טיניטוס

טיניטוס

מבקשת עזרתכם בטיפול בטיניטוס אתן כמה פרטים על המקרה שכבר ביקר אצלי מספר פעמים: גבר כבן 75, נשוי באושר! התופעה מוכרת לו לסרוגין מצעירותו כשעבד בחברת מכונות גדולות ומרעישות מזה חצי שנה הצלצולים קיימים 24 שעות ביממה בעוצמות משתנות זה התחיל כחודש אחרי שחזר מטיול בחו"ל במהלכו עלה עליה תלולה שהיתה מעבר לכוחותיו. לטענתו הרגיש שהגיע לתשישות לאחר מספר חודשים שסובל יום ולילה נכנס לדכאון נוטל כדורים שפוגמים באיכות חייו לי יש איזושהיא תכנית טיפולית לכל מה שעולה בדעתכם - אשמח שרשרו חופשי תודה ושבת מבורכת רביד

בואי אספר לך

על "טיניטוסים" רבים שטיפלתי בהם, אנשים שסבלו מכך בגלל בעיות שונות ומשונות ובשורה התחתונה - טיניטוס... - בעיות בברכיים - עצירויות - בעיות בשן הבינה - בורסיטיס של מפרק הירך - חוסר שיויון תפקודי בין שתי הכליות - חוסר שיויון תפקודי בין שתי אונות בלוטת התריס - בעיות במפרק הלסת - בעיות בחוליות הצואר - רגישות בסיגמואיד - רגישות במסתם המעי הדק - ועד ועוד... פעם לפני שנים רבות הוזמנתי להרצאה במחלקת אף- אוזן- גרון... אחת השאלות שנשאלו היתה איך אני מטפל בטיניטוס, כי להם אין פתרון לבעיה... אחרי הרבה שנים אפשר לסכם זמנית כך. כל התופעות השונות בהן טיפלתי המוזכרות כאן מעצבות גישה טיפולית, משמע, יש לקחת בחשבון את התופעות השונות בהן טיפלתי כנקודות התמקדות ועשיית שילובים בטיפול קואורדינטיבי...ועכשיו השאלה המתבקשת...האם היו לי הצלחות או יותר נכון, האם המטופלים הפיקו מהטיפולים לטובת תהליכי החלמתם ? אז תשובתי, בחלקם כן, בחלקם קצת ובחלקם כלל לא... וחזרו לרופא של אף- אוזן- גרון כדי להמשיך בחיי נכות... בברכה שמוליק

ואני רק רוצה להוסיף ואולי לחדד גם לשם ההבנה

האישית שלי שלמעשה יש להבין לעומק את הסיבה, את הגורמים לסימפטומים ולטפל ברובד העמוק יותר ולא רק בתופעה. ולכן הטיפול יהיה שונה ממטופל למטופל ויש לראות את התמונה הרחבה...
ורביד- ברוכה הבאה לפורום

freearth10

New member
הדרך שלנו רצופה עליות וירידות

המשפטים שקלטו עיניי היו: עלה עלייה תלולה ... ולאחר מספר חודשים... נכנס לדכאון. נראה לי שיש כאן סיפור של איזון בין היין והיאנג. כדאי לבדוק את מערכת הכליות וכהמלצה תזונתית: אצות.
מאיה

תודה מאיה, על תגובתך

הוא נכנס לדכאון כי שמע צפצוף באוזניים 24 שעות ביממה וזה לא נעים. הבנאדם לא נרדם, ולכן קיבל תרופות הרגעה. ואחרי שניסה: דיקור, שיאצו, ביו פידבק וכלום לא עזר הוא לאט לאט מתחיל לאבד רצון לחיות. הרבה פחדים עלו בעקבות המצב החדש, וקשורים לגיל שלו, 78, כליות - מקבלות תמיכה ואיזון. כל המערכת ההורמונאלית גם היא מקבל חיזוק. אוסיף לו גם אצות על אגוזי המלך, שעועית אזוקי והשומשום המלא שהוא כבר אוכל. וכמו שאומר שמוליק (זיידל) אני בודקת גם את הברכיים, הגב התחתון, עצב השמע. ובאמת, איפה כולם לזרוק רעיונות?

סימנים למחלת הויתור

התהיה על הרצון לחיות היא כשער למחלת הויתור. אצל אנשים כאלה הצורך לחברם אל עצמם חשוב ביותר. אז אולי שווה לנסות טכניקות אקטיביות באותן הנקודות שדיברתי בהן. אולי לפני, כהכנה, להביא את המטופל אליך באותן הנקודות. אדם שמוותר מתחיל להתנתק מהאדמה, מכאן. בברכה שמוליק

שלום שמוליק

נחמד להפגש גם וירטואלית אנחנו כבר מבצעים את הטכניקות האקטיביות הכאבים פחתו במידה ניכרת באזור הכליות ובנקודת עצב השמע בשתי הרגליים האיש דיווח גם על איזושהיא הטבה בתדירות הרעשים הצורמניים במיוחד יש לציין שבמקביל לדיבורים על הפחדים הוא מאוד אופטימי ומשתף פעולה. כשכתבתי שהכדורים פוגמים באיכות החיים שלו הכוונה היתה לקיום יחסי מין. זה אחד הסימנים המובהקים שהוא חי ואוהב את החיים ואת אשתו יש בינהם קשר מצויין יותר מ50 שנה

עליות וירידות

היי רביד כמה דברים שהיו לי בולטים- מצב כרוני השפעה סביבתית- ירידה באיכות השמיעה כרגע היבטים נפשיים באים יותר לידי ביטוי בעוצמות יותר גבוהות (הבנתי שנוטל כדורים- איזה <??) עם השנים הסביבה "חילחלה" לפנים. אוזן קשורת גם לשיווי משקל שנורא מתחבר לי ל"שיווי משקל נפשי"- שיווי משקל בין קיצון לקיצון- גבולות גוף?? מתחברת לרפואה הסינית בנוגע לאלמנטים- אוזן, כליות, מים, פחד- עוד דרך חשיבה מעניינת מאוד שאני אישית משתמשת בה הרבה קשה לי לעזור יותר מזה כי צריך באמת לראות את האדם ואת הדפוסים שלו הייתי מציעה פרחי באך במידה והפסיכיאטר מסכים בנוסף, אפשר לקלוט כל מיני דקויות קטנות בדבריו ובאופיו כדי לשלב תמונה ברורה יותר. תוכלי בבקשה לשתף אותנו בתכנית הטיפולית שלך? הכי חשוב- להרגיש אותו.. אגב, שאלה- מה האלמנט שלו? מהו הצבע הכללי של כף הרגל?? בהצלחה!! הדר עזרא רפלקסולוגית בכירה ומטפלת בפרחי באך וארומתרפיה ת"א 054-5484721

היי הדר

ראשית חשוב לי לציין שאין ירידה באיכות השמיעה יש חוץ מהשמיעה הנורמאלית, צלצולים בלתי פוסקים התווספו רעשים על יתר הרעשים שאנחנו שומעים. וזה לא הדרגתי אלא פתאומי. בבת אחת החלו הצלצולים 24 שעות ביממה. אני לא נוהגת לקטלג אנשים לפי אלמנטים, אבל אנסה לתאר לך: איש גבוה ובנוי היטב. ללא עודף משקל הוא שקט, בדיבור בהקשבה מנומס מאוד לב רחב ביותר רגיש צבע כף הרגל ורוד אני מאבחנת גם לפי הפילוסופיה הסינית, והכליות מקבלות חיזוקים על כל הביטהן והקשרים הרבים שלהן עם אברי הגוף השונים. וכל מה שכתבת לגבי פחד וכן הלאה מתחבר טוב מאוד

אלמנט רפלקסולוגי

היי רביד התכוונתי בשאלתי- מהו האלמנט המולד שלו בכף הרגל.... מרגיש לי מים כזה...

אויי אלמנטים, לעשות קומיניקציה...

ברפלקסולוגיה קואורדינטיבית לא מתיחסים לאלמנטים , על פי שיטת אבי גרינברג שכבודו במקומו מונח... אז אנסה להגדיר קצת : - אדמה - עקב- עקבות - אלמנט זמן עבר. - מים - גשר - תהליכים, מהלכים - אלמנט זמן הווה. - אש - כריות המדרך, חזה, חזון, חיזיון, תחזית - אלמנט זמן עתיד. - אויר - אצבעות, הכונה וכיוון - אלמנט - קשרים ותקשורים. כאן בפורום מדברים הרבה בלשון רפלקסולוגיה הוליסטית של אבי גרינברג ואני אינני משתדל לקדם את הרפלקסולוגיה הקואורדינטיבית...את הספרים של אבי קראתי לא לפני שכתבתי את הספרים שלי...ומי שמעוניין להתעמק בספרים הקואורדינטיבים ימצא את הדרך אל נכון. בברכה שמוליק

הדבר הראשון שעלה בראשי זו השאלה

מה הוא לא רוצה לשמוע? מה הוא מפחד שיקרה כעת? הרי אם מקשרים הכל יחד- אזניים, עיניים, כליות, גב תחתון אדמה... האם הגיל שלו מפחיד אותו? האם משהו השתנה בתהליך חייו ? מה קרה/מה השתנה לפני שהחלו הצילצולים? אני חושבת שהתשובות הללו יתנו לנו כיוון טיפולי ויעזרו לנו להבין יותר את מצבו של המטופל ואולי גם יעזרו לנו להבין האם המטופל באמת רוצה לשנות את מצבו...

למעלה