חוק הפנסיה

לינור א

New member
חוק הפנסיה

האם הפנסיה נכנסה לחוק כבר? האם החוק גם תופס לגבי שכירים כלומר לכל שכיר במדינה מגיע שהמעביד יעשה לו פנסיה? אשמח לתשובות

Che guevera

New member
לא

אין חוק פנסיה וגם לא צווי הרחבה ולכן כל מעסיק שאין לו הסכם עם העובדים כהסכם קיבוצי ואו אחר כמו חוזה אישי ואו הסכם עם הוועד,אינו מחוייב חוקית לשלם פנסיה ואו קרן מנהלים ואו כל פנסיה אחרת וחבל תבדקי במקום עבודתך,אם יש הסכם קיבוצי בענף ואו במקום העבודה שבו את עובדת ואו הסכם עם הוועד.

מספר שאלות למומחים בנושא:

כמה דברים שקושרים לדיני עובד-מעסיק: 1. אני עובדת במקום עבודה כשלוש שנים עד כה. אחרי השנה הראשונה התחתנתי. יידעתי את המעסיק שלי על כך בזמן. הוא יידע מכך. ייחד עם זאת גם שנתיים אחרי נישואיי הוא ממשיך לרשום בתלוש המשכורת של: רווקה. אני ממשיכה להופיע כרווקה. האם זה מקרי או מכוון ? האם יש הטבות כלשהן שאני אמורה לקבל במחישוב מס' או דבר דומה כתוצאה מנישואיי ? 2. במצב בו בעלי לא עובד כשנתיים ברצף, מסיבות שונות, ואני יכולה להוכיח זאת, האם אני אמורה לקבל כתוצא המכך הורדה/הקלה כלשהיא בתלוש המשכורת שלי בברוטו ? בנטו ? בביטוח לאומי ? מישהו יכול לעשות לי סדר בנושא ? 3. אם זה לא המקום אני מתנצלת מראש, ואשמח לקבל הפניה למקום באינטרנט כאן בתפוז או בכול מקום (מקצועי) על מנ תלקבל תשובות ברורות ומפורטות לגבי זכויותיי/חובותיי הקבועים בחוק. תודה מראש

Che guevera

New member
הייתי מציע לך לפנות למס הכנסה במקום

מגורייך,כי מדובר בנקודות זיכוי,ששוויים כסף,לא יודע כמה ולמה.

Che guevera

New member
ואגב

אין לך מה לחשוש מפניהם,כי מי יודע אולי את זכאית להחזר??

יםיבשה

New member
לא יודעת אם זה המקום לשאול ../images/Emo53.gif

אבל אולי תוכלו לעזור: בחודש הבא חמתי אמורה לפרוש לפנסיה אחרי 43 שנות עבודה בבנק, בגיל 65. בפרישה לפנסיה היא אמורה לקבל את הפיצויים (אין לה פנסיה חודשית). לפני שנתיים הציעו לה לפרוש בפרישה מוקדמת עבור 100% (שמסכום זה אמור לרדת מס). היא סירבה בטענה שהסכום נמוך ובבנקים אחרים נותנים 280% לפרישה מוקדמת. מנהל כוח האדם (שבינתיים פוטר מהעבודה) טען שהבנק לא מציע אחוזים כאלה. כעבור זמן מה היא גילתה שהבנק שבה היא עובדת מציע לעובדים שפרשו פרישה מוקדמת 280%. כעת שאלתה היא האם יש באפשרותה (לפני שהיא חותמת בעת קבלת הפיצויים כי אין לה טענות כפלי הבנק) לתבוע את הבנק על כך שלא הציע לה את אותם התנאים שהוצעו לעובדים אחרים? אשמח לקבל תשובה אם מישהו מבין ויודע ויכול לעזור. תודה רבה מראש לעונים
!

למעלה