ילד בן 11 חדשים שבקושי אוכל

גאיה10

New member
ילד בן 11 חדשים שבקושי אוכל

מזל טוב על פתיחת הפורום! בני בן 11 חודשים , יונק, אבל מתעקש לא לאכול כמעט כלום. הוא אוכל קצת גרבר פירות, מעדן גמדים אחד ביום, לפעמים גבינה לבנה, מידי פעם מנת סימילארק ולאחרונה קצת במבה וזהו. הוא לא מוכן לאכול ירקות ופירות (חוץ מגרבר) בשום אופן -לא מרוסקים, לא חתוכים ולא כאשר הם מונחים לפניו. גם כשהוא כבר מסכים לטעום משהו הוא מוצץ ומוציא החוצה כאילו לא יודע איך לבלוע, למרות שאת מה שהוא רוצה לאכול הוא בולע. אני מנסה לגוון לו כל יום את האוכל, ונתקלת בסירוב מצידו. לפעמים הוא אפילו לא מוכן שאקרב לו את הכפית לפה. ניסיתי לתת לו מרק/דייסה בבקבוק, אבל הוא לא רוצה. אני רוצה לציין שהיו לו כבר תקופות שהוא הסכים לאכול יותר, אבל כבר חודש שאני נתקלת בסירובים מצידו. חשבתי שאולי זה נובע מצמיחת שינייו, אבל כרגע לא נראה שהולכת לצאת לו שן והוא עדיין לא מעוניין לאכול. נשללה אפשרות של דלקת בגרון. במשקל למרבה ההפתעה הוא סביב אחוזון 50-75. האם הוא מקבל מה שצריך דרך ההנקה? האם יש סיבה לדאגה ואם כן למי עליי לפנות? האם להתעקב איתו יותר? אודה לך מאוד על תשובתך.

שאלה

כמה פעמים ביום הוא יונק ? האם זה גם המהלך היום לאחר ארוחה שלא אכל היטב ? האם השתמש בכוח כדי להאכילו ?

גאיה10

New member
הוא יונק לפחות 4 פעמים ביום

אבל לא תמיד הוא יונק הרבה. לפעמים הוא יונק ממש קצת וזה מספיק לו. לאחר ארוחה שבה לא אכל היטב אני מניקה מכיוון שחשוב לי שהוא יקבל את מה שהוא צריך- אם לא דרך מוצקים, אז דרך הנקה. לשתות מים הוא לא אוהב, אז זה הנוזלים שהוא מקבל. אני לא משתמשת בכוח על מנת להאכילו. אם הוא מגלה סימנים של סירוב לאכול, אני או מציעה לו משהו חלופי, או מניחה לו ומוותרת. אני יודעת שלהכריח, פירושו להרתיע את התינוק, ושזה צריך לבוא ממנו הרצון לאכול, אבל בכל זאת...הוא לא אוכל כמעט כלום. תודה על תשובתך

המשך תשובה

לפי התאור הוא כנראה מקבל מספיק קלוריות ממה שהוא אוכל אבל צריך להמשיך ולחשוף אותו למזונות חדשים. הניחי את האוכל לפניו ותני לו לגעת ולהתלכלך ממנו, הרבה פעמים החוויה של המגע עוזרת גם לאוכל. כמו כן צמצמי את ההנקות רק אחרי נסיונות האכלה ולוא בלילה יתכן וכשתחושת הרעב תגדל הוא יסכים לטעום יותר. בהצלחה

למעלה