע : הבת שלי ששמה שלי בת כשנתיים וחצי היפוטונית מאוד. היא היתה המון בפיזיוטרפיה עד לזחילה. היא עכשיו אצל קלינאית תקשורת בקשר לאוכל ולדיבור (כי קשה לה ללעוס וגם היא לא מדברת עדיין!!). האם זה הגיל ללמד אותה לגזור, כי ניסיתי קצת בעבר וזה היה מאוד קשה בשבילה. יש לציין שלהחזיק עפרון או צבע היא מחזיקה יפה מאוד. בתודה מראש מיכל153

גזירה עם מספריים

שלום מיכל המון ילדים בגיל שנתיים וחצי עדיין לא יודעים לאחוז היטב במספריים שלא לדבר על לגזור ביעילות. לדעתי גיל זה הוא גיל מצוין לחשוף ילדים למיומנות זו. זה טוב שהיא אוחזת עיפרון טוב למרות שבגיל זה אחיזה נכונה אינה הכרחית. טל

מיכל ../images/Emo20.gif

היי מיכל רציתי להוסיף, שאם ידוע לך שהילדה שלך היפוטונית יכול מאד להיות שהיא תרוויח מטיפול של ריפוי בעיסוק. על מנת לבדוק את הנושא שווה בהזדמנות להפגש עם מרפאה בעיסוק המתמחה בתחום. כל טוב טל

מיכל153

New member
במרכז להתפתחות הילד ברח´ יפו בי-ם

שלי מטופלת כרגע אצל קלינאית תקשורת והיום שאלתי אותה על פיזיוטרפיה ומרפאה בעיסוק והיא הסבירה לי ששלי לא יכולה להתקדם כל כך בכל התחומים. צריך לעשות קודם צעד גדול בדיבור. נכון, הפער הכי גדול כרגע הוא בדיבור.שלי מוציאה קולות כמו שמוציאים בגיל 1/2 שנה. (להזכירך שלי בת 2.5) ביי מיכל153

m_katzmann

New member
שלי שלך../images/Emo38.gif

שלום מיכל, רציתי רק לספר לך שלי יש בן היום גבר בן 22 שעד גיל 8 חודשים לא זז במיטה. הוא אחר בהתפתחותו ב-5 שנות חייו הראשונות ואחר כך אט אט הדביק את הפער. היום הוא מתמצא מאוד במחשבים (ללא ידע בסיסי במתמטיקה ואנגלית)והקים אפילו אתר משלו ורפלקסולוג בחסד. כך שעם השנים ועם המון אהבה, מעט מאוד ציפיות, את מקבלת את שלך. האם גם שלי היתה פג? האם גם היא נולדה בחודש השמיני? אני ראיתי הרבה ילדים לא היפוטונים שבגיל 7 ו 8 עדיין מתקשים להחזיק נכון את המספריים. מאיה

מיכל153

New member
שלי לא היתה פג, היא נולדה בשבוע 42

היה חסר לה חמצן בלידה. אמרו לי שזה משפיע. כמו שצייניתי הבעיה היא לא רק מספריים, אלא אוכל ודיבור וקודם תנועה בכלל (עד הזחילה) ואפילו עכשיו היא מתנועעת בכבדות.(הנוירולוג אמר שצריך עוד פיזיוטרפיה). אמרה הפיזיוטרפיסטית שלה שזה שהיא מאחרת עכשיו לא אומר שהיא תהיה לקוית למידה כמו הגדול. יכול להיות שכן, אבל גם יכול להיות שהבעיה רק מוטורית. נקווה !!! בינתיים ביי מיכל153

מיכל153

New member
שכחתי להוסיף, תודה על השיתוף...

נתת לי הרבה תקווה , גם אולי בשביל הילד הגדול. ביי מיכל153

m_katzmann

New member
טראומת הלידה - לא נשכחת

למיכל שוב שלום, אני לא סתם שאלתי אותך אם היא נולדה פג, כי לי היה ברור לגמרי ששלי עברה טראומה בלידה ואולי אפילו לפני כן וזו הסיבה לעיכוב בהתפתחותה ולכן אני מאמינה שעד שלא ינטרלו אותה מהמתח השלילי שצברה באותו הזמן היא תרכוש לעצמה דפוס התנהגות שכרגע מתבטא בחוסר יכולת מוטורית שמשפיע על הדיבור והאכילה. היום עוד אפשר בקלות יחסית לנטרל את החסימות האנרגטיות עוד לפני שהיא צוברת תסכולים וכעסים למיניהם. האם הבן עבר גם הוא איזו טראומה בלידה או סמוך לה, האם את עברת איזו טראומה בזמן הריונך. מחקרים הראו שטראומות הילדות הן הן שגורמות לילד את החסימות שמביאות ללקות הלמידה ולא הלקות הטכנית כמו למשל חוסר קואורדינציה בין עין ליד. מאיה בהריון שלך עם הבן

דליה מ

New member
המחקרים על טראומות ילדות

מאיה, האם את יכולה לפרט על המחקרים לגבי טראומות לידה, הגורמות לליקויי למידה? זה נשמע מעניין ושווה מחקרים. האם את יכולה לתת כתובות אינטרנט או ביבליוגרפיה רלוונטית? תודה, דליה (מרפאה בעיסוק ותיקה בתחום הילדים).

מיכל153

New member
ליאור הגדול - אין טראומה, רק בשלי ו

ובאייל. גם בשניה - אין טראומה. רק בשלישית וברביעי. אצל אייל היתה מצוקה נשימתית ולכן נולד בניתוח קיסרי שבועיים לפני הזמן. הוא היפוטוני וצריך פיזיוטרפיה. ביי מיכל153

מיכל153

New member
ליאור - היה לו איחור בהתפתחות

בילדות (היפוך בטן גב, זחילה, הליכה, דיבור וכו´) ואז אמרו שיש איחור אבל שאין מה לעשות. הפיזיוטרפיסטית של שלי אמרה שמוזר שלא שלחו אותי אז לפיזיוטרפיה ו/או ריפוי בעיסוק כי היא שם 20 שנה. ליאור היום בן 13. ליאת בת 11.5 שלי בת 2.5 אייל 7 חודשים ביי מיכל153

כל הכבוד לך מיכל ../images/Emo42.gif

רק רציתי להוסיף, כמה שזה מחמם את הלב ההשקעה שלך בילדיך. יישר כוח טל

למעלה