יתר שינה בגיל 50

פרגה

New member
באמת הופניתי לבדיקת שדה ראייה

ואת בדיקת הפרולקטין ביצעתי אחרי שלוש שעות ערות. הבעיה שאני כבר כמעט לא יכולה לעשות כלום, כשרוב שעות היום אני ישנה, ובשאר השעות עייפה ומתה לישון. אלוהים, איזו צרה. נראה כאילו עוד מעט אתקדם למצב של צמח. שאלוהים ישמור.

פרגה

New member
יתר שינה בגיל 50

רפואית, כי הבדיקות הכלליות שלי בסדר (עשיתי בדיקות דם שכללו בדיקות הורמונים לא מזמן). הבעיה היחידה שאובחנה היא יתר פרולקטין (מקרופרולקטין). התופעות האלה נמשכות כבר כמה שנים, ותמיד נזקקתי לשינה של מינימום 8 שעות, אבל בשנתיים-שלוש האחרונות זה מחריף, ובחודשים האחרונים אני ממש אבודה. הלכתי לשלושה רופאי משפחה שונים והם טוענים שזה הכול "מהראש". נבדקתי לפני שנה וחצי על ידי רופא נירולוג והוא לא מצא אצלי משהו מיוד, וגם שלח אותי לבדיקות אי אי ג'י ועוד בדיקת אלקטרודות לידיים (כי סבלתי מאוד מכאבים חסרי הסבר בזרועות, אך אלה באים ונעלמים מדי פעם). הבדיקות היו בסדר. רופא משפחה נתן לי כדורים נוגדי דיכאון קלים, אבל הפסקתי לקחת אחרי חודשיים כי לא חל שום שיפור ואני נגד כדורים כאלה בעיקרון, אם אין ממש צורך, והצורך בזה לא הוכח אצלי. באותה תקופה, אגב, סבלתי מלחץ דם גבוה במקצת ולקחתי כדורים לאיזון כמה חודשים. והפסקתי את זה כי רופאה אחרת, שהחלפתי, דרשה שאגיע לעשר בדיקות לחץ דם לפני שתחדש את הטיפול. אני לא מצליחה להגיע כמעט לשום מקום, כי רוב שעות היום הנורמליות אני ישנה או מרגישה כמו סרמטוט ואין לי כוח. אגב, אני נזקקת למשקפי קריאה בלבד, מספר נמוך - 1 - 1.5. האם התופעות האלה יכולות להיות קשורות לפרולקטין? יש מה לעשות?

למעלה