חמוסים שממשיכים לחרבן בכל מיני פינות בבית

חמוסים שממשיכים לחרבן בכל מיני פינות בבית

שניים, בני כשלושה חודשים, יש להם 3 ארגזי חול, 2 במרפסת הכביסה "שלהם" ואחד בשרותים שלנו. אמנם משתמשים בהם רוב הזמן, אבל לפעמים בוחרים פינה אחרת בחדר "שלהם" כאשר הם סגורים שם, וכאשר חופשיים בבית, הרבה פעמים לא יחזרו לאחת הקופסאות אלא יחרבנו באיזו פינה בבית.
ניסיתי להביא את הצואה לחול, לנקות את השטח היטב ואפילו להתיז חומר דוחה חתולים/כלבים באותה הפינה. ניסיתי גם להניח כלי אוכל קטן בפינה שהם נוטים ללכלך (אמרו לי שהם לא מחרבנים איפה שהם אוכלים - גאונים....) . כשיצא לי לתפוס על חם, הרמתי את החמוס ורצתי איתו לארגז החול שלו.
בנתיים יש שיפור קטן, אבל עדיין ללא הפנמה מלאה ולכן אני נמנעת מלתת להם להסתובב חופשי בבית לשעות ארוכות.
יש רעיונות נוספים? אני כבר לקראת ייאוש.

WTR

New member
זה לגמרי נורמלי

חמוסים אף פעם לא מגיעים ל-100% עשייה בארגז. זה יותר באזור ה-80% דיוק והשאר בפינות אחרות ואפילו צמוד לארגז.
מה לעשות אצלם זה לא אינסטינקט "מובנה" ויכולת ההתאפקות שלהם קצרה מאוד.
יש לכם הרבה זמן שרוב הזמן זה בארגז עם 2 גורונים, בגיל הזה זה בד"כ עוד מוקדם בשבילם ללמוד היטב עשייה בארגז. אז כנראה שהם ממש מחונכים יפה

אם יש להם פינות קבועות שהם עושים בהם ואין שם ארגז, תוסיפו ארגז שם ואולי הם יפספסו פחות.
&nbsp
מזל שהקקי והפיפי שלהם כל כך קטנים

&nbsp
נ.ב. - נקודה כללית בגלל מה שכתבת: זהירות עם חומרים שמותאמים לכלבים/חתולים, זה לא בהכרח תואם לחמוסים ועלול לגרום לנזק.

למעלה