כאבי ברכיים כתוצאה מהתעמלות

סווינג

New member
כאבי ברכיים כתוצאה מהתעמלות../images/Emo5.gif

הבעיה היא כזו: לפני שלושה ימים התחלתי להתעמל עם קלטת וידאו לחיטוב. בזמן המתיחות השונות אני חשה כאבים חזקים בברכיים עד שעיקר המאמץ נובע מהתמודדות עם הכאב בברכיים ולא באיבר הנמתח. לפני כמה שנים נהגתי להתעמל עם אותה הקלטת באדיקות עד שהתחלתי לסבול מהכאבים לא רק בזמן ההתעמלות והפסקתי מייד. רופא איתו התייעצתי טען שמדובר בשחיקה של הסחוס. (יש לי נטייה חזקה ל"קנקים" בברכיים האים זה קשור?) אני בת 24, סובלת מעודף משקל של כ12 ק"ג ובימים כתיקונים אני "בטטת כורסא", מבלה שעות רבות מול מחשב כחלק מעבודה. בעד זה חשוב לי מאוד להמשיך ולהתמיד בהתעמלות. אבל אני חוששת להזיק לברכיים.מה כדאי לעשות? האים יש תרגילים מיוחדים לחיזוק הברכיים שאני יכולה לעשות במקביל לקלטת? (אני מניחה שאותה בעיה תופיע גם אחליף קלטת) תודה רבה רבה על כל תשובה. (דוגמא לתרגיל מכאיב בקלטת: מתיחות לישבן - תנוחה של שכיבה על הצד. רגליים זו על זו בזווית 45 מעלות. יד תומכת מלפנים. רגל עליונה עולה ויורדת. או תנוחה זהה ויישור רגל עליונה קדימה בזווית 90 מעלות לגוף וחזרה לתנוחה מקורית כמה פעמים.)

סווינג שלום,

קודם כל אני ממליצה להפסיק לבצע תרגילים שגורמים לך לכאבים או להפחית במינונים שלהם עד שהם לא יגרמו לכאבים. לא צריך לחכות עד שהכאב יופיע גם כאשר את לא מתעמלת. כמובן שיש תרגילים מיוחדים "ובריאים" יותר לברכיים אך יש צורך להתאים אותם ולבדוק ולדעת מה הסיבה לכאבים ולכן את צריכה לקבל ייעוץ מקצועי מפיזיותרפיסט/ית שיבדקו את הברך ובכלל את מנח הרגליים ומבנה הגוף וימצאו את הסיבה. לפי מה שאת מתארת זה דבר שימשיך לחזור אם לא תטפלי. לאחר טיפול תוכלי להמשיך ולהתאמן ללא כאבים ולכן תהני יותר מכך. בהצלחה. יעל

למעלה