טיפול שורש לילד בן חמש וחצי

טיפול שורש לילד בן חמש וחצי

שלום רב!! היום הייתי עם הבן שלי (בן חמש וחצי) במרפאת שיניים ושם אמרו לי שהוא צריך לעבור טיפול שורש ושתי סטימות . רציתי בבקשה לשאול איך זה יכול להיות שעושים טיפול שורש לשן חלבית שעדיין לא נשרה? הריי מתחתיה נמצאת השן הקבועה, האם זה לא מזיק לה? שאלתי גם את רופאת השיניים את השאלה הזאת אבל היא לא נתנה לי תשובה ברורה. בנוסף לכך רציתי לשאול במידה ואני מחליטה לא לבצע את טיפול השורש מה עלול לקרות? (לשאלה הזאת ענתה לי רופאת השיניים, שחיידקים עלולים לעלות למוח- תשובה שנראתה לי הזויה). בבקשה את עזרתכם.

טיפול שורש

לשיניים נשירות״שיני חלב״ יש שורשים אשר נספגים לקראת נשירת השיניים. חלק מהשיניים צפוי לנשור בגיל 12 לערך ולכן עם יש שן טוחנת עם עששת עמוקה ואולי נמק של העצב , וחשוב לשמור אותה בפה אזי טיפול שורש הוא הטיפול הנחוץ. אם הטיפול מבוצע כראוי לא צפוי נבט השן הקבועה להפגע. במידה ולא מטפלים והמצב מחמיר עד כדי אבצס, מעבר לכאבי השיניים שילדכם עלול לסבול, ואולי נפיחות, בהחלט עלולה להיות פגיעה בנבט השן הקבועה ולעיתים נדירות יש ניקוז שלהאבצס למוח. נדיר בעידן האנטיביוטיקה אבל מיותר לכל הדעות. לסיכום אם יש מצב העלול להגיע לנמק של שן נשירה חשוב לטפל ובהקדם. הטיפול יכול להיות עקירה או טיפול שורש ולכל טיפול יש יתרונות וחסרונות שרופאת השיניים חייבת להסביר לך

למעלה